Id interjere: interjero dizainerė Aušra Markutytė

Supažindiname su interjero dizainere Aušra Markutyte. 

Mano logotipas id AM interior design, kuris reiškia: (id- identity, idea angl.) arba interjero dizainerė. Mano darbuose dominuoja atviros erdvės ir aktyvūs spalviniai sprendimai su „nuorodomis” į klientų pageidavimus. Dirbant bei bendraujant su kiekvienu užsakovu, gimsta vis nauja koncepcija, kuria remdamasi atlieku savo darbą, tad kiekvienas mano projektuotas interjeras tampa savitu ir įgyja kliento identiškumą.

id AM interior design

Kurdama vieną pirmųjų savo interjerų, buvau  įkvėpta Piero Fornasetti kūrybos. Esu didelė šio meninko gerbėja. Menininko paveiksluose moterų veidai – charakteringi, kiekviename jų daug šarmo, ir  pati atlikimo technika – grafika Pop Art stiliuje, – tinkanti ir madinga šiandieniniuose interjeruose. Vizualizacijose (žemiau) matosi mano sukurti valgomojo baldai, kuriuose kėdės derinamos prie metalinio skylėto stalo (šviečiant saulei, krinta gan įdomūs šešėliai).

id AM interior design4

Loftas Kaune, Žaliakalnyje įdomus tuo, kad antresolę ir pirmojo aukšto sienas per visą aukštį ir plotį dekoratyviai dengia medžio drožlių plokštė. Sprendimas priimtas, norint „paslėpti” duris, (kurių čia net penkios) ir išvengti „ofisinio” įspūdžio. Prie dekoruotų sienų derinamos medinės kvadratinės lentynos bei stikliniai laiptai su aikštele, kurie atrodo itin lengvučiai ir „neapkrauna” erdvės. Na ir paskutinio akcento reikėjo tokio, kuris primintų lofto priešistorę – kai loftas buvo pramoninis pastatas. Todėl pasirinkau visų kauniečių mylimos Laisvės alėjos 80-ųjų retro fotografiją, atspindinčią tą laikmetį.

id AM interior design8

id AM interior design9

Kito lofto interjeras – tai spalvų, detalių ir formų improvizacija. Kiekvienas žmogus savo namuose nori matyti jam brangius daiktus ir akcentus, pvz. įvairiose vietose savo ir artimųjų fotografijas. Pabandžiau į šį faktą pažvelgti moderniau ir pagrindinėje namų erdvėje -svetainėje, sukūriau merginos atvaizdą, kuris būtų išpjautas iš organinio stiklo. Be abejo naudojausi nuotrauka, kad tai nebūtų tik interjero akcentas, o realaus žmogaus atvaizdas.

id AM interior design5id AM interior design6

id AM interior design7

„Live art” centras buvo mano diplominis darbas, tad galėjau laisvai reikšti savo idėjas ir mintis. Įkvėpta dizainerio ir architekto Vincent Callebaut novatoriškų sprendimų architektūroje ir, nauju žvilgsniu pažvelgusi į plastiškas gamtos formas, stengiausi suprojektuoti meno ir pramogų centro „Live art” („Gyvas menas”) interjerą su bioninės architektūros elementais. Stengiausi, kad erdvėse egzistuojantys funkcionalūs dekorai „išsiveržtų” iš taisyklingos geometrijos rėmų ir visa erdvė pulsuotų lyg gyvas organizmas. Bandžiau  „panaikinti”  ribą tarp interjero ir eksterjero. Kad interjeras atspindėtų eksterjerą ir stilistiniu ir dvasiniu požiūriu. Kaip sakė architektas ir filosofas R. Steineris: „-Dvasinis bioniškų formų kūrimo aspektas susijęs su bandymais suvokti žmogaus paskirtį. Architektūra turėtų būti traktuojama kaip „vieta“, kur atsiveria žmoniškosios būties esmė.“

Šis darbas buvo nuominuotas Eugenijos Lašienės fondo premijai.

id AM interior design10id AM interior design11

id AM interior design12id AM interior design3id AM interior design2

Daugiau interjero dizainerės Aušros Markutytės darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *