Kaip suprasti meno kūrinius

english_1

Kviečiame susipažinti „Kaip suprasti meno kūrinius interjerą, architektūrą” idėjas. Tai kažkas panašaus į savarankišką kursą, kurio teorinė dalis yra 2 straipsniai, publikuoti svetainėje „Namų dizainas”. Straipsniuose išdėstyta keletas praktinių pratimų.

kaip-suprasti-meno-kuriniusIš tiesų tai yra susipažinimas su aktyvia meditacija ar aktyviu, kokio tai pasirinkto objekto stebėjimu. Tai gali būti meno kūrinys arba iš dalies, bet koks kitas daiktas (su meno kūriniu lengviau, nes autorius paprastai nori ar siekia savo kūriniu perteikti kokią tai idėją). Meditacijos procesas vyksta:

1) mintyse suskaidant objektą į pačias smulkiausias dalelytes,

2) pasiekiant emocijų ir pojūčių,

3) minčių lygmenis.

Koks yra šių idėjų pritaikymo rezultatas?

Tai suteiks aktyvios meditacijos ar aktyvaus stebėjimo pagrindus. Pritaikant įgytus įgūdžius bei praktikuojantis kasdieniame gyvenime, Jūs sugebėsite „skaityti” meno kūrinius, interjerus, architektūrą; pajausite objektą ar „pagausite” emociją ir atrasite, ar netikėtai „atplevens” idėja. Jūsų sugebėjimas suprasti neapsiribos tik meno kūriniais. Palaipsniui, Jūs sugebėsite atrasti subjektyvią realybę ir kitose, įvairiose gyvenimo sferose. Jūs sugebėsite stebėti ir matyti.

Taigi, ištirkite ir atskleiskite savo sugebėjimus – perskaityte, kas neperskaitoma, pamatykite, kas nematoma, išgirskite, kas negirdima –

O grįžtant arčiau praktinio „Kaip suprasti meno kūrinius” idėjų pritaikymo – nuo sugebėjimo suprasti iki sugebėjimo suprojektuoti interjerą, sukurti meno kūrinius yra tik vienas žingsnis. Taigi, susipažinus su idėjomis, išdėstytomis kurso medžiagoje, bus lengviau:

pasirinkti, kuria spalva dažyti sienas ar lubas,

apsispręsti, koks šviestuvas ar baldas geriausiai tiktų Jūsų kambaryje,

ir bendrai, kaip pagražinti savo namus.

Tad pirmyn į pažintinę kelionę.

Kame slypi architektūros, interjero, dailės kūrinių idėjos?

Menininkai ar menui prijaučiantys žmonės daugiau ar mažiau yra iš prigimties apdovanoti savybe, intuityviai suvokti meno kūrinių idėjas. Galbūt panašiai, kaip daugelis žmonių daug nemąstydami gali suprasti, apie ką rašoma laikraščio straipsnyje.

Gera naujiena, – šią savybę galima išlavinti. Egzistuoja tam tikri būdai, kaip „perskaityti” paveikslo, interjero ar architektūros kūrinio idėją

„Kaip suprasti meno kūrinius, interjerą, architektūrą, 1 dalis”,

„Kaip suprasti meno kūrinius, interjerą, architektūrą, 2 dalis”.

Tikimės, kad susipažinus su straipsniuose išdėstytomis idėjomis, pasipraktikavus atliekant pratimus, – atrasite ar galėsite lengviau interpretuoti meno kūrinių idėjas.

Sėkmės savęs ir aplinkos pažinime bei interjero dizaino projektuose!