Baltas, raudonas, juodas vonios kambariai namo interjere Romoje

Namo interjero dizaino projektas įgyvendintas privačiame name Trastevere rajone, Romos istoriniame centre. Namo renovacija apėmė vidaus erdvių reorganizavimą, naujų baldų ir apšvietimo dizainą. Projektu siekta išlaikyti pusiausvyrą tarp senosios pastato architektūros ir modernaus stiliaus dekoro. Namo gyvenamoji erdvė yra atvira, su atsiveriančiu vaizdu į sodą, atskleidžianti interjero/eksterjero perspektyvas.

Projektą atliko architektė Carola Vannini.

namo įėjimo durys, vaizdas į kiemelį

namo koridorius, žalios durys, sijos

Neonine žalia šviesa apšviestos stiklinės durys tampa užuomina į žalsvos spalvos sofą, fotelius svetainės kambaryje.

svetainės interjeras, žalsvi baldai, židinys, sijos

Kartais minimalistiniai interjerai yra gana šalti ir savo detalių nebuvimą kompesuoja energijos „nutekinimu” iš žmogaus. „Mažiau yra daugiau” kompensuojama, atimant šilumą iš žmogaus. Ne veltui pavadinimas – „cool” (angl. vėsus) interjeras. Žmogus žiūri į minimaliai dekoruotas erdves, plokštumas ir jaučia, kad kažkas tai yra, kažkas tai vyksta. Paprastai dėmesio energija pradeda sruventi iš žmogaus į daiktus aplinkoje. Vanduo teka ten, kur žemiau, į indą kuriame vandens yra mažiau.

Kai kurie interjerai pripildo mus energijos, kai kurie yra daugiau ar mažiau neutralūs, kai kurie ima energiją. Priklausomai, kokia žmogaus bioenergetika, žmogus turi energijos užtektinai ar ji net veržiasi per kraštus, tuomet minimaliai dekoruotose patalpose jis,-i jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Ne toks stiprus energetiškai žmogus geriau jausis patalpoje, kurios dekore panaudota daugiau detalių, erdvių puošimas yra kiek šiltesnis.

Šio namo svetainėje yra taip nedaug detalių, praktiškai tik interjero architektūra.. bet lyg ir nieko netrūksta.. ir kol kas lyg ir židinio nereikia pakurti.. Galbūt tai senoviškų detalių akimirkos minimalistinio namo interjero scenose.

svetainės interjeras, židinys, skulptūra

Virtuvė suprojektuota iš dalies atskiriant virtuvės erdvę nuo gyvenamojo kambario erdvės. Virtuvė dalinai paslėpta už plytų mūro sienos, kuri nesiekia lubų. Tokiu būdu yra išlaikomas namo gyvenamosios erdvės tęstinumas. Didžioji virtuvės erdvės dalis yra matoma iš svetainės kambario, tad, išlikdama harmonijoje su likusiomis namo erdvėmis, virtuvė tampa minimalistinio dizaino pamaišyto su rustic (kaimiško) dizaino atspalviais tąsa.

valgomojo erdvė, žalia šviesa, durys

Ilgas, natūralaus ąžuolo stalviršis savo paviršiumi atspindi šviesą ir nukreipia dėmesį į lauko kiemelį – sodą.

virtuvės interjeras name, sijos
namo interjeras, stiklo durys į kiemelį

Miegamojo kambaryje senos plytų mūro lubos susitinka su baltomis gipso kartono lubomis.

miegamojo interjeras, plytų lubos, sija sienoje

Aptrupėjusios plytos, akmenys savo grublėtais paviršiais atsiveria baltose, lygiose gipso kartono sienose.

poilsio kambario interjeras, plytų sienos dalis

BALTAS VONIOS INTERJERAS: visi kampai, net tarp grindų ir sienų suapvalinti ir sušvelninti, lyg panaikinant bet kokius atskaitos taškus. Švari, balta šviesa; blizgantys, balti paviršiai pdeda sukurti siurrealų jausmą.

baltas vonios interjeras, apvalūs kampai

Architektės suprojektuotos vonios kambario detalės: veidrodis, baldai, dekoratyviniai elementai, ryškia baltuma atspindi šviesą. Vonios kambario architektūra ir dizainas specialiai formuojamas, siekiant sukurti erdvę, kur akių žvilgsnis tekėtų, sklandytų be jokių trukdymų.

baltas vonios interjeras, apvalūs kampai 1

VONIA RAUDONA: raudoname vonios kambaryje siekiama sukurti šiltą, gal netgi karštą aplinką, pabrėžiant ir pamaišant esamas senoviškas pastato struktūrines ypatybes su geometriškai minimalistinio dizaino savybėmis. Lyg nugrimzdusi žalsva vonia kontrastuoja su išsikraipiusiu plytų rudumu, dekoratyvinės detalės sidabriniu blizgesiu, sienų raudonumu. Pakyloje voniai, šalia laiptų pakopų, iš abiejų kraštų įrengtos spintelės.

raudona spalva vonios interjere

Ryškiai balti bide, klozetas, architektės suprojektuotos baltos dėžutės ir nišos stengiasi nutraukti raudonio dominavimą vonios patalpoje. Balti kubeliai – spintelės iš baltos spalvos perspektyvos pabrėžia erdvės geometriškumą.

raudona spalva wc interjere

JUODAS VONIOS KAMBARYS: vonios kambaryje sukuriama rafinuota pusiausvyra. Juodos spalvos baldus; baltos, pilkos spalvos sienas kiek sušildo medinės kaštono grindys. Erdvės geometrija pabrėžiama, kaitaliojantis juodos, baltos spalvos detalėms. Balta lentyna ir juoda spintelė, esanti po kriaukle, neįprastai šviečia iš vidaus.

juodas vonios, wc interjeras

Architektės suprojektuotos juodos dėžutės – lentynos ant sienos, kartu su kitais elementais, užbaigia interjero kompoziciją wc erdvėje.

juodas vonios, wc interjeras 1
stiklo durys į svetainę
lauko kiemelis vakare

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *