Interjero dizainas ir ekologija, 1

Baltas interjeras svetainėje

Interjero dizaineris, – tai žmogus, kuris projektuoja pastato vidaus erdves. Tai yra – išdėsto patalpas, suformuoja plokštumas; projektuoja vidaus patalpų apdailą; parenka ir projektuoja, kaip išdėstyti įvairius elementus ir sudedamąsias dalis: šviestuvus, baldus, veidrodžius ir t.t. Interjero dizaineris yra pagrindinis asmuo su interjero dizainu susijusioje veiklos srityje.  Architektas, statybininkas, tiekėjas, klientas ir kiti, su šia sritimi susiję asmenys, daugiau ar mažiau, įtakoja interjero projektavimą, tačiau interjero dizaineris yra pagrindinis asmuo, atsakingas už tai kas vyksta name, bute ar kambaryje: idėjos, susijusios su vidaus erdvių papuošimu; medžiagos, kurios naudojamos apdailoje ir kt.

Iškilo asociacija su futbolu. Interjero dizainerį palyginčiau su vartininku futbolo aikštelėje. Vartininkas yra atsakingas už vartus, kad kamuolys nepakliūtų už ”lemtingos” linijos, kaip dizaineris už interjero kokybę. Egzistuoja neapčiuopiama kokybės riba. Interjero kokybė, tai kaip ta vartų linija, aplink kurią sukasi visas interjero žaidimas. Kamuolys interjero dizaino žaidime- tai ”kompromisas su kokybe”. Jei pažvelgtumėte į kiekvieną interjerą, tai ką Jūs matote, yra rungtynių su klientu, plytelių klijuotoju, dažytoju, tiekėju, oro sąlygomis, savo žiniomis ir t.t. rezultatas. Kiek praleista įvarčių šiose rungtynėse: šiame name dizaineris sutiko panaudoti plastikines duris (užsakovas neturėjo lėšų medinėms) 0:1, gaisrininkai pasiūlė ”subtilaus dizaino” dėžutę , dizaineris ”negalėjo atsisakyti” 0:2, statybininkai pasakė, kad tai plytelės kreivos, ir todėl grindys nelygios 0:3, oh, aš nežinau ar tikrai derinsis ši rausva spalva su šia gelsva 0:4. Ir jeigu Jūs sukūrėte ar matote, ar esate interjero savininkas, kuris Jums ar dar kam nors patinka, tai tik todėl, kad dizaineris ar architektas, ar Jūs pats ar pati, neoficialai ar oficialiai užimdamas,-a šias pareigas, nepraleidote daug įvarčių iš klientų, statybininkų, šiaip įvairių ”specialistų” ir, aišku, treniravotės ir buvote geros sportinės (meninės) formos.

Taigi, galime pasakyti, kad interjero dizaineris yra asmuo, labiausiai atsakingas už interjero meninę kokybę.

Ekologija, – tai kaip ir naujas vektorius interjero dizaino veikloje. Dizaineris kaip ir įgauna naują pareigą – ekologiško interjero projektuotojas. Interjero dizaineris – ekologas. Taigi, ar augs medžiai, ar oras bus grynas, ar vanduo upelyje bus švarus didele dalimi priklauso nuo to, kokias medžiagas parinks ir pasiūlys užsakovui ar statybininkui vidaus erdvių projektuotojas.

Apdailos, dekoro medžiagos, baldai, šviestuvai nebegali būti tik gražūs, kokybiški, pigūs, brangūs. Vidaus apdailos ir dekoro elementai, eksploatuojant ar gaminant jas, turėtų minimaliai kenkti mūsų aplinkai, turėtų būti galimos perdirbti ateityje.

Kiek medžių galime nukirsti dėl buto interjero estetikos? Ar namo interjero estetikai sukurti panaudota grindų danga verta, didžiulių dūmų kamuolių, kylančių iš gamyklos, gaminančios šias grindis, kaminų? Ant sienos pelėsis, tai ką dabar nebegaliu pirkti dažų, gal jie kenksmingi?

Kaip elgtis šioje situacijoje  architektui, dizaineriui; namo, buto ar kambario savininkui, norinčiam turėti gražų ir patogų būstą?

II dalis


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *