Minimalistinis japonų interjeras – širdies ar proto kūrinys?

Minimalistiniai interjerai, tai kaip salos beribiame vandenyne, kuriose viešpatauja funkcija. Minimalizmo salose funkcijai yra suteiktas svarbesnis vaidmuo negu formai. Funkcija –  tai šių salų karalienė.

Minimalizmas interjere gelbėja mus nuo apdailos medžiagų, dekoro elementų ir aksesuarų, baldų ir šviestuvų įvairovės ir suteikia laisvės pojūtį ar prieglobstį materialinių gėrybių prisisotinusiam ar persisotinusiam žmogui. Minimalistinis interjeras – tai kelias į kitą medžiagos kokybę. Minimalistinis stilius suteikia apdailos medžiagai, interjero detalei, dekoro elementui tą neapčiuopiamą kokybę. Tai subtili kokybė – analogiška žmogaus šeštam pojūčiui ar jausmui. Kokybė, kurią žmogus siekia išgirsti, bet negali išgirsti, siekia pamatyti, bet negali pamatyti, siekia užuosti, bet negali užuosti.

Jeigu savo širdies paklaustum, kokia yra jos interjero filosofija, atsakymas greičiasiai būtų – interjeras, kuris yra paprastas. Sienos ir grindys lengvos valyti. Erdvės ir kambariai paprasti tvarkyti. Plokštumos – nei per plačios, nei per ilgos, tik kad pakaktų, kur kojas ištiesti ir galvą priglausti. Namai, kuriuose galėtum džiaugtis garuojančia arbata ar kava, ragauti skanias salotas ar kepsnius, įdomiai leisti savo laisvalaikį ir, kuriame galėtumėte dalintis savo vargais, rūpesčiais ir džiaugsmais. Tai nebūtinai turėtų būti šiuolaikiškas, minimalistinio stiliaus interjeras ir netgi ne prabangus. Širdies interjero filosofija, greičiausiai būtų, – linijos, formos, erdvės paprastumas ir švarumas.. Nors gal tai yra proto filosofija… ir širdies filosofija būtų – daugiau gražių ir mielų smulkmenėlių, šiltų prisiminimų ir įspūdžių…

Kaip ten bebūtų, japonų architektų studijos Jun Igarashi Architects projektuotas namas, esantis kažkur tai tolimoje Japonijoje, galėtų pretenduoti į šią širdies ar proto svajonę, įsikūnijančią švarume ir paprastume. Negalima nepastebėti, kad šiame interjere yra „didžiulis kiekis” minimalizmo. Tačiau tai ne tik japonų minimalizmas, kas sužavi šiame, keturiems žmonėms gyventi skirtame dviejų aukštų name.

Galinis namo fasadas

Paprastas dizainas, giedra nuotaika – tai yra šio namo privalumai. Svetainės kambario, esančio pietinėje pastato dalyje, erdvės suteikia ramybės pojūtį. Namo interjeras savo paprastumu vibruoja, tiksliau tvyro tyloje ir ramybėje. Vidaus apdailai ir dekorui panaudotos paprastos medžiagos. Lengvais ir ramiais akcentais tampa medinės apdailos detalės. Vertikaliai, lyg sijos, ant lubų yra pritvirtintos medinės lentos, laikančios horizontaliai pritvirtintas medines lubų lentas.

japonų minimalistinis interjeras

Baltai baltose sienose kur ne kur atsiranda angos, nišos ar langai. Tai beveik vieninteliai sienų papuošalai.

natūralus apšvietimas minimalistiniame interjere

Kelios baltos lentynos, namų biuro erdvė, įrengta po kiek aukščiau įrengta lova, į kurią pakliūti galima užlipant kopėčiomis. Svetainės erdvėje dominuoja juodos spalvos minkšta dalis.

medinės lubos, grindys minimalistiniame interjere

Svetainės ir valgomojo erdvė gali būti atskiriama lenga, beveik permatoma užuolaida.

minimalistinio dizaino atributai medžio apdaila, balta spalva

…ir mažas langelis miegamąjame.

balta spalva minimalistiniame interjere

Tai lyg ramybės ir tylos vienovė.

eksterjeras interjeras minimalizme

Galite užeiti dar kartą ir pamąstyti, kas gi veda mus įsirengiant savo namus – širdis ar protas, stiliai, mados ar nuomonės, ar dar kas tai..?

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *