Kaip suprojektuoti savito stiliaus virtuvę

virtuvės interjeras1

Savitas, originalus virtuvės interjeras gali tapti realybe. Originaliai virtuvei sukurti reikia ne tiek jau daug. O jeigu Jūs patys kūrybiškai pažvelgtumėte į savo virtuvės kambario interjero projektavimą? Svarbiausias dalykas būtų noras projektuoti virtuvės interjerą patiems. Kodėl?

1. Interjero dizaineris ar architektas nepažins Jūsų taip gerai, kaip Jūs pažįstate patys save. Aišku, dizaineriai skirtingi: kai kurie lengvai supras Jūsų pageidavimus, „pagaus” ir sustiprins Jūsų emocijas, išreikš Jūsų norus, savitumą ir originalumą interjero išraiškos formų pagalba.

2. Interjero dizaineris ar architektas turi vienokį ar kitokį braižą, stilių, kas vienaip ar kitaip gali atsispindėti Jūsų interjere. Jeigu Jūs to norite, Jums patinka dizainerio stilius, – Jums reikalingas dizaineris, jei ne – dizaineriu galite tapti patys.

3. „-Aš nemoku skaityti ir rašyti. Gal galėtumėte pasirašyti už mane?”. Gal atėjo laikas išmokti „skaityti ir rašyti”, ir pabandyti išreikšti save, savo savitumą, originalumą interjero detalių, elementų, aksesuarų, apdailos ir dekoro medžiagų pagalba.

Virtuvės interjero projektavimas galėtų virsti pramoga.

virtuvės interjeras5

Nepriklausomai nuo Jūsų mėgstamo dekoro stiliaus ir kokioms apdailos medžiagoms Jūs teikiate pirmenybę, pateikiame keletą patarimų, iliustruotų keletu virtuvių interjerų, kaip patiems susikurti originalaus dizaino virtuvę, kuri atskleistų savitą Jūsų stilių.

virtuvės interjeras2

Atraskite įkvėpimą. Originalios virtuvės interjerui sukurti reikia įkvėpimo, minties polėkio. Gali būti sunku, jeigu nėra įkvėpimo šaltinio. Pirmas dalykas yra, atrasti tai. Atrasti tai, kuo Jūs žavitės. Kokia tema, daiktas galėtų suvirpinti Jūsų jausmus, pažadinti Jūsų kūrybines galias? Kiekvienam žmogui tai gali būti skirtingi dalykai: meno kūrinys, virtuvės plytelės, dizainerio suprojektuotas šviestuvas, virtuvės išplanavimas ar vaizdas pro langus. Atraskite tai. Tai taptų ta ašimi, aplink kurią suktųsi Jūsų kuriamos virtuvės interjeras. Kas tai bebūtų, atraskite tai ir pradėkite savo kūrybinę akciją – ”mano sukurta originali virtuvė”.

virtuvės interjeras3

Būkite kūrybingi su apdailos medžiagomis. Sienų, lubų dažymas yra dažniausiai naudojamas apdailos būdas virtuvės kambaryje, tačiau yra ir kitos apdailos medžiagos, kurios galėtų suteikti virtuvės interjerui unikalumo. Susipažinkite su apdailos medžiagų, interjero detalių, aksesuarų, baldų įvairove. Įvairios sienų plytelės, akmuo, medinės detalės, sienų tapyba galėtų praplėsti virtuvės dekoravimo galimybes. Prisiminkite, kad paviršiai iki pakabinamų spintelių turėtų būti plaunami. Virš spintelių ir atokiau nuo maisto paruošimo vietų, paviršių apdailai galėtume suteikti daugiau laisvės.

Kiekvieno žmogaus kūrybinis procesas yra skirtingas. Išsirinkite savo virtuvės interjero projektavimo „žaidimo dalyvius”: detales, aksesuarus, baldus, šviestuvus apdailos medžiagų parduotuvėse, interjero dizaino salonuose ar pasigaminkite patys. Sudėliokite pavyzdžius, nuotraukas vieną šalia kitos. Pažiūrėkite, ar vizija gali tapti realybe.

virtuvės interjeras4

Parinkite spalvas. Priklausomai nuo Jūsų virtuvės interjero stiliaus, Jūs galite pasirinkti švarias, ryškias spalvas arba panaudoti neutralias, žemiškas spalvas. Ar panaudosite ryškių spalvų virtuvinių spintelių dureles, blizgančio ar matinio metalo furnitūrą, spalvingas apdailos medžiagas; ar sienas dažytumėte, bet kuria įsivaizduojama ar neįsivaizduojama spalva, Jūsų virtuvė turėtų atspindėti Jus ir tai, ką Jūs mėgstate savo gyvenime. Aišku, jei norėsite po projekto įgyvendinimo, kartais užeiti į savo projektuotą virtuvę. Jeigu mylite jūrą, atskleiskite tai mėlynos spalvos atspalvių spintelių durelėmis ar sieninėmis plytelėmis, ar kitomis dekoro medžiagomis. Jei mėgstate vaikštinėti miške, atspindėkite tai savo virtuvės interjere.

akvamarino-spalvos_virtuvė

Parinkite faktūras (medžiagų paviršius). Medžiagų paviršiams interjero projektavime dažnai skiriamas nepakankamas dėmesys. Faktūros – tai panašios kategorijos interjero dekoro išraiškos formos ar įrankiai kaip ir medžiagų spalvos. Kad lengviau būtų tai suprasti, pabandykite, bet kurias pasirenkamas medžiagas, baldus šviestuvus įsivaizduoti, nekreipdami dėmesio į daiktų, medžiagų spalvas (išjungti savo spalvų suvokimo receptorių ar kanalą), atkeipdami dėmesį tik į paviršius, jų švelnumą, šiurkštumą, blizgesį, matiškumą (palyginus su garsu, sakykim, išjungti tembro reguliatorių: garsas be tembro). Daugeliui žmonių, pirmą kartą tai įsivaizdavus, atsiveria kaip ir kitas išmatavimas – paviršiaus šiurkštumo dimensija.

virtuvės interjeras6

Dar kiek arčiau interjero projektavimo esmės ir principų. Mes turime trimatę erdvę: aukščio, pločio ir ilgio dimensijas. Įsivaizduokite erdvę, daiktus erdvėje, kaip vielinius, tuščiavidurius daiktų, detalių karkasus, kuriuos vėliau apvelkame rūbais, – plokštumomis. Su plokštumomis į erdvę „įžengia” plokštumų medžiaginės savybės. Viena iš šių savybių  yra medžiagų spalvos. Pavadinkime tai Spalviniu išmatavimu, 4 dimensija ar 4D. Kaip ir prieš spalvas, kalbant laiko terminais, ar po spalvomis, kalbant erdvės terminais, yra pasislėpusios faktūros, medžiagų paviršiai; jų švelnumo, šiurkštumo, matiškumo, blizgesio savybės. Pavadinkime tai Faktūriniu išmatavimu ar 5D. Erdvė ir materija turi ir daugiau išmatavimų: medžiagų egzistencija laike – Laiko D; kaip formos viena su kita derinasi savo sanykiniais dydžiais – Mastelio D ir kitos. Taip kad sakyti, kad mes gyvename 3D pasaulyje paprasčiausiai yra gana ribotas tvirtinimas ar nesugebėjimas „matyti” (Žemė yra plokščia, laikosi ant trijų dramblių ir kelių banginių). 

Šioje vietoje galėtume išvesti paralelę su ribota mąstymo atgyvena, kad žmogus turi tik 5 pojūčius: regėjimą, klausą, uoslę, skonio ir lytėjimo pojūčius. Galbūt kiti pojūčiai sunkiau suvokiami, mažiau išvystyti, labiau užslopinti, bet jie yra. Tačiau tvirtinti tai mūsų laikais, yra beveik tolygu M. Koperniko  ar Džordano Bruno tvirtinimams inkvizicijos laikais. Aišku, šiais laikais laužai yra subtilesni, „legalūs”, tai yra „”legaliai” deginantys”. Tačiau jei nusimestume „kultūrinį blizgesį” pamatytume, kad kita mintis iki šiol „deginama”.

Panašiai kaip raidės, garsai, kalbos formos, sintaksės (sakinio dalių) dalys kalboje, erdvėje egzistuoja simboliai, skirtingos kategorijos, atitinkančios tam tikras idėjas, veiksmus, daiktus. Galbūt po 50 – 100 metų žmogus, nesugebantis skaityti meno, interjero, architektūros kalbos bus laikomas beraščiu ar mažaraščiu. Galbūt laikas kiekvienam pradėti mokytis  „skaityti” dizaino kalba. Na ir, projektuojant savo virtuvės interjerą, Jūs galite pasipraktikuoti „rašyti”.

apelsino spalvos virtuvė

Atraskite stilių. Tai dar vienas išmatavimas interjero projektavime ar erdvėje. Stilius – tai kalba, tarmė, „slengas”, kuria interjero autorius išreiškia savo mintis. Bet kuris interjeras ar architektūra ar tik apdaila, tai žmogaus „kalbėjimas”, monologas ar dialogas erdvėje.

Jūs galite pritaikyti ar interpretuoti Jums patinkantį stilių savo virtuvės interjere ( minimalizmas, vintage).

Galite maišyti ir derinti keletą stilių, sukurdami, taip vadinamą eklektinį stilių. Įdomus dalykas, kad stiliai ar medžiagos, skirtingo laikmečio baldai, šviestuvai, kartais nesiderina tarpusavyje, bet sujungus kokiu tai būdu, originaliai papildo vienas kitą ar sukuria netikėtus derinius. Panaudokite grubios apdailos medinius paviršius kontrastiškame derinyje su blizgančiais lakuotais paviršiais, ryškių spalvų spinteles, blyškiomis spalvomis dažytų sienų fone. Eklektiškas stilius suteiks virtuvės interjerui savitumo ir nepakartojamumo įspūdį.

Čia jau tik vienas žingsnelis iki savo stiliaus.

raudona rustiko virtuvė

Kūrybiškas erdvės organizavimas. Kad ir vizuali estetika yra svarbus dalykas mūsų originalios virtuvės dizaino atveju, bet neužmirškite ir funkcionalumo. Funkcionalus baldų išdėstymas, kūrybiškas požiūris į sandėliavimo organizavimą savo virtuvėje – tai tas nematomas karkasas, kuris egzistuoja ar susiformuoja prieš 3D formų atsiradimą erdvėje. Kiekviena ši forma turėtų logiškai ar funkcionaliai pateisinti savo egzistavimą būtent šioje erdvės vietoje. Mažinant formų mastelį turėtume apmątyti, kaip talpiai ir patogiai panaudoti spinteles, stalčius, įvairius konteinerius ir dėžutes. Originali virtuvė turi ne tik atrodyti puikiai, bet ir tinkamai atlikti savo funkcijas.

Galbūt šis punktas apie erdvių organizavimą ir funkciją, turėtų būti pirmas šiuose patarimuose, tačiau vėlgi, žiūrint koks projektavimo būdas Jums artimesnis.

originali-spintelė_virtuvėje

Jūsų savitos, originalios virtuvės interjero dizaino projektas gali būti įgyvendinamas, sekant šiais paprastais, na gal ir ne visai paprastais žingsneliais. Tačiau jeigu galite apie ką nors svajoti, tai galite tai ir padaryti. Virtuvė, – tai Jūsų dirbtuvė, įgyvendinkite savo viziją, svajonę. Imkime… ir padarykime tai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *