Vis daugiau šiuolaikinių butų – nedidelio ploto. Tai lemia daugelis aspektų – besikeičiantys žmonių poreikiai, vis didesnis aktyvumas būstų nuomos rinkoje. Dėl mažo gyvenamosios vietos ploto žmonėms neretai kyla iššūkių. Esminiai klausimai – kaip funkcionaliai išnaudoti mažą erdvę, kad tilptų visi patogumai ir, pastačius baldus, butas nebūtų per daug ankštas? Šiame straipsnyje pateiksime 4 patarimus, kurie leis iš anksto apgalvoti kertinius nedidelio būsto įrengimo momentus ir pasirinkti tinkamus baldus bei erdvių „formavimo“ priemones.
1. Daugiafunkciai baldai
Vienas geriausių pasirinkimų taupant vietą – daugiafunkciai baldai. Tai baldai, kurie atlieka daugiau nei vieną funkciją ir taip leidžia atlaisvinti daugiau grindų ploto. Pavyzdžiui, įrengiant svetainę, svarbu įvertinti, kad ji nedideliame būste turės kelias paskirtis – laisvalaikio praleidimo vieta ir, prireikus, poilsio zona sukuriant papildomą miegamą vietą. Nė neminint sumanaus daiktų sandėliavimo poreikio. Tokiu atveju idealiai tinka funkcionalios lietuviškos miegamosios sofos su patalynės dėže. Moderniose sofose yra galimybė integruoti ir USB jungtis bei garso kolonėles – tokios smulkmenos leidžia ne tik taupyti vietą, bet ir padidinti komfortą.
Taigi, taip turite baldą, kuris užima mažai vietos ir atlieka bent tris funkcijas – poilsio oazė, miego vieta ir patogus daiktų sandėliavimas. Verta pasidomėti ir transformuojamais valgomojo stalais, kurie iš kavos staliukų prireikus virsta į erdvius valgomojo stalus.
2. Kompaktiški baldai
Tęsiant temą apie baldus – rekomenduojame rinktis mažesnių matmenų gaminius. Anksčiau galbūt ir buvo madingi itin dideli ir ištaigingi baldai, tačiau dabar visas dėmesys skiriamas stiliaus ir praktiškų funkcijų darnai. Įvertinkite, kiek žmonių realiai naudosis baldu kasdien, kokie jų įpročiai, pomėgiai. Prisiminkite, kad turėdami mažą būstą, jį turite įsirengti patogiai savo kasdienybei, o ne kartkartėmis užsukantiems svečiams.
3. Uždaros lentynos
Uždaros spintos, spintelės, komodos ir pan. – didžiąją dalį daiktų sandėliavimui skirtų gaminių rekomenduojame įsigyti su uždaromis lentynomis, stalčiais. Taip būstas vizualiai mažiau apkraunamas, išvengiama daiktų „triukšmo“, išlaikomas tvarkos pojūtis. Kartais erdvę taupantys mano – kuo mažiau baldų, tuo geriau. Tačiau net jei siekiate minimalistinio vaizdo, nevenkite funkcionalių baldų. Geriau viena papildoma komoda ir daugiau vietos sumaniam daiktų sandėliavimui, nei nepraktiška, tuščia ir daiktais laikui bėgant neišvengiamai apkraunama erdvė.
4. Pertvaros (širmos)
Norėdami efektyviai suskirstyti erdvę tam tikromis zonomis, pavyzdžiui, poilsio, darbo, miego ir pan., galite naudoti pertvaras. Tai ypač aktualu studijos tipo būstų savininkams. Sumaniai atskirti erdves galite užuolaidomis, lentynomis, augalų „salelėmis“. Interneto platybėse atviro plano būsto idėjų – apstu. Kokia to nauda? Tai leidžia objektyviau įvertinti savo poreikius ir atitinkamai tikslingiau įsirengti būstą. Taip pat, toje pačioje erdvėje susikurti privačią zoną poilsiui, darbui. Jeigu dirbate namuose, tai padeda susikaupti, įsijausti į darbo ir, priešingai, sugrįžti į namų, poilsio atmosferą.
Ruošiatės įrengti vieno kambario būstą? Išties verta pasikonsultuoti su interjero dizaineriais, kurie pateiks ne vieną naudingą patarimą ir idėją, kaip erdves įrengti ne tik stilingai, bet ir praktiškai. Įvertinkite savo poreikius ir nesivaikykite trumpalaikių tendencijų, geriau atsižvelkite į ilgaamžius sprendimus, kurie atliepia būtent jūsų kasdienybę. Rinkitės daugiafunkcius baldus, kurie leis sutaupyti vietos, vizualiai „suformuoti“ skirtingas zonas.