5 šviestuvų architektūra

Kartais ribas tarp interjero architektūros, dizaino ir dekoro sunku pamatyti ir viena su kita taip susipynę, kad sunku atskirti, kur baigiasi architektūra, prasideda dizainas ar tęsiasi dekoras. Tačiau yra projektų, kuriuose tai yra akivaizdu, ir tai galima aiškiai pamatyti ir suvokti, – kokie tai yra skirtingi dalykai ir, kad kartais vieną nuo kito juos skiria tikri šviesmečiai.

Kartais gaila architektūrinio interjero objekto, nes jo estetika būna nepakankamai įvertinta. Galbūt todėl, kad architektūrinės interjero detalės – sienos, lubos, grindys, durys, langai, nišos, angos, erdvės – yra monumentalesnės bei šaltesnės ir, artėjant interjero dizaino ir dekoro linkme, – architektūrai virstant dizainu, dizainui virstant dekoru, o dekorui virstant paprasčiausiai gyvenimu, – erdvės minkštėja ir šiltėja – jose apsigyvena žmogus. Buvo mintis, koncepcija – pradėjo plakti širdis.

Architektūrinio interjero objektas – gali atrodyti neišbaigtas, lyg prie jo dar nebūtų prisilietusi žmogaus ranka. Šioje vietoje architektūrinis interjeras turbūt labiau panašus, turi daugiau panašumų su skulptūra, nei su gyvenama erdve.

.. ant langų atsiras užuolaidos, ant sofos priguls vakar numestas megztinis, ant grindų batai, užmiršti padėti į batų dėžę, ant staliuko svetainėje liks puodukai su pusiau nugerta kava, vaikų, bėgančių laiptais ir šaukiančių: ” – Labas ryyytas.” triukšmai. – Gyvenimas įžengs į namus.

Bet kodėl gaila architektūrinio interjero kūrinio?.. kartais interjero architektūra tampa galutiniu produktu ir interjero dizaino ar dekoro detalėms ten vietos nelabai belieka. Architektūrinėje knygoje parašytas paskutinis žodis. Dekoro detalės gali atrodyti, kaip iš rankos užrašytos pastabos knygos puslapiuose. Bet tie užrašai niekada netaps architektūrinio romano, apsakymo ar eilėraščio dalimi.

Galbūt priartėjome prie interjero projektavimo koncepcijos – ar architektas, interjero dizaineris kuria ir pateikia išbaigtą produktą, ar palieka vietos ar erdvės ir kliento kūrybai ar tiesiog gyvenimui?

Vienas iš tokių, pavadinkime tai – skulptūrinės architektūros interjero pavyzdžių, buvo sukurtas Monrealyje, Kanadoje. Tai namas, statytas 1920 metais, kurį rekonstruodami, į XXI amžių „atvedė” architektūros biuro Naturehumaine architektai.

Atkreipkite dėmesį ir pasigėrėkime vertikaliomis, per visą bendrą namo erdvę, nuo stogo iki pirmo aukšto lygio, nutįsusiomis šviestuvų laidų linijomis ir 5 šviestuvų sukuriama plokštuma įvairiais rakursais.

5 sviestuvai bendroje erveje

svetaine 5 sviestuvaisviestuvu laidai antras aukstas langai

sviestuvu laidai antras aukstas lubos sienossviestuvu laidai antras aukstasvirtuve 5 sviestuvai
virtuve kiemas 5 sviestuvainamo fasadas plytos metalas

Ar galima ką nors pridėti šioje erdvėje, nepažeidžiant puikios interjero harmonijos? Galbūt, tik darant tai labai, labai tyliai ir vaikštant ant pirštų galiukų..

Gero savaitgalio!