Šiuolaikinio dizaino idėjos miegamojo kambario interjerui

Puikus miegamojo interjero dizainas: gaivus spalvinis sprendimas, tinkamas dekoro detalių parinkimas, optimalus funkcinis kambario zonavimas, – tai turbūt kiekvieno svajonė. Kai kas šią svajonę jau įgyvendino, kai kas dar tik ruošiasi, kai kas dar jos neturi. Nuo ko pradėti?

Na panašu, kad pirmiausia svajonę reikia turėti.. ir gerai būtų, kad ji būtų „spalvota” ir ne visai „stačiakampė”. Ir jei norėtumėte, kad Jūsų miegamasis išsiskirtų iš kaiminystėje esančių ar matytų bei apsigyvenusių Jūsų atmintyje, reikalinga originali idėja. Ir nesvarbu, – ar besikraustytumėte į naują gyvenamą būstą, ar tai kambarys turimame bute, ar nuomojame name – be originalios interjero idėjos neišsiversite. Na tai neliečia konservatyvių, ir nelabai ką norinčių keisti ar labai nusiminusių, ir jau nieko nebenorinčių keisti, ar medituojančių nuobodulį ir tinginčių ką nors keisti, žmonių.

Taip pat, aplink tokia gausybė įvairiausios informacijos. Skirtingi stiliai, pigios ir brangios apdailos medžiagos, paprastos ir įmantrios dekoro detalės, baldai. Tai dar viena įprasta kliūtis, su kuria susiduriama, norint sukurti bet kokios patalpos interjerą. Gausybė informacijos, kuri jos dalis yra reikalinga būtent man?

Originali interjero idėja ir kas reikalinga man?

miegamojo-idejos

Keli paprasti patarimai, kuriuos galima pritaikyti bet kurio kambario interjerui projektuoti, bet kad lengviau būtų suprasti patį projektavimo principą, pasiremsime miegamojo interjeru. Pirmas punktas turėtų išspręsti – nuo ko pradėti (ir visai ne nuo medžiagų įvairovės) ir šiek tiek susiaurinti „pasirinkimo laisvę”. Antras punktas – atskleisti Jūsų asmeninį savitumą ir originalumą.

  1. Išskaidykite visas miegamojo kambario funkcijas. Ką Jūs veiksite miegamąjame kambaryje: aš skaitysiu vakarais lovoje, mano vyras lovoje žiūri televizorių vakarais, aš tingiu eiti į vonią antrame aukšte t.t.. Surašykite visus pomėgius, darbus, kurie vyks miegamąjame. Jūs turėsite sąrašą veiklos, kuri vyks miegamąjame.
  2. Dabar apvilkite surašytas funkcijas „rūbais”. Šviestuvas turi būti virš lovos, halogeninis; televizorius turi būti virš senos spintelės, kurią būtinai noriu turėti savo naujame miegamojo interjere, reikalinga kriauklė miegamąjame ir t.t. Atraskite tas medžiagas, apšvietimo įrangą, baldus, kurie geriausiai tiktų Jūsų norimoms funkcijoms įkūnyti.

vonia stikliniame tūryje miegamajame

Vienas iš pagrindinių šiuolaikinio interjero dizaino principų  yra – forma seka funkciją. Tai minimalizmo idėja, gal ne visada ryškiai išreikšta, bet dažnai dominuojanti daugelyje šiuolaikinių interjerų. Minimalizmo stilius skatina geriau nepanaudoti, nei panaudoti, ir tik minimalius erdvių puošimo aksesuarus bei puošimo sudėtingų formų detalėmis, įmantrių raštų dekoro elementais yra vengiama. Dominuoja švarios linijos ir neutralių spalvų tonai. Ryškesnių spalvų interjero detalės, abstraktaus dizaino šviestuvai, meno dirbiniai ir baldai yra naudojami kaip akcentai.

Du patarimai, išdėstyti aukščiau, lyg ir atitinka minimalizmo idėją „Forma seka funkciją” – atrandame funkcijas ir suteikiame joms formas, paviršius, spalvas. Tačiau atitikimas šiuo atveju yra visiškai atsitiktinis. Savo atrastas funkcijas aprenkite – kokiais tik Jums patinka „dekoro rūbais”: daug detalių ar mažai, įmantrūs raštai ar jų nėra – spręskite patys: tai Jūsų originalumas ir dekoratyvumo veidas. Neslėpkite jo po baimės ir neryžtingumo skraistėmis – o jei blogai, o jei netinka..

Pastelinės ar ryškios spalvos, minkštų ar grubių faktūrų akcentai, brangūs ar pigūs aksesuarai – bendras interjero sukuriamas pojūtis turėtų būti – „patogu čia būti ir noriu čionai užeiti”. Stilius galėtų būti pavadintas – Patogizmas su Norizmo priemaišomis arba atvirkščiai, noriu ir patogu:)

Mėgaukitės formomis, spalvomis, medžiagų paviršiais, aksesuarų detalėmis. Interjero kūrimas, tai kaip skanaus patiekalo gaminimas, kažin kada vėl, gamindami „spalvotą namų kepsniuką”, galėsite paskanauti.

Tad duokite kelią savo vaizduotei!

Kaip tik ką iš jūros išplaukęs miegamasis.

lova miegamojo interjere

Gelsva prieblanda ir keletas šviesos šaltinių.

šviesių tonų miegamasis

Tikroviški medžiai ant sienos.. ir jei turėtumėte galimybę pažvelgti pro miegamojo langą, greičiausiai pamatytume tikrą vandenį už borto.

paveikslas per sieną miegamojo interjere

Atvira vonios erdvė miegamojo kambario nišoje.

miegamasis ir vonios kambariai atviroje erdvėje

Baltų lentelių lubos, po kuriomis tamsūs balkiai. Tokios pat tamsios spalvos langinės ir durys.

miegamojo dizainas su medžio sijomis

Kur tikri augalai, kur tik piešiniai, tikrovė ir vizija keičia viena kitą miegamojo interjere.

miegamojo dizainas su pandos piešiniu ant sienos

Didžiulis, plokščias televizorius, besisukiojantis ant strypo prie lovos kojūgalio.

televizorius ant kolonos miegamojo interjere

Salotinė sienutė, rausvas užtiesalas ir pagalvėlės ant lovos.

žalsvo stiklo sekcija miegamojo interjere

Įneškime šiek tiek industrijos, metalinėmis konstrukcijomis miegamojo palubėje.

miegamojo dizainas su metalinėmis lubų konstrukcijomis

Jei neskaitėte straipsnio ir nematėte nuotraukų, daugiau idėjų miegamojo kambario interjerui ir nuostabių vaizdų akims paganyti.

5 komentarai apie “Šiuolaikinio dizaino idėjos miegamojo kambario interjerui”

  1. Ar galima gyvas gėles auginti miegamajame ,pav . Jaronimą kuris skleidžia labai saknų aromatą

  2. Gal tą stiklą užtemdyti kažkaip galima. Jeigu taip, tuomet super idėja

  3. Visi gražūs, bet tie, kuriuose matyti vonia ir tuoletas, tai tikra nesamone. Jokio privatumo. Įsivaizduokit, guli lovoj, romantiškai nusiteikęs ir matai kaip tavo antra pusė prieš ateidama pas tave į lovą sėdi ant unitazo ir atlieka gamtinius reikalus…na, bent man tai „numuštu” visas romantines mintis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *