Vonios kambario dizainas, nuo ko pradėti?

Vonios kambario dizainas gali būti nelengvas uždavinys, ypač jei nesate tikri, nuo ko pradėti. Vonios kambarys yra viena iš svarbiausių patalpų namuose, taip pat tai yra viena iš dažniausiai naudojamų. Svarbu sukurti funkcionalią, patogią ir vizualiai patrauklią erdvę. Tačiau turint tiek daug pasirinkimo galimybių – vonios įrangos, apdailos ir dekoro medžiagų, šviestuvų, baldų įvairovė, gali būti sunku žinoti, nuo ko pradėti.

Šiame straipsnyje išnagrinėsime kai kuriuos pagrindinius vonios kambario interjero dizaino aspektus ir pateiksime keletą patarimų, kaip pradėti. Nesvarbu, ar planuojate naujo vonios kambario įrangą, ar senos vonios rekonstrukciją ir remontą, ar tiesiog norite atnaujinti kelias detales ir elementus, straipsnyje rasite sau naudingos informacijos.

vonios kambario dizainas, akmenys ant grindų
Vonios interjeras

Taip pat rasite 21 vonios interjero nuotrauką, kurios gali įkvėpti Jus savo vonios kambario atnaujinimui.

turinys

Tad jei esate pasiruošę, neriame į vonios dizaino gelmes.

Vonios kambario funkcijos

Kalbant apie vonios kambario interjero projektavimą ir įrengimą, pirmas ir pats svarbiausias dalykas nuo ko reikėtų pradėti yra vonios kambario funkcionalumas. Jei tai naujai įrengiamas vonios kambarys, tai paprasčiau, nes visa tai galima apmąstyti, pamodeliuoti, suprojektuoti ir rasti geriausią variantą. Jei tai rekonstruojama vonia, tai yra sunkiau, nes perstatyti vonią, tualetą ar kriauklę gali būti sudėtinga, ir tai gali pareikalauti didelių kaštų. Tačiau, jei esama išplanavimo – funkcionalumo problema gadina nuotaiką kiekvieną dieną, tuomet reikia padirbėti ir pakeisti situaciją į gerąją pusę.

vonios kambario dizainas langai iki lubų

Projektuojant vonios kambarį, svarbu apgalvoti, kaip bus naudojama erdvė. Kai kurie pagrindiniai klausimai, kuriuos reikia apsvarstyti:

  • Kiek žmonių naudosis vonios kambariu?
  • Ar maudysimės vonioje, ar taip pat ir duše, ar tai bus rytinių ir vakarinių procedūrų atlikomo vieta? Ar yra galimybė vonią ir dušo kabiną įrengti atskirai?
  • Ar vonios kambariu naudosis skirtingų lyčių, amžiaus, galimybių žmonės?
  • Kokia vonios įranga bus reikaling kambaryje – vonia, dušas, viena kriauklė ar dvi, tualetas, bide?
  • Ką planuojate laikyti vonios kambaryje (higienos priemonės, tualetinis popierius, rankšluosčiai ir pan.), kokie baldai bus reikalingi?
  • Koks ir kuriose vietose turi būti įrengtas apšvietimas, taip pat ventiliacijos ir šildymo sistemos?

Vonios interjero estetika

Vonios patalpa tai yra lyg ir tarpinė erdvė, kurioje mes iš miegančio žmogaus palaipsniui virstame žvaliu žmogumi – tualetas, prausimasis, dantų valymasis, skutimasis, dušas, asmeninė higiena ir rytinis pasiruošimas – pasitikti gyvenimą! Tuo pačiu vonios kambarys yra ir erdvė, kurioje mes turime ir galime atsipalaiduoti bei nusiraminti po ilgos darbo ar kitos veiklos dienos.

