Vonios interjeras – 38 vandens lašeliais apkibusios idėjos. Relaksacija

Vonios interjeras dažnai kuriamas turint omenyje praktinius tikslus – tai yra švaros ir asmeninės higienos vieta namuose. Tačiau vonios kambarys taip pat gali pasitarnauti kaip poilsio ir jėgų atstatymo šventovė. Sukūrus ir sustiprinus šią antrinę paskirtį, vonios kambarys gali tapti daugiafunkcine erdve, kurioje ne tik palaikoma švara, bet ir padedama atsipalaiduoti, atsinaujinti kūnui bei sielai. [Straipsnis atnaujintas, 2023]

vonios interjeras, medinės apdailos siena

Turinys

Vonios interjeras ir relaksacija

Tad, vonios kambario interjeras taip pat gali asocijuotis ir su relaksacija. Projektavimo vektorių nukreipus atsipalaidavimo linkme, išryškinant šią papildomą vonios kambario funkciją, vonios interjeras gali įnešti visai kitą nuotaiką į mūsų namus. Pakalbėkime apie tai šiandien.

Kad vonios kambario dizainas būtų orientuotas į atsipalaidavimą ir ramybę, į projektavimo procesą reikia įtraukti elementus ir detales, kurie galėtų sukelti ramybės pojūtį erdvėje. Tai gali būti natūrali šviesa, švelnios spalvos, raminančios tekstūros. Raminantį ir atpalaiduojantį poveikį turinčių elementų įtraukimas į kambario interjerą taip pat gali padėti sumažinti stresą bei pagerinti bendrą savijautą namuose.

Šiek tiek nukrypsime nuo vonios projektavimo temos į bendrinę interjero projektavimo temą, kuri gali padėti suprasti – kaip suteikti kryptį interjero projektui.

praustuvas, maišytuvas bėga vanduo

Interjero dizainerio tikslas

Koks interjero dizainerio tikslas projektuojant vidaus erdves? Ar esate girdėję garsus, muziką sklindant iš radijo imtuvo, kai signalas buvo silpnokas, ir Jūs negalėjote pilnai „pagauti” stoties signalo; aplink trukdymai, Jūsų norimą stotį užgožia kitos, galingesnės stotys. Įsivaizduokime kliento pageidavimus, norus, vizijas interjerui, – kaip garsus, kalbą ar muziką, kokias tai melodijas, sklindančias iš daugiau ar mažiau trukdžių užgožiamos radijo stoties.

Interjero dizaineris turėtų sugebėti nustatyti radijo imtuvą, – tai yra kliento norus, pageidavimus, idėjas, – tiksliai ant norimo dažnio stoties. Jei perduodami signalai per silpni ir užgožiami kitų galingesnių stočių, interpretuoti perduodamą programą, tai yra – kliento pateikiamas idėjas, norus, pageidavimus, gali būti sunku . Kai kurie žmonės, aišku, ir patys gali gerai nusistatyti ant „norimo dažnio stoties”, – susikurti daugiau ar mažiau patrauklų interjerą.

Interjero dizaineris, architektas turi dar vieną pareigą. Jūs jau puikiai girdite perduodamą programą norima stotimi, bet Jūs, Jūsų klientas nori sustiprinti garsus, melodijas, –  tai garso ekvalaizerio ir stiprintuvo funkcijos. Šios funkcijos reikalauja didesnio profesionalumo: tai kliento idėjų suvokimas, komunikavimas ir išryškinimas interjero dizaino išraiškos formų, detalių elementų, aksesuarų pagalba. 

Šis lyrinis nukrypimas apie interejero dizainerio tikslą labai asocijuojasi su Pink Floyd ”Wish you were here” (”Norėčiau, kad tu būtum čia”) dainos pradžia. Bandoma nustatyti radijo stotis – pirmosios išgirstos vos kelios muzikinės natos – Čaikovskio „Ketvirtoji simfonija“. Radijo stoties ieškiklis perkeliamas toliau, girdima naujienų laida, bet suprantami tik keli žodžiai, „drausmingumas lieka negailestingas”, „su tavimi, Derekai, tai nesąmonė”, „ar tai?”, „aš tuo įsitikinęs”… toliau gitaros garsai, kuriuos savo gitara bando interpretuoti klausytojas…

Interjero dizainerio, architekto tikslas ir projektavimo, kaip darbo prasmė yra norimo rezultato pasiekimas ir efekto sustiprinimas. Grįžtant prie relaksacijos temos vonios interjere tai būtų šios idėjos atradimas, sustiprinimas ir išreiškimas, tai yra komunikavimas tam tikromis detalėmis, plokštumomis, formomis, erdvėmis.

Interjero dizainas – koncepcijos supratimas ir perteikimas

Interjero dizaineriai ir architektai yra atsakingi už erdvių, kurios būtų ne tik funkcionalios, bet ir turėtų teigiamą poveikį jomis besinaudojantiems žmonėms, kūrimą. Tam reikia suprasti interjero erdvės savininkų ar šeimininkų poreikius ir norus, taip pat suprasti projektavimo principus. Kalbant apie vonios kambario projektavimą, interjero dizainerio ir architekto tikslas – sukurti erdvę, kuri būtų ne tik funkcionali ir estetiška, bet ir suteiktų galimybę atsipalaiduoti bei atstatyti savo jėgas. Tai reiškia, kad projektuotojai turi atsižvelgti į:

  • praktinius vonios kambario poreikius, tokius kaip erdvės išplanavimas, naudojimosi vonia priemonių sandėliavimas, vonios kambario įrangos, apšvietimo, baldų parinkimas ir išdėstymas;
  • estetinius pageidavimus, kuriuos padeda realizuoti spalvos, tekstūros, linijos, formos,
  • ir relaksacinius potyrius, kuriuos padeda pajusti ir sustiprinti sugebėjimas matyti interjerą pro ramybės ir atsipalaidavimo prizmę.
vonios interjeras juoda vonia, miškas pro langą

Tad vonios interjero projektavimas – tai pusiausvyra tarp estetikos, funkcijos ir relaksacijos.

Atsipalaidavimo koncepcijos supratimas yra labai svarbus kuriant vonios kambario interjerą, nes tai reiškia, kad projektuojant reikia atsižvelgti ne tik į praktinius vonios kambario poreikius, ne tik į estetinius pageidavimus bet ir į emocinius bei psichologinius interjero savininko,-ės poreikius. Galbūt tai jau išeina už dizainerio veiklos ribų ir pasiekia psichoterapijos ribas. Ramybė, atsipalaidavimas, jėgų atstatymas iš tiesų yra psichologijos ar psichoterapijos sričių terminai. Tad interjero dizaineriui ar architektui suprasti ir perteikti relaksacijos temą praktiškai reikia būti psichologu ar psichoterapeutu.

Interjero dizainerio ir architekto vaidmuo yra sukurti vonios kambarį, kuris ne tik būtų funkcionalus, bet ir skatintų atsipalaidavimą bei relaksaciją. Tam reikia pusiausvyros ir balanso tarp praktinių vonios kambario poreikių, estetikos ir dizaino elementų, kurie padeda atsipalaiduoti ir atgauti jėgas.

Vonios interjero dizaino elementai

Dizaino elementai, tokie kaip apšvietimas, spalvos, apdailos ir dekoro medžiagos, interjero detalės ir aksesuarai bei erdvės išplanavimas, vaidina svarbų vaidmenį kuriant atpalaiduojančią vonios kambario aplinką.

Vonios kambario apšvietimas yra vienas iš svarbiausių elementų kuriant ramybės oazę savo namuose. Natūralios šviesos pritaikymas gali padėti sukurti ryšio su išoriniu pasauliu pojūtį, taip pat gali padėti reguliuoti kūno paros ritmą, skatinant ramybės ir geros savijautos jausmus. Dirbtinis apšvietimas, pvz., pritemdomi šviestuvai, taip pat gali būti naudojami, norint sukurti atpalaiduojančią atmosferą, leidžiantis interjero savininkui reguliuoti apšvietimo lygį pagal savo poreikius.

vonios interjeras, apšvietimas iš už veidrodžio, praustuvas

Spalvos vonios interjere taip pat gali būti naudojamos norint sukurti raminančią erdvę vonios kambaryje. Švelnios, prislopintos spalvos gali sukurti raminančią atmosferą, o drąsesnės, ryškesnės spalvos gali būti naudojamos energingesnei erdvei sukurti. Naudojant tekstūras ir raštus taip pat galima sukurti erdvės paviršių patrauklumo ir gilumo pojūčius.

vonios interjeras, žalia vonia, oranžinė siena

Natūralios medžiagos vonios kambaryje, tokios kaip akmuo ar mediena, taip pat gali padėti sukurti atpalaiduojančią aplinką. Šios medžiagos gali suteikti šilumos ir ryšio su gamta pojūtį.

vonios interjeras, vertikalus langas iki grindų ir lubų

Vonios kambario išplanavimas taip pat yra svarbus veiksnys, kuriant atpalaiduojančią aplinką. Vonios įranga ir baldai turėtų būti išdėstyti taip, kad netrukdytų žmonių judėjimui. Pavyzdžiui, vonia arba dušas turėtų būti pastatyti saugioje vietoje, kurioje būtų užtikrintas privatumas, tačiau prie kurių būtų galima lengvai prieiti.

vonia, medinis stalas, saulės šviesa krinta ant sienos

Tad, gerai suplanuotas vonios kambarys turėtų būti efektyvus erdvės funkcionalumo požiūriu. Tai reiškia, kad reikia atsižvelgti į vonios naudotojų poreikius, pvz., parinktos ir išdėstytos lentynos, spintelės – pakankamai vietos laikyti vonioje reikalingus daiktus; lengvas prieinamumas – pvz. nereikia lipti ant vonios krašto, kad pasiekti rankšluostį. Taip pat reikia užtikrinti, kad vonio įrangos, baldų paviršius būtų galima lengvai nuvalyti ir prižiūrėti.

Įvairios interjero detalės ir elementai padeda sukurti pusiausvyrą tarp funkcionalumo, estetikos ir relaksacijos.

Vonios interjerai – nuotraukos ir idėjos

Kaip tai pavyksta praktikoje, galite pamatyti kolekcijoje nuotraukų su įvairiausiais vonios kambariais. Pabandykite pažvelgti į vonios interjerus pro relaksacijos, atsipalaidavimo prizmę. Ką Jūs beatrastumėte nuotraukose, ar tai būtų Jums patinkanti vonios forma, ar įkvėpiantys dekoratyviniai elementai, ar vaizdai, kuriais galime žavėtis pro langus – pajauskite, ar tai padeda atsipalaiduoti? Ar tai suteikia poilsį kūnui? Ramybę Jums?

vonios interjeras, kopėčios kabykla, langas

Kai kurie vonios kambariai papuošti augalais, gėlėmis, kas suteikia gamtos artumo įspūdį. Taip pat rasite vonios kambarių su Jums patrauklia spalvine gama. Medžio apdaila taip pat vaidina svarbų vaidmenį kai kuriose vonios patalpose.

Langai vonios kambariui suteikia erdvės atvirumo pojūtį. Daugelis vonios kambarių, žemiau esančiose nuotraukose, yra šiuolaikiški, bet Jūs pastebėsite keletą, išsiskiriančių klasikiniais elementais, bet puikiai prisitaikančių ir praturtinančių šiuolaikinio interjero dizaino koncepcijas.

Pažiūrėkite ir parašykite , ką Jūs galvojate apie šiuos vonių kambarius?

vonios interjeras su miško vaizdu

Skirkite tam laiko, nes kiekvienas erdvė turi daug ką pasakyti ir papasakoti. Tai kaip mažos ar didelės knygos…

Vonia medinių grindų lygyje

Mozaika atsikartojanti sienose; medinės lentos, laikančios kriauklę ir apvalų indą kitoje kambario pusėje, kurie savo apvaliomis formomis perduoda estafetę voniai ir lango rėmui, kuris kartu su savo vaizdais už lango, krisdamas į veidrodžio gelmę, sugrįžta į kambario erdvę.

Apvalios formos vonios interjere

Vanduo bėgantis lyg iš krioklio, mėlyno vandens purslelis lyg bangų atneštas iš vandenyno platybių, už lango sodo žaluma. Vonia asocijuojasi su vandeniu, vanduo su mėlyna spalva.

hidroterapinė vonia grindų lygyje
Raudonos spalvos vonios interjere

Dar viena vonia, įrengta grindyse, jei nematėte, pažiūrekite – vonios kambario dizainas.

Stačiakampių formų vonios kambario įranga

Vonios kambarys atskirtas gyva židinio ugnelės sienute.

Židinys, tamsaus medžio apdaila vonios kambario interjere
Kampinė vonia dideliame vonios kambaryje

Juoda vonia neįprastas reginys žmogaus akiai, tačiau jei vonia dar ir prie lango, pažiūrėkite – juodas vonios interjeras.

Gėlė prie lango juodai baltame vonios interjere

Kokį dar vonios interjerą galima sukurti juodos ir baltos spalvų ar tonų pagalba?

Vonios kambario interjero vizualizacija
Lauko gėlių akcentai vonios interjere
Akvamarino spalvos akcentai, klasikinės detalės vonios interjere
Vonios kambario su židiniu interjeras

Balta vonia, židinys sienoje, aukščiau televizorius.

Plastiškos formos vonia rudos spalvos sienų fone
Juodos spalvos vonia
Vonios su ilgu koridoriumi interjeras
Vonia kaip ledo blokas priešais židinį

Vanduo krintantis iš lubų į akmens masės vonią. Kiek toliau pusiau atviras dušas su apšvietimu iš viršaus.

vonia dubuo
langeliai-iliuminatoriai vonios kambaryje

Kiekvienas lašelis teka į jūrą. Jūra ar vandenynas – sala – uola artimoje tolumoje. Ko dar galima norėti? Na gal tik pažiūrėti kaip atrodo prabangūs vonios interjerai. Vieną iš jų tikrai atrasite nuotraukoje žemiau.

Vonia-baseinas-jūra
balta vonia žiemą

Įspūdingas vonios kambario dizainas – veidrodyje atsispindinčios eglės, augančios už vonios kambario lango.

minimalistinė vonia

Puikus vonios interjeras – už lango rytinis rūkas.

vonia su rūku pro langus
Puikių formų vonia interjere
Vonios kambario siena apklijuota apmušalais
Juodos spalvos akcentai vonios interjere
tašytos medinės sijos vonios interjere
Skaidraus stiklo vonia
vonia-baseinas

foto: freshome

Išvados

Apibendrinant galima pasakyti, kad vonios interjeras turi būti ne tik funkcionalus ir estetiškas, bet ir skatinti atsipalaidavimą bei jėgų atsistatymą. Tam reikia suprasti atsipalaidavimo sąvoką ir gebėti ją perteikti naudojant įvairius dizaino elementus, tokius kaip apšvietimas, spalva, medžiagos ir vonios įrangos bei baldų išdėstymas. Interjero dizainerio ir architekto tikslas – sukurti gerai funkcionuojančias ir naudotojams teigiamą įtaką darančias erdves.

Sukurti pusiausvyrą tarp funkcionalumo, estetikos ir atsipalaidavimo labai svarbu kuriant vonios kambarį.

Tikimės, kad šis straipsnis suteikė vertingų įžvalgų, kaip sukurti ir susikurti atpalaiduojančią vonios kambario aplinką, ir paskatins skaitytojus atsižvelgti į šiuos principus projektuojant ar atnaujinant savo vonios kambarius. Atminkite, kad gerai suplanuotas vonios kambarys ne tik atlieka savo praktinę paskirtį, bet ir pagerina bendrą savijautą.

7 komentarai apie “Vonios interjeras – 38 vandens lašeliais apkibusios idėjos. Relaksacija”

  1. ypatingai grazu su vaizdu per langa ir kai apie vonia tyvuliuoja vanduo… viskas pagal fengsui…

Komentarai yra išjungti.