Miegamojo interjeras – šiuolaikinio dizaino idėjos

Miegamasis – tai kambarys, kuriame dažnai nugrimztame į sapnų karaliją ar būname nesąmoningi. Ar gi svarbu, kaip atrodo miegamojo interjeras; kambario sienos, lubos, grindys, jeigu šiame kambaryje ilgesnį laiką ”nebūname”? [Straipsnis atnaujintas 2023]

Miegamojo interjero dizainas yra asmenybės, stiliaus ir skonio atspindys, galima pasakyti ir taip. Kaip beje, ir bet kurio kito mūsų kambario ar kambarėlio interjeras. Ar kada pagalvojote apie tai?

Kiekvieną interjerą galima skaityti kaip knygą. Kiekvienas turi savo istoriją. Iškyla klausimas: kaip parašyti šią knygą, kaip atvaizduoti šią istoriją? Išvertus į dizaino kalbą, kaip gi sukurti miegamojo interjerą? Kokie pagrindiniai interjero projektavimo elementai bus reikalingi, kuriant šio kambario erdves? Kaip tai padaryti geriau, o ne blogiau?

Turinys

Miegamojo kambario paskirtis

Miegamasis yra vienas iš svarbiausių kambarių namuose. Kaip sako pavadinimas, tai kambarys susijęs su miegu. Kiek ten mes laiko praleidžiame miegodami? Taigi, tai kambarys, kuriame žmonės praleidžia daug laiko ilsėdamiesi, atsipalaiduodami po ilgos darbo dienos ar kitos veiklos ir miegodami. Atsipalaidavimas ir miego kokybė miegamajame gali turėti didelės įtakos bendrai žmogaus savijautai ir sveikatai.

miegamojo interjeras paskirtis

Geras miegamojo interjeras gali tapti puikia aplinka ar fonu ramiam ir jėgas padedančiam atstatatyti miegui. Prastai suplanuotas miegamasis gali, mums patiems gerai nesuvokiant kodėl, kelti irzlumą, nepasitenkinimą. Tad atsakėme į aukščiau iškeltą klausimą: – Taip, yra svarbu atkreipti dėmesį į miegamojo interjero detales ir jų tarpusavio ryšį.

Miegamasis paprastai yra projektuojamas atokiau nuo svečių ir lankytojų akių. Šio kambario paskirtis yra kiek intymesnė negu kitų kambarių namuose.

Be to, miegamojo interjeras gali turėti įtakos bendrai turto vertei. Gerai suplanuotas ir funkcionalus miegamasis gali padidinti namo ar buto vertę, o prastai suprojektuotas – jei jau nesumažins, tai tikrai nepadidins būsto vertės. Taigi miegamojo dekoravimas yra labai svarbus ne tik asmeniniam komfortui ir gerovei, bet ir investiciniais tikslais.

Miegamojo interjeras ir pagrindinės funkcijos

Viena iš pagrindinių miegamojo funkcijų – sukurti tinkamą aplinką ramiam miegui. Pagrindinis dėmesys turėtų būti sutelktas į patogios ir jaukios lovos, leidžiančios gerai išsimiegoti, sukūrimą ar parinkimą. Čiužinys turi būti tinkamo kietumo, o patalynė turėtų būti minkšta ir kvėpuojanti, kad padėtų lengviau atsipalaiduoti. Be to, projektuojant miegamąjį, galėtų būti atsižvelgta į miegančiojo miego įpročius, pvz., pageidaujamą miegojimo padėtį ar kambario temperatūrą.

miegamojo interjeras funkcijos

Kita svarbi miegamojo funkcija – pakankamai vietos patalynei, drabužiams ir kitiems asmeniniams daiktams susidėti ir laikyti. Projekte turėtų būti numatytos spintos, komodos ir lentynos, kurias būtų galima lengva pasiekti ir sutvarkyti. Daiktams atradus savo namus, miegamasis gali išlikti tvarkingas ilgesniam laikui.

Apšvietimas taip pat yra labai svarbus miegamojo funkcionalumo veiksnys. Miegamajame dažnai paskaitome kokią tai knygą, žiūrime televizorių ar užsiimame kita kokia tai veikla, kuriai reikalingas vienoks ar kitoks apšvietimas. Bendro, tikslinio ir akcentinio apšvietimo derinys užtikrins, kad miegamojo erdvė būtų tinkamai apšviesta ir sukurtų reikalingą efektą. Apsvarstykite galimybę naudoti šviesos reguliatorių, kad prireikus galėtumėte reguliuoti apšvietimo stiprumą.

Miegamasis – tinkamos spalvų schemos pasirinkimas

Spalvų deriniai vaidina labai svarbų vaidmenį kuriant tinkamą atmosferą miegamajame. Spalva gali paveikti nuotaiką, emocijas ir elgesį. Todėl labai svarbu atrasti ir pasirinkti tinkamus spalvų derinius, kurie ne tik atspindėtų norus ir pageidavimus, bet ir sukurtų geresnes sąlygas atsipalaidavimui bei ramybei.

miegamojo interjeras spalvinė schema

Renkantis miegamojo spalvų derinius, būtų gerai atsižvelgti į žmogaus asmenybę ir pageidavimus. Pavyzdžiui, jei žmogus yra intravertas ar ramus žmogus, jis gali teikti pirmenybę švelnioms ir prislopintoms spalvoms, tokioms kaip pastelinės mėlynos, žalios ar levandos atspalviai. Jei žmogus yra ekstravertas ar energingas žmogus, jis gali labiau mėgti ryškias ir drąsias spalvas, tokias kaip raudona, oranžinė arba geltona. Ką daryti, jei miegamojo erdvėmis dalinsis intravertas ir ekstravertas? Pagalvokite.

Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis spalvų schemą, yra bendra miegamojo tema ir stilius. Pavyzdžiui, jei miegamasis yra minimalistinio ir modernaus stiliaus, gali tikti neutralios spalvos, tokios kaip balta, smėlio ar pilka. Jei miegamasis yra bohemiško ar eklektiško stiliaus, labiau tiks ryškūs ir spalvingi piešiniai bei raštai.

Taip pat svarbu atsižvelgti į psichologinį įvairių spalvų poveikį. Pavyzdžiui, žinoma, kad mėlyna turi raminamąjį poveikį ir gali būti tinkamu fonu ramiam miegui. Žalia spalva siejama su gamta, ir gali sukurti atpalaiduojančią ir ramią atmosferą. Panašiai žinoma, kad raudona stimuliuoja pojūčius ir gali suteikti energijos, o geltona spalva asocijuojasi su laime ir gali sukurti linksmą bei optimistišką atmosferą.

Sukurkite jaukią aplinką su miegamojo apšvietimu

Štai keletas skirtingų miegamojo apšvietimo tipų:

miegamojo interjeras apšvietimas

Bendras apšvietimas: tai pagrindinis miegamojo apšvietimo šaltinis, užtikrinantis bendrą apšvietimą. Bendro apšvietimo pavyzdžiai yra pakabinami lubiniai šviestuvai, sietynai arba į lubas įleidžiami šviestuvai, halogenai, LED lemputės.

Tikslinis apšvietimas: tai apšvietimas, skirtas teikti sutelktą ir nukreiptą šviesą konkrečioms užduotims atlikti – skaitymas, rašymas, mezgimas, siuvimas ir kt.. Tikslinio apšvietimo pavyzdžiai yra stalinės ar skaitymo lempos, toršerai, šalia lovos pastatomi šviestuvai.

Akcentinis apšvietimas: tai apšvietimas, skirtas pabrėžti specifines miegamojo savybes ar objektus, pavyzdžiui, meno kūrinius ar dekoratyvinę sieną. Akcentinio apšvietimo pavyzdžiai yra sieniniai šviestuvai arba paveikslų šviestuvai.

Renkantis tinkamą apšvietimą įvairiems tikslams miegamajame, būtina atsižvelgti į šiuos dalykus:

Tikslas: apsvarstykite apšvietimo paskirtį. Ar tai šviestuvas skaitymui, darbui ar poilsiui. Tai padės nustatyti reikiamo apšvietimo tipą, pvz., ar reikalingas tikslinis apšvietimas ar užteks bendro apšvietimo.

Vieta: apsvarstykite ir įsitikinkite, jog šviestuvo vieta yra tinkama pagal numatytą paskirtį. Pavyzdžiui, šviestuvas skaitymui turi būti pastatytas ar pritvirtintas šalia lovos tinkamu aukščiu ir kampu skaitymui.

Intensyvumas: Atsižvelkite į apšvietimo intensyvumą, nes per daug arba per mažai šviesos gali turėti įtakos interjero savininko,-ės nuotaikai ir komfortui. Svarbu pasirinkti šviestuvus, kurie atitiktų paskirtį ir užtikrintų reikalingą apšvietimo stiprumą.

Stilius: apsvarstykite apšvietimo stilių ir dizainą, bei įsitikinkite, jog jis papildo ir įsilieja į bendrą miegamojo temą. Pavyzdžiui, moderniame ir minimalistiniame miegamajame gali prireikti elegantiškų ir paprastų šviestuvų, o tradicinio ar klasikinio dizaino miegamajame gali prireikti puošnesnių ir dekoratyvesnių šviestuvų.

Rinkitės jūsų miegamojo kambariui tinkamus baldus

Aptarkime, kokie baldai yra paprastai reikalingi miegamojo kambariui.

Lova: tai yra svarbiausias miegamojo baldas, nes būtent šis baldas apibrėžia miegamojo paskirtį. Renkantis miegamojo lovą reikia atsižvelgti į keletą veiksnių:

miegamojo interjeras lova
 • Dydis: lovos dydis turi būti proporcingas kambario dydžiui ir atitikti gyventojo poreikius bei pageidavimus. Įprasti lovų dydžiai yra viengulė, dvigulė, ir labai didelė (angl. king size – karališko dydžio) lova. Pavyzdžiui, didesniame kambaryje gali būti labai didelė lova, o mažesniame kambaryje gali prireikti statyti sofą-lovą, išskleidžiamą tik vakarais, prieš einant miegoti.
 • Stilius: lovos stilius gali turėti įtakos bendrai kambario estetikai. Atsižvelkite į bendrą kambario dizainą ir pasirinkite lovos stilių, kuris papildytų kitus kambaryje esančius baldus ir dekoro elementus.
 • Medžiaga: įprastos lovos konstrukcijos ir dekoro medžiagos yra mediena, metalas, minkštas audinys ir oda. Atsižvelkite į kiekvienos medžiagos patvarumo, patogumo ir priežiūros reikalavimus ir pasirinkite tokią, kuri atitiktų jūsų poreikius ir pageidavimus.
 • Patogumas: lovos patogumas yra būtinas ramiam miegui. Rinkdamiesi lovą, atsižvelkite į čiužinį, pagalves ir patalynę. Rinkitės norimą kietumo ar minkštumo lygį suteikiantį čiužinį ir rinkitės patogias ir pageidavimus atitinkančias pagalves bei patalynę.
 • Funkcionalumas: kai kuriose lovose yra įmontuoti stalčiai ar lentynos, kurios gali būti naudingos mažesniuose miegamuosiuose.

Lovos galvūgalis yra dekoratyvinis ir funkcionalus elementas. Lovos galvūgalis gali tapti vienu pagrindiniu miegamojo kambario interjero akcentų. Štai keletas priežasčių, kodėl galvūgalis puikiai papildo miegamojo interjerą:

miegamojo dizainas lovos galvūgalis
 • Stilius: galvūgalis gali pagerinti bendrą miegamojo estetiką, lovą papildydamas stilingu ir dekoratyviu elementu. Galvūgaliai yra įvairių stilių, apdailos medžiagų ir spalvų, todėl nesunku rasti tokį, kuris papildytų bendrą kambario dizainą.
 • Komfortas: galvūgalis gali būti patogus atlošas sėdėti ar gulėti, skirtas skaityti, žiūrėti televizorių ar dirbti su nešiojamuoju kompiuteriu lovoje. Galvūgalis su paminkštinimu arba apmušalais gali suteikti papildomą minkštą atramą galvai ir nugarai.
 • Funkcionalumas: galvūgalis gali turėti ir funkcinę paskirtį. Kai kuriuose galvūgaliuose yra įmontuotos lentynos knygoms, žadintuvui ar kitoms smulkmenoms laikyti. Kiti turi įmontuotą apšvietimą skaitymui.

Naktiniai staliukai ar spintelės: tai labai patogus ir praktiškas baldas miegamojo kambariui. Atkreipkite dėmesį į staliuko dydį. Taip pat svarbu pasirinkti naktinius stalelius, kuriuose būtų pakankamai vietos knygoms ir keliems reikalingiems daiktams laikyti.

Spinta ar sienspintė yra dar vienas svarbus miegamojo baldas. Būtent šis baldas padės spręsti tvarkos miegamajame ir visuose namuose problemą. Renkantis drabužių spintą, atsižvelkite į kambario dydį ir nepamirškite, kad spinta savo detalėmis turėtų papildyti bendrą miegamojo estetiką.

Kėdės puikiai papildys kambario erdves ir suteiks sėdėjimo zonas skaitymui ar poilsiui. Mažesniame kambaryje gali užtekti vietos tik kompaktiškai ir universaliai kėdei, gal tai bus krėslas ar sėdmaišis. Didesniame kambaryje gali tilpti didesnis ir prabangesnis fotelis.

Interjero detalės ir aksesuarai – sustiprinkite įspūdį

Štai keletas įprastų miegamojo kambario interjero aksesuarų, ir kaip jie gali pagerinti miegamojo erdves:

Užuolaidos suteikia kambariui spalvas, minkštesnes tekstūras, vertikalias ar horizontalias vizualias erdves. Jos taip pat gali užtikrinti privatumą. Rinkitės užuolaidas, kad jos būtų derinyje su sienų spalvomis, baldais, patalyne. Taip pat atsižvelkite į užuolaidų medžiagos tankumą ir storį, kad užtikrintumėte norimą privatumo ir šviesos pralaidumo lygį.

miegamojo dizainas uzuolaidos, kilimas

Kilimai gali suteikti miegamajam šilumos ir komforto. Jie taip pat gali padėti apibrėžti erdvę ir sukurti jaukią bei kviečiančią aplinką. Rinkdamiesi kilimą, žiūrėkite, kad jis atitiktų kambario dydį ir išplanavimą. Atsižvelkite į kilimo spalvas ir raštus, kad jie atitiktų patalynės, sienų spalvas ir kitus kambario dekoratyvinius elementus.

Meno kūriniai gali sukurti vizualinio susidomėjimo tašką kambaryje. Su paveikslu gali atsirasti kambario gylio bei dar vienos dimensijos pojūtis. ieškodami meno kūrinių, galima rinktis Jūsų mėgstamo autoriaus paveikslus ar reprodukcijas, taip pat galima atsižvelkti į kambario interjero stilių, spalvas ir pagal tai rinktis meno kūrinius.

miegamojo dizainas paveikslai

Veidrodžiai, pagalvėlės, dekoratyviniai akcentai neturėtų būti pamiršti miegamajame.

miegamojo dizainas veidrodis gėlė

Miegamojo interjero dizainas – sukurkite jaukią miego karalystę

Peržvelgėme pagrindines miegamojo kambario sudedamąsias dalis, dabar beliko sudėlioti jas į joms skirtas vietas. Geriausiai šitą darbą gali atlikti interjero dizaineris ar architektas, tačiau galima tai padaryti ir savo jėgomis. Žemiau yra gvildenama miegamojo interjero projektavimo idėja ne visai tradiciniu būdu. Galbūt tai galima pavadinti, kad interjero projektavimas yra išrengtas nuogai. Nekaltai nuogai. Taip, kaip interjero dizainas ir gimsta.

Puikus miegamojo interjero dizainas: gaivus spalvinis sprendimas, tinkamas dekoro detalių parinkimas, optimalus funkcinis kambario zonavimas, – tai turbūt kiekvieno svajonė. Kai kas šią svajonę jau įgyvendino, kai kas dar tik ruošiasi, kai kas dar jos neturi. Nuo ko pradėti?

Na panašu, kad pirmiausia svajonę reikia turėti.. ir gerai būtų, kad ji būtų „spalvota” ir ne visai „stačiakampė”. Ir jei norėtumėte, kad Jūsų miegamasis išsiskirtų iš kaiminystėje esančių ar matytų bei apsigyvenusių Jūsų atmintyje, reikalinga originali idėja. Ir nesvarbu, – ar besikraustytumėte į naują gyvenamą būstą, ar tai kambarys turimame bute, ar nuomojame name – be originalios interjero idėjos neišsiversite. Na tai neliečia konservatyvių, ir nelabai ką norinčių keisti ar labai nusiminusių, ir jau nieko nebenorinčių keisti, ar medituojančių nuobodulį ir tinginčių ką nors keisti, žmonių.

Taip pat, aplink tokia gausybė įvairiausios informacijos. Skirtingi stiliai, pigios ir brangios apdailos medžiagos, paprastos ir įmantrios dekoro detalės, baldai. Tai dar viena įprasta kliūtis, su kuria susiduriama, norint sukurti bet kokios patalpos interjerą. Gausybė informacijos, kuri jos dalis yra reikalinga būtent man?

Originali interjero idėja ir kas reikalinga man?

miegamojo-idejos

Keli paprasti patarimai, kuriuos galima pritaikyti bet kurio kambario interjerui projektuoti, bet kad lengviau būtų suprasti patį projektavimo principą, pasiremsime miegamojo interjeru. Pirmas punktas turėtų išspręsti – nuo ko pradėti (ir visai ne nuo medžiagų įvairovės) ir šiek tiek susiaurinti „pasirinkimo laisvę”. Antras punktas – atskleisti Jūsų asmeninį savitumą ir originalumą.

 1. Išskaidykite visas miegamojo kambario funkcijas. Ką Jūs veiksite miegamąjame kambaryje: aš skaitysiu vakarais lovoje, mano vyras lovoje žiūri televizorių vakarais, aš tingiu eiti į vonią antrame aukšte t.t.. Surašykite visus pomėgius, darbus, kurie vyks miegamąjame. Jūs turėsite sąrašą veiklos, kuri vyks miegamąjame.
 2. Dabar apvilkite surašytas funkcijas „rūbais”. Šviestuvas turi būti virš lovos, halogeninis; televizorius turi būti virš senos spintelės, kurią būtinai noriu turėti savo naujame miegamojo interjere, reikalinga kriauklė miegamąjame ir t.t. Atraskite tas medžiagas, apšvietimo įrangą, baldus, kurie geriausiai tiktų Jūsų norimoms funkcijoms įkūnyti.
vonia stikliniame tūryje miegamajame

Vienas iš pagrindinių šiuolaikinio interjero dizaino principų  yra – forma seka funkciją. Tai minimalizmo idėja, gal ne visada ryškiai išreikšta, bet dažnai dominuojanti daugelyje šiuolaikinių interjerų. Minimalizmo stilius skatina geriau nepanaudoti, nei panaudoti, ir tik minimalius erdvių puošimo aksesuarus bei puošimo sudėtingų formų detalėmis, įmantrių raštų dekoro elementais yra vengiama. Dominuoja švarios linijos ir neutralių spalvų tonai. Ryškesnių spalvų interjero detalės, abstraktaus dizaino šviestuvai, meno dirbiniai ir baldai yra naudojami kaip akcentai.

Du patarimai, išdėstyti aukščiau, lyg ir atitinka minimalizmo idėją „Forma seka funkciją” – atrandame funkcijas ir suteikiame joms formas, paviršius, spalvas. Tačiau atitikimas šiuo atveju yra visiškai atsitiktinis. Savo atrastas funkcijas aprenkite – kokiais tik Jums patinka „dekoro rūbais”: daug detalių ar mažai, įmantrūs raštai ar jų nėra – spręskite patys: tai Jūsų originalumas ir dekoratyvumo veidas. Neslėpkite jo po baimės ir neryžtingumo skraistėmis – o jei blogai, o jei netinka..

Pastelinės ar ryškios spalvos, minkštų ar grubių faktūrų akcentai, brangūs ar pigūs aksesuarai – bendras interjero sukuriamas pojūtis turėtų būti – „patogu čia būti ir noriu čionai užeiti”. Stilius galėtų būti pavadintas – Patogizmas su Norizmo priemaišomis arba atvirkščiai, noriu ir patogu:)

Mėgaukitės formomis, spalvomis, medžiagų paviršiais, aksesuarų detalėmis. Interjero kūrimas, tai kaip skanaus patiekalo gaminimas, kažin kada vėl, gamindami „spalvotą namų kepsniuką”, galėsite paskanauti.

Tad duokite kelią savo vaizduotei!

Miegamojo dizainas nuotraukos, idėjos, pavyzdžiai

Kaip tik ką iš jūros išplaukęs miegamasis.

lova miegamojo interjere

Gelsva prieblanda ir keletas šviesos šaltinių.

šviesių tonų miegamasis

Tikroviški medžiai ant sienos.. ir jei turėtumėte galimybę pažvelgti pro miegamojo langą, greičiausiai pamatytume tikrą vandenį už borto.

paveikslas per sieną miegamojo interjere

Atvira vonios erdvė miegamojo kambario nišoje.

miegamasis ir vonios kambariai atviroje erdvėje

Baltų lentelių lubos, po kuriomis tamsūs balkiai. Tokios pat tamsios spalvos langinės ir durys.

miegamojo dizainas su medžio sijomis

Kur tikri augalai, kur tik piešiniai, tikrovė ir vizija keičia viena kitą miegamojo interjere.

miegamojo dizainas su pandos piešiniu ant sienos

Didžiulis, plokščias televizorius, besisukiojantis ant strypo prie lovos kojūgalio.

televizorius ant kolonos miegamojo interjere

Salotinė sienutė, rausvas užtiesalas ir pagalvėlės ant lovos.

žalsvo stiklo sekcija miegamojo interjere

Įneškime šiek tiek industrijos, metalinėmis konstrukcijomis miegamojo palubėje.

miegamojo dizainas su metalinėmis lubų konstrukcijomis

Jei neskaitėte straipsnio ir nematėte nuotraukų, daugiau idėjų miegamojo kambario interjerui ir nuostabių vaizdų akims paganyti.

5 komentarai apie “Miegamojo interjeras – šiuolaikinio dizaino idėjos”

 1. Ar galima gyvas gėles auginti miegamajame ,pav . Jaronimą kuris skleidžia labai saknų aromatą

 2. Gal tą stiklą užtemdyti kažkaip galima. Jeigu taip, tuomet super idėja

 3. Visi gražūs, bet tie, kuriuose matyti vonia ir tuoletas, tai tikra nesamone. Jokio privatumo. Įsivaizduokit, guli lovoj, romantiškai nusiteikęs ir matai kaip tavo antra pusė prieš ateidama pas tave į lovą sėdi ant unitazo ir atlieka gamtinius reikalus…na, bent man tai „numuštu” visas romantines mintis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *