Sodo medžiai, apsigyvenę namo priestate

Tai namo priestato projektas, įgyvendintas Kagava, Japonijoje. Namo priestatas yra skirtas kliento dukrai su savo vyru apsigyventi. Įdomi namo ir namo projekto istorija. Pastatas, pastatytas prieš 35 metus, ir norint statyti priestatą, namas išsiplėstų į sodo teritoriją, kurioje augo du, kartu su namo gyventojais užaugę medžiai.

Šių medžių pašalinimas buvo vienas iš projekto reikalavimų. Priestato nebūtų įmanoma pastatyti, nenukirtus šių dviejų senolių medžių. Architektas Hironaka Ogava gavo pasiūlymus projektavimui ir mąstė įvairius projekto variantus. Tačiau architektui apsilankius ir susipažinus su namo aplinka, visos projektinės idėjos išsisklaidė kaip rūkas. Du medžiai gana tvirtai stovėjo sode.

Prisiminiau Shel Silverstein parašytą istoriją „Dosnus medis”, sakmę apie obelį ir berniuką. Trumpai, vaikystėje berniukas mėgo žaisti po medžiu, laipioti medžio šakomis ir valgyti obuolius. Berniukui tapus paaugliu, norisi pinigų. Medis pasiūlo parduoti obuolius, kuriuos jis sunokino. Sulaukęs pilnametystės, berniukas nori turėti namą, medis pasiūlo savo šakas. Sulaukęs vidutinio amžiaus, berniukas nori laivo. Medis atiduoda savo kamieną, likdamas kelmu. Galiausiai berniukas, tapęs jau kiek palinkusiu vyriškiu, nori tik ramiai pasėdėti ir pailsėti. Medis, likęs tik kelmu, suteikia ir tai. „Ir medis buvo laimingas”.

Architektas įdėmiai klausėsi dukros prisiminimų, kaip ji laipiojo šių medžių šakomis, būdama maža. Šie medžiai globojo šeimą trisdešimt penkerius metus. Medžiai užaugo kartu su šeima.

Netikėtai šių medžių panaudojimas priestato erdvėse tapo pagrindine namo priestato dizaino idėja. Du medžiai buvo nupjauti, nepažeidžiant jų šakų. Tada medžiai dvi savaites buvo džiovinami. Po to, medžiai buvo pastatyti tose pačiose vietose, kur jie ir augo, ir buvo panaudoti kaip pagrindinės konstrukcinės kolonos svetainės, valgomojo ir virtuvės erdvės centre.

Kad medžiai stovėtų tokiame pačiame aukštyje, kaip ir jie augo sode, pastato grindys buvo papildomai 70 cm. pažemintos. Priestatas tapo žemesniu už pagrindinį namą, tačiau išlaikant 4 metrų aukštį bendroje erdvėje.

Kai šis namas bus nugriautas ir klientų palikuonys statys naujus namus, šie du medžiai tikriausiai bus ir toliau, kokia tai forma panaudoti.

sodo mežių namo fasadaslenkta siena koridoriujenamo priestatas, medžiai bendroje erdvėje

medžio šakos laiko lubasnamo priestatas, medis, langų juostanamo priestatas, du medžiai erdvėje
namo priestatas, medis valgomąjame
namo priestatas, šviestuvas kabo ant šakosnamo priestatas, medžiai erdvėje, lubose stoglangių juosta
namo priestatas, medžių kamienai bendroje erdvėjebaltas namo fasadaspastogė, įėjimas į namą

dezeen