Martino Liuterio protestantų bažnyčia Austrijoje

Coop Himmelb(l)au bažnyčios projektas Austrijoje. Martino Liuterio protestantų bažnyčia pastatyta Žemutinės Austrijos miestelyje Hainburge, nuo XVII a. nebeegzistuojančios bažnyčios vietoje. Stogo konstrukcijos plieno lakštai išsiskleidžia spirale, tapdami švieslangiais bažnyčios interjere.Martin-Luther-bažnyčios stogas-Coop-Himmelblau

Martin-Luther-bažnyčios stogo konstrukcija-Coop-Himmelblau

Naujos bažnyčios stogo dizainas, – tai skaitmeninis formų rezonansas su šalia esančios bažnyčios stogo formomis. Stogo konstrukcijos pagamintos pagal technologijas, taikomas laivų statyboje. Iškyla asociacija su „Nojaus laivu”.

Martin-Luther-švieslangis bažnyčios lubose-Coop-Himmelblau

Trys švieslangiai stogo konstrukcijoje, atsiveriantys bažnyčios maldos patalpoje, tampa lengvai suvokiama asociacija su šventa trejybe. Tuo pačiu tai tampa kaip ir dievo akimis ar asociacija su trečia dvasine akimi, kuri mato visus veiksmus, žino visas bėdas ir norus.

Martin-Luther-bažnyčios interjeras-Coop-Himmelblau

Bažnyčios interjeras suformuojamas, bažnyčios stogui apgaubiant maldos patalpą ir atsiremiant ant keturių kolonų. Dienos šviesa, pro tinkuotose lubose esančias apvalios formos angas, apšviečia maldos patalpą. Bažnyčios lankytojas maldos patalpoje atsiranda kaip ir dievo akivaizdoje. Blogi ir geri darbai apšviečiami ir nebenuslepiami, ir net nebeslepiami. Gimsta atgaila.

Altoriaus dizainas – apvaliomis, skirtingo dydžio skylėmis „sušaudant” materialią, medinės sienelės plokštumą, „kiauram” kryžiui atsiveriant altoriaus plokštumoje,  – materija, materialūs daiktai ir prisirišimai kaip ir „skyla”, virsta kita kokybe. Bažnyčia tampa vieta „atsiversti”, atgimti nauja dvasine būtybe. Martino Liuterio bažnyčia, bažnyčios interjeras kryžiumi, angomis altoriaus sienutėje atsiverčia paprastam gyvenimui: paprastai gatvelei, paprastam namui, medžiams ir dangui. Dangui, – kuris yra čia, už stiklo sienos, (ir dabar).

Martin-Luther-bažnyčios interjeras-Coop-Himmelblau

Už slenkančių pertvarų sienelės yra bažnyčios salė, skirta bendruomės reikalams spręsti, vaikų kambarys, pastoriaus biuras ir kitos pagalbinės patalpos.

Martin-Luther-bažnyčios varpinė-Coop-Himmelblau

20 metrų aukščio, plieninė bažnyčios varpinė, – kaip  žmogus, bekylantis ir netvirtais žingsniais žengiantis į  tiesos pažinimą, šviesą.

Martin-Luther-bažnyčios modelis-Coop-Himmelblau

Martin-Luther-bažnyčios planas-Coop-Himmelblau

Martin-Luther-bažnyčios pjūvis-Coop-Himmelblau

via Dezeen

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *