Kai kada interjeras tiesiog tik pamačius, iš karto sužavi. Norisi prieiti arčiau, paliesti sienas, grindis, baldų detales. Kai kada interjeras lyg ir turi subręsti. Gal galima būtų palyginti su išlaikytu vynu ar viskiu. Tik gal procesas atvirkštinis: žiūrovas ar stebėtojas turi subręsti. Gali būti tiek daug vizualinės informacijos, kad protas negali aprėpti visumos ar tiek mažai, ar ji kaip ir užkoduota, kad sunku ją „perskaityti”. Įspūdis gali būti: „- man nepatinka”. Nors iš tiesų tai tik požymis, kad nepakankamai ilgai, nepakankamai dėmesingai buvo bendrauta su vidaus erdvės detalėmis ir elementais.
Mano akys interneto erdvėje kelis kartus buvo susidūrusios su šiomis nuotraukomis, protas bandė suprasti: kas? kodėl? kaip? Tik šiandien pamačiau lengvai paslėptas, žavias idėjas.
Buto interjero autoriai olandų architektai i29. Butas skirtas gyventi keturiems žmonėms. Erdvės išdėstytos per du aukštus. Iš pradžių krinta į akis lazeriu išpjautos angos, angelės, bėgiojančios po buto erdves. Kiek giliau pastudijavus, galima suprasti ir angų praktiškumą.Pažiūrėkime nuotrauką žemiau. Tai kaip ir virtuvinės spintelės. Nereikalingos durelių rankenėlės, iš dalies matoma, kas yra viduje.
Iš tiesų tai paslėpta sekcija. Lyg ir nesimato iš pirmo žvilgsnio.
Iš pradžių lyg ir nesimatė juodos spalvos baldų, pušies medienos apdailos.
Proporcijos ir medžiagos. Statika ir dinamika.
Stoglangis apšviečia laiptinę.
Balta spalva, šviesios pušies laiptų pakopos, turėklai, sienų apdaila sukelia tokį lengvumo įspūdį, formos lyg sklando erdvėje. Ši nuotrauka priminė japonų projektą, aprašytą straipsnelyje Medžio, baltos, žalios akcentai.
Tobulas tualetas. Proporcijos, medžiagos, detalės.
Kaip ir matau projekto autorius, besišypsančius: ” – Imkite ir nuobodžiaukite, bandykite suprasti, vis dar nuobodžiaujate, bandykite suprasti, gėrėkitės, grožėkitės!”