Miegamojo interjeras – žaliuojantis krūmelis grindyse

Namas, suprojektuotas ir pastatytas 4m pločio ir 21m ilgio sklype, Ho Chi Minh mieste. Kiek „siaurų” propoprcijų namas atrodo neįprastai, tačiau namai – vamzdžiai yra gana populiarūs Vietnamo miestuose. Akivaizdu, kad tai dėl sklypų kainų ir galimybių atrasti dar neužstatytą plotelį tankiai apgyvendintuose Rytų Azijos kraštuose.

Pagrindinis kliento pageidavimas buvo – sukurti šviesią ir atvirą erdvę namuose, pripildyta natūralios šviesos ir žalumos.

Siauri ir aukšti namai, labiausiai paplitęs būsto stilius Vietname, dažnai susiduria natūralios šviesos ir vėdinimo problema. Šio namo atveju, dviejose ilgose šoninėse sienose negalima įrengti nei langų, nei durų. Taip pat Vietnamo žmonės namuose linkę turėti daug sienų ir pertvarų, kurios atskirtų kambarius.

Tad pagrindinė tema projektuojant šį namą buvo pateikti atvirų erdvių išplanavimo būstą, propaguojant kiek naują gyvenimo būdą Vietname, ir potencialiai tamsioms ir drėgnoms patalpoms suteikti erdvės, šviesos ir gryno oro. Pažiūrėkime nuotraukas, kaip projektuotojams tai pavyko.

Miegamojo interjeras – fantastinis vaizdas su žaliuojančiu krūmeliu, kylančiu tiesiog iš grindų. Ką gi – Feng Šui iš Didžiosios raidės.

miegamojo interjeras, naturalus apsvietimas, žaliuojantis krūmelis

Atvira miegamojo erdvė, norint privatumo, gali būti atitverta medinėmis sulankstomomis ar suveriamomis durimis.

apsvietimas lubose miegamasis

Fantastiškas vaizdas iš viršaus pro angą į dar vieną augalą, augantį lyg kieme. Pietų kraštuose ribos tarp interjero ir eksterjero nėra tokios ryškios, kaip gyvenant Lietuvoje, Anglijoje ar Norvegijoje. Kur dar ten mes gyvename?

anga lubose

Atrodo, kad tai vaizdas iš viršaus, bet iš tiesų tai viršutinio aukšto perspektyva. Puiki balta, saulės nušviesta terasa, esant atviroms suveriamoms durims, prasitęsia į namo erdves.

atvira erdve naturalus apsvietimas

Namas vamzdelis ar stovinti degtukų dėžutė, jei kas dar prisimena, kaip ji atrodo.

siauras namas vietname

foto: S + Na. – Sanuki + Nishizawa architects