vonios kambario dizainas, balta atskirai stovinti vonia, veidrodžiai, gėlė

Rytinis pasiruošimas dienos pradžiai žadina ir skatina mūsų jausmus. Vakarinis atsipalaidavimas po darbo dienos – ramina ir paruošia miegui mūsų pojūčius. Tai mus atveda prie jausmų ir pojūčių pasaulio, kuris yra pavaldus grožio dėsniams. Atsiranda dar vienas aspektas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį, kuriant vonios kambario interjerą – estetika. Tikslas ir siekiamybė – graži akiai pamatyti, švelni ir tvirta rankai paliesti bei miela širdžiai – vonios kambario estetika. Būtent: ‘- Noriu gražios vonios!’ idėjai įgyvendinti dažniausiai ir yra reikalingas interjero dizaineris,-ė.

apvalus langas vonioje

Poreikiai ir asmeninis stilius

Taip pat labai svarbūs aspektai – vonios kambario dizainas turėtų atitikti jūsų poreikius ir atspindėti jūsų asmeninį stilių. Tai iš dalies antrina jau minėtus pagrindinius vonios dizaino arkliukus – funkciją ir estetiką, kadangi į vonios estetiką žiūrime pro savo stiliaus estetiką bei į funkciją – pro savo poreikių prizmę. Interjero dizaineris ar architektas dažnai gali įtakoti stilių. Svarbu, kad tai būtų klientui tinkama estetika, o ne vien tik projektuotojo idėjų išraiškos forma.

vonios kambario dizainas, vonia, didelė dušao kabina, stiklas

Trumpai apžvelgėme funkcionalumą ir estetiką, į kuriuos atkreipus pakankamai dėmesio, įrenginėjant vonios kambarį, panašios situacijos turėtų neatsirasti, pvz., kad prausiantis ryte nereikėtų virsti į vonią, siekiant paimti dantų šepetuką, ar, sėdint ant tualeto, nesisuktų pastoviai mintis, kodėl ant mano vonios sienos žalios ar raudonos spalvos plytelės?

Tad, jeigu jau jaučiatės saugiai – KAIP SUPROJEKTUOTI IR ĮSIRENGTI VONIOS KAMBARĮ: PAGRINDINIAI ASPEKTAI – vandenyse, tuomet, įkvėpkite daugiau oro, padarykite porą stiprių mostų rankomis, kojomis ir nerkime gilyn.

Daiktų laikymas ir sandėliavimas

Vonios kambariai dažnai yra nedidelės ar mažos erdvės, todėl yra svarbu kuo geriau išnaudoti turimas sandėliavimo vietas. Apsvarstykite galimybes įrengti spinteles, lentynas ir stalčius, kad sukurtumėte papildomos erdvės daugybei šampūnų, muilo, gaiviklių, kvepalų buteliukų; rankšluosčių susidėti.

vonios kambario dizainas, spintelė po praustuvu pakelta nuo grindų

Dažnai spintelės, lentynos kaip ir santechnikos įranga gali būti tvirtinamos prie sienos – tarp grindų ir spintelės apačios paliekamas tarpas. Tuomet spintelės, lentynos atrodo lengvesnės, lyg kabo ore ir sukuria didesnės erdvės pojūtį. Taip pat lengviau išvalyti grindis po jomis.

Galite panaudoti laisvai ant grindų stovinčius krepšius ir šiukšliadėžes, kad išvengtumėte netvarkos.

vonia krepšys skalbiniams

Mąstydami apie vonioje reikalingų daiktų laikymo sprendimus, atsižvelkite į savo vonios kambario dydį ir išplanavimą. Ieškokite daiktų, kurie gerai tilptų ir maksimaliai išnaudotų turimą sandėliavimo erdvę.

vonia, balti rankšluosčiai po praustuvu

Vonios Erdvės išplanavimas

Vonios kambario įrangos ir baldų išdėstymas – tai kuomet funkcija įgyja formą. Gerai suprojektuotos vonios erdvės funkcijos ar įgyvendintas funkcionalumas – tai, kai kambario elementai puikiai sugyvena vienas su kitu bendroje erdvėje.

vonios kambario dizainas, raštuotų plytelių siena

Vienas iš pirmų išplanavimo klausimų įrengiant vonią yra – vonia ir tualetas kartu ar atskirai? Praeito šimtmečio pabaigoje – sienos buvo griaunamos – bendra virtuvė ir svetainės erdvė, vonia ir wc kartu. Dabar – kai ryte 3-5 žmonės tuo pačiu metu nori į tualetą, kad ir namuose yra keli vonios kambariai, pagalvoji, o gal geriau būtų buvę vonią ir tualetą įrengti atskirai?

vonia, medinės lubos, raštuotos plytelės ant grindų

Taip pat apsvarstykite pagrindinių funkcijų vonioje, tokių kaip dušas, vonia, praustuvas, tualetas išdėstymą patalpoje ir įsitikinkite, kad žmonėms yra pakankamai vietos lengvai ir laisvai judėti, įranga yra išdėstyta optimaliai santykyje viena su kita. Jei vonios kambarys yra mažas, apsvarstykite galimybę naudoti erdvę taupančią vonios įrangą – kampinę kriauklę, dušo kabiną, atsisakant vonios, arba įrengti kriauklę ant pjedestalo kojos, vietoj spintelės, kad atlaisvintumėte grindų plotą.

vonios kambario dizainas, balta pilka spalvos

Vonios dekoras ir apdaila

Dekoro elementai ir apdailos medžiagos vaidina svarbų vaidmenį, kuriant vonios interjero estetiką. Pakalbėkime apie keletą iš jų.

Vonios kambario grindų dangos gali būti keraminės arba porceliano plytelės, akmens masės ar natūralaus akmens, pavyzdžiui, iš marmuro ar granito. Gali būti taip pat klijuotos medienos ar linoleumo. Šios medžiagos turi būti patvarios ir atsparios drėgmei.

vonios kambario dizainas, pilkos plytelės, bronzinė įranga

Sienos kaip ir grindys gali būti klijuotos keraminėmis arba porcelianinėmis plytelėmis, natūralaus akmens ar akmens masės plytelėmis. Taip pat gali būti dažytomis. Jei pasirenkate didesnio formato plyteles, kamabarys atrodys didesnis. Šviesios spalvos taip pat didins erdvę, tamsesnės – mažins. Stiklo plytelės ar mozaika gali būti naudojamos kaip akcentai, suteikiantys erdvei spalvinių potepių ir niuansų.

Vonios įranga. Didesniame vonios kambaryje gali atsirasti stalviršiai, kuriuose gali būti įmontuotas praustuvas ar kriauklė. Praustuvas gali būti dubens formos, kuris yra montuojamas ant stalviršio. Pastarasis variantas atrodo šiuolaikiškesnis, bet gal tiksliau madingesnis šiais laikais. Stalviršiai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų – granitas, marmuras, kvarcas arba laminuotos medienos. Šios medžiagos taip pat yra patvarios ir atsparios drėgmei, tad gali būti naudojami vonios kambario apdailoje.

vonios kambario dizainas,oranžinis  dubuo praustuvui, žalia siena

Maišytuvai, dušo galvutės ir gyvatukai, metalinės vonios įrangos detalės pagaminti iš chromo ir nerūdijančio plieno yra populiarūs įrengiant modernų ar šiuolaikišką vonios kambarį. Bronza ir nikelis yra populiaresni tradiciniame, klasikinio stiliaus vonios kambaryje.

juoda, balta vonia

Be to, galite naudoti įvairias medžiagas, kad sukurtumėte skirtingas zonas vonios kambaryje, pavyzdžiui:

  • stiklinės dušo kabinos erdvėje sienos išklijuotos kitos spalvos plytelėmis negu kitoje patalpos dalyje,
  • ,,plytelių kilimas”, patiestas po laisvai stovinčia vonia,
  • po kabančiu ar plaukiojančiu praustuvu išklijuotos skirtingos plytelės.
dušo kabina, kabanti gėlė

Veidrodžiai vaidina ypatingą reikšmę vonios interjero dizaine. Be veidrodžio turbūt neapsieina nei viena vonia. Pagrindinė veidrodžio paskirtis yra parodyti, kaip mes atrodome. Antrinė ar šalutinė paskirtis, veidrodžiai išplečia erdvę, kas ypatingai reikalinga mažose voniose.

veidrodis vonioje, juoda spalva

Apšvietimas vonios kambaryje

Natūrali šviesa yra puikus būdas sukurti šviesią ir jaukią atmosferą vonios kambaryje. Tačiau retoje vonioje atrasime langą. Jei jums nusišypsojo laimė, ir jūsų vonios kambaryje yra langas, tuomet stenkitės jo neuždengti, kad į erdvę patektų kuo daugiau natūralios šviesos. Ypatingai prabangioje vonioje nuosavame name, galima būtų apsvarstyti galimybę įrengti stoglangį vonioje, kad įneštumėte natūralios šviesos.

langas vonioje, balta, pilka, tamsiai mėlyna spalvos

Lubinis apšvietimas, įmontuojami į lubas halogeniniai ar LED šviestuvai arba pakabinami šviestuvai, yra dažnai naudojami bendram apšvietimui vonios kambaryje. Lubinis bendras apšvietimas gali padėti sukurti subalansuotą apšvietimo schemą.

vonios lubose įmontuojami šviestuvai

Taškinis ar akcentinis apšvietimas yra svarbus konkretiems tikslams vonios kambaryje atlikti, tokiems kaip makiažas, skutimasis ar plaukų šukavimasis. Tokio tipo šviestuvai dažniausiai dedami virš arba šalia veidrodžių bei praustuvų ir suteikia tiesioginę šviesą tam tikrose vonios kambario vietose. Sieniniai šviestuvai gali suteikti puikią dekoratyvinę šviesą, išryškindami sienos, lubų ar grindų dalį.

mediniai balkiai, lubos vonioje

Taip pat svarbu vonios kambaryje naudoti tinkamas lemputes. LED lemputės yra puikus pasirinkimas, nes jos taupo energiją, turi ilgą tarnavimo laiką ir yra įvairių spalvų bei ryškumo lygių.

Taip pat galite naudoti šviesos reguliatorių, kad galėtumėte valdyti apšvietimo lygį vonios kambaryje,, kad šviesesnė ar tamsesnė erdvė atitiktų atitinkamą veiklą ir nuotaiką.

Be to, galite žaisti su šviesos kryptimi ir forma, kad sukurtumėte kitokią atmosferą, pavyzdžiui, galite naudoti šviesą, nukreiptą į lubas arba į sieną, kad sukurtumėte švelnų švytėjimą, arba naudoti šviesą, nukreiptą žemyn, kad būtų sukurtas daugiau. dramatiškas efektas.

du praustuvai, veidrodis vonioje

Apskritai, tinkamas apšvietimas vonios kambaryje yra būtinas ir jį galima pasiekti naudojant natūralios šviesos, lubinio ir akcentinio apšvietimo derinį. Kuriant vonios kambario apšvietimo planą svarbu atsižvelgti į funkcionalumą ir norimą sukurti atmosferą.

Durys ir gėlės

Na ir praktiškai mes jau pačiose vonios interjero dizaino gelmėse.

Beveik galėtume grįžti atgal. Kylam aukštyn.

balta vonia, geltono metalo vonios furnitūra

O durys? O kurgi durys? Įrenginėdami ar rekonstruodami savo vonią, nepamirškite durų. Neatnaujintos durys – naujame vonios kambaryje, tai kaip šaukštas deguto medaus statinėje, kaip sako lietuvių liaudies patarlė.

Ir gėlės. Neužmirškite gėlių, ypač jei turite langą vonios kambaryje.

vonios dizainas, dušas, ilgas stalviršis su praustuvu

Tikiuosi, kad ši gana išsami apžvalga – Vonios kambario dizainas, nuo ko pradėti? – buvo naudinga ir besiruošiantiems įsirenginėti, rekonstruoti ar remontuoti savo vonią, ir interjero dizaineriams, projektuojantiems vonios kambario interjerą, ir interjero apdailos ir dekoro medžiagų gamintojams ir pardavėjams. Jei turite kitų klausimų ar reikia papildomos informacijos bei pagalbos kuriant vonios kambario interjero projektą, nedvejodami klauskite.