Namo interjeras – kaip sukurti darnią ir vientisą erdvę

Namo interjeras, jo kūrimas gali būti įdomi ir įkvėpianti veikla, tačiau tai tuo pačiu yra ir gana sudėtingas procesas.

Kiekviename name dažniausiai yra keletas kambarių: virtuvė, vonia, wc, svetainė, miegamasis – tai turbūt programa minimum. Kiekvienas kambarys turi savo funkciją, yra apstatytas skirtingais baldais ir tam tikra buitine įranga.

Namas yra visuma. Jei palygintume tai su muzika, namas, tai kaip pagrindinė kūrinio muzikinė melodija. Kambarių, esančių name, interjerai, tai kaip skirtingais instumentais atliekamos pagrindinės muzikinės melodijos variacijos, papildančios pagrindinę melodiją. Kas atsitiks jei vonia gros savo melodiją, o miegamasis – savo?

Tad, kiekvienas kambarys savo melodija-interjeru turėtų sklandžiai persipinti vienas su kitu, įsiliedamas į bendrą namo interjero visumą.

Kaip tai padaryti?

Norint sukurti darnų ir vientisą namo interjerą, svarbu naudoti bendrus elementus, kurie susietų ar apjungtų kiekvieną kambarį-atskirą erdvę tarpusavyje. Tai gali būtų spalva, medžiaga, tekstūra ar stilius. Šie bendri elementai gali padėti sukurti harmoningą ir vieningą viso namo vaizdą.

Šiame straipsnyje panagrinėsime keletą praktinių patarimų ir idėjų, kaip sukurti ryšius tarp atskirų kambarių bendrame namo interjere. Nuo pasikartojančių dizaino elementų iki bendros spalvų paletės pasirinkimo – pateiksime gaires, kaip sukurti vientisą jūsų namų interjero stilių. (Šiame straipsnyje naudojami žodžiai namo interjeras, namų interjeras, tačiau ši informacija tinka ir buto interjerui)

Turinys

Pasirinkite bendrą spalvų schemą
Atkartokite dizaino elementus
Sukurkite bendrą namų erdvę
Derinkite medžiagas ir tekstūras
Įkomponuokite meno kūrinius
Įtraukite natūralias medžiagas ir elementus
Panaudokite veidrodžius
Išlaikykite bendrą baldų ir dekoro stilių
Pasirinkite neutralią paletę dideliems daiktams
Naudokite kilimus erdvėms apibrėžti

Pasirinkite bendrą spalvų schemą

Pasirinkite spalvų paletę, kurią naudosite visuose namuose, kad sukurtumėte darnų ir vientisą namų interjerą. Tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, siekiant vientisumo. Turbūt 80% rezultato priklauso nuo to ar naudosite bendrą spalvų paletę visame name ar kiekvienas, ar kuris nors vienas kambarys turės atskirą spalvų paletę.

namo interjeras, spalvų schema

Bendros visiems kambariams spalvų schemos naudojimas yra vienas iš efektyviausių būdų sukurti darnias namo erdves. Pasirinkę bendrą spalvų paletę, galite susieti į bendrą visumą skirtingas funkcijas atliekančius kambarius ir sukurti tėkmės bei vienybės pojūtį. Rinkdamiesi spalvų gamą, atsižvelkite į bendrą nuotaiką, kurią norite sukurti savo namuose. Norėdami sukurti ramią ir taikią atmosferą, galite pasirinkti švelnias, prislopintas spalvas: mėlyną, žalią ar pilką. Norėdami jaustis gyvybingesniu ir energingesniu, galite rinktis ryškesnius atspalvius: raudoną, geltoną ar oranžinę.

Pasirinkę spalvų paletę, pagalvokite, kaip šias spalvas naudosite savo namuose. Galite dažyti sienas pasirinktomis spalvomis arba naudoti akcentus: pagalves, užuolaidas ar kilimėlius, kad suteikti pasirinktas spalvas kambario interjerui. Taip pat galite apsvarstyti galimybę naudoti raštuotus tapetus arba pasirinkti spalvotus audinius, kad galėtumėte savo erdvėms suteikti ne tik spalvas, bet ir įdomesnes tekstūras.

Skirtingose patalpose gali būti skirtingų spalvų sienos ar baldai, tačiau šios spalvos turėtų būti bendros spalvinės paletės dalimi, kad išlaikytumėte darną viso namo erdvėse. Šiek tiek paplanavus ir pažvelgus į šį procesą kūrybiškai, galite sukurti spalvų schemą, kuri apjungs visą jūsų namą ir leis pasijusti esant harmoningos visumos dalimi.

Atkartokite dizaino elementus

Leiskite dizaino elementams, pvz., durims, grindų dangoms ar baldų stiliui atsikartoti keliuose kambariuose. Pažiūrėkime į tai iš matematikos pozicijų. Palyginkime kambarį su trupmena:

skaitiklyje – visos apdailos, dekoro medžiagos, baldai, šviestuvai, įranga kambaryje,

vardiklyje – medžiagos, baldai, šviestuvai ir t.t. tokie pat ar panašūs kaip ir kitame ar kituose kambariuose.

Sakykim, miegamojo sienos yra žalsvos spalvos, balti langų rėmai, medinės grindys. Vaikų kambarys – geltonos sienos, medinės grindys, balti langų rėmai. Taip atrandame bendrus namo kambarių vardiklius – dizaino elementus, spalvas ar formas, kurie pasikartoja ir kituose kambariuose.

namo interjeras atkartojami dizaino elementai

Dizaino elementų kartojimas yra puikus būdas sukurti vientisą jūsų namo erdvę. Įtraukdami panašius elementus keliuose kambariuose, sukuriame tęstinumo jausmą. Yra daug dizaino elementų, kuriuos galite atkartoti: durų ar lubų apvadai, įvairios spintelės, lentynos; baldų stilius; buitinė įranga ir kt.. Pavyzdžiui, jei gyvenamajame kambaryje ant lango yra vertikalios žaliuzės, tuomet valgomajame ar virtuvėje taip pat greičiausiai reikėtų naudoti vertikalias žaliuzes. Galbūt jos gali būti skirtingos spalvos, bet vardiklyje šiuo atveju būtų – vertikalios žaliuzės. Jei jūsų svetainėje stovi kaimiško (angl. rustic) stiliaus kavos staliukas, tuomet savo holo interjerui ieškokite pnašaus stiliaus šoninio ar konsolinio stalo, ar ko nors panašaus.

Dizaino elementai gali atsikartoti savo: forma, medžiaga, stiliumi ir kt.. Pavyzdžiui, jei jūsų svetainėje yra tradicinio stiliaus foteliai, ieškokite panašaus stiliaus kėdžių valgomąjam. Taip pat galite keisti atkartojamų elementų mastelį. Pavyzdžiui, jei jūsų svetainėje yra didelis, apvalus šviestuvas, vonios kambaryje ar miegamajame gali atsirasti nedideli apvalūs sieniniai šviestuvai.

Nėra didelio skirtumo, ar bandote įgyvendinti klasikinio ar šiuolaikinio interjero stiliaus idėjas, dizaino elementų kartojimas yra paprastas ir veiksmingas būdas suvienyti interjero detales ir sukurti darnų vaizdą.

Išimtis būtų eklektinis stilius – kurio žaidimo taisyklės yra kiek kitokios. Eklektiniame stiliuje bendras vardiklis yra ne ta pati spalva ar forma bet skirtingumas: skirtingo stiliaus foteliai svetainėje, skirtingų spalvų kėdės valgomajame, skirtingo metalo durų rankenos. Eklektinį interjerą gali būti sunku suvaldyti – daug skirtingų elementų. Tačiau visada galima atrasti, kas juos vienija.

Sukurkite bendrą namų erdvę

Atviri grindų planai leidžia užtikrinti vizualinį tęstinumą tarp kambarių, tiksliau tarp funkcinių zonų. Atviras grindų planas ar bendra svetainės, virtuvės ir valgomojo erdvė yra projektavimo koncepcija, apimanti sienų tarp gyvenamųjų erdvių nebuvimą, kad būtų sukurta atvira ir tarpusavyje susijusi aplinka. Pašalinus ar nepastačius sienų tarp kambarių, atviri grindų planai leidžia sukurti darnesnį ir vieningesnį namų vaizdą.

namo interjeras - bendra erdvė

Vienas iš pagrindinių atviro grindų plano pranašumų yra tai, kad tai leidžia geriau jausti judėjimo srautus ir ryšius tarp kambarių. Juk riba tarp virtuvės ir svetainės praktiškai persikelia į minčių ar proto pasaulį.

Kai nėra fizinės sienos, paprastai vizualinė riba tarp funkcinių zonų yra kuriama dizaino elementais ir detalėmis. Gali būti panaudotas baldų išdėstymas ar apšvietimas, skirtingos grindų dangos ar kilimai, kad apibrėžtumėte skirtingas zonas atviroje erdvėje.

Užuot buvę atskiromis, izoliuotomis erdvėmis, atviro grindų plano kambariai-erdvės tampa didesnės, vieningesnės visumos dalimis. Tai gali padaryti