Kaip mokyklos klasės interjeras gali paveikti vaiko mokymąsi

Ar kada nors pagalvojote, kad mokyklos klasės interjeras bei kiti sprendimai šioje erdvėje turi tiesioginį poveikį vaiko gebėjimui mokytis bei įsiminti žinias? Ar žinojote, kad yra skirtingos klasės kambario interjero rekomendacijos atsižvelgiant į vaikų amžių? Spalvingas bei daugybe papildomų detalių apkrautas interjeras galimai tiks pradinių klasių mokiniams ir skatins jų kūrybingumą bei ugdys smalsumą. Tuo tarpu abiturientams ruoštis egzaminams rekomenduojama ramių spalvų, erdviuose ir papildomomis detalėmis nepakrautose erdvėse siekiant išvengti bereikalingo blaškymosi. Kokią įtaką mokymuisi turi apšvietimas, baldai, bei kiti interjero sprendimai?

paveikslas ant sienos, mergina

Klasės baldai

Klasės baldai yra vienas svarbiausių dalykų klasėje siekiant užtikrinti geriausią mokinių mokymosi patirtį. Mokinių fizinis komfortas turėtų būti svarbiausias prioritetas įrenginėjant klasę, nes tai turi tiesioginę įtaką produktyviam mokymuisi. Svarbu užtikrinti, kad tiek kėdės, tiek stalai būtų ergonomiški – tinkamo dydžio bei tinkamo aukščio. Taip pat svarbu, jog klasėje būtų užtektinai spintų bei spintelių mokinių daiktams bei mokymosi rekvizitams sudėti. Taip išvengsite papildomų mokinius blaškančių detalių erdvėje.

Klasės dekoro detalės

Įrenginėjant klases būtinai atkreipkite dėmesį į spalvas bei tekstūras interjero sprendimuose. Netrūksta įrodymų, jog spalvos gali paveikti nuotaiką, todėl rinkitės koncentraciją bei susikaupimą skatinančias spalvas. Viena iš labiausiai koncentraciją skatinančių spalvų yra žalia. Tuo tarpu mėlyna skatina produktyvumą. Oranžinė – gerina nuotaiką. Visos šios spalvos ir jų daroma įtaka gali pasitarnauti klasės interjere.

Klasės išplanavimas

Kad ir koks klasės išplanavimas yra pasirinktas, svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Stalai, prie kurių sėdi mokiniai, turėtų būti išdėlioti ne per arti vienas kito. Kitu atveju mokiniai gali blaškyti vienas kitą bei būti suirzę dėl asmeninės erdvės neturėjimo. Taip pat svarbu kad mokiniai, net ir sėdintys kambario gale, aiškiai matytų ir girdėtų mokytoją, kuris paprastai būna klasės priekyje.

Klasės apšvietimas

Akivaizdu, bet verta paminėti. Apšvietimas mokymosi aplinkoje yra itin svarbus. Daug rašant bei skaitant kokybiškas apšvietimas klasėje mokinių akims leidžia mažiau pavargti, dėl ko gerėja mokinių produktyvumas bei padeda mokiniams išlikti susikaupusiems. Rekomenduojama dienos šviesą imituojantis apšvietimas, ypač tokiose klasėse kur atliekami įvairūs eksperimentai. Pavyzdžiui, fizikos ar biologijos klasėse.

Klasės temperatūra

Per aukšta temperatūra klasėse gali neigiamai paveikti mokinių produktyvumą bei gebėjimą susikaupti. Daugybė tyrimų yra įrodę, jog vėsesnėje aplinkoje smegenys veikia greičiau, o koncentracijos lygis pakyla. Tai ypatingai aktualu prasidėjus šiltiems orams, tad įrenginėjant mokymosi erdvę rekomenduojama apsvarstyti kondicionieriaus įsigijimą.

Žinoma, net ir mokantis tobulai įrengtosee ir viskuo aprūpintose klasėse nereiškia, jog jūsų vaikui nereikės papildomos pagalbos mokantis pagrindinių disciplinų, pavyzdžiui fizikos. Tačiau prieš samdant fizikos korepetitorių įsitikinkite, jog fizikos klasės interjeras jūsų vaiko mokykloje nedaro neigiamos įtakos vaiko gebėjimui mokytis toje erdvėje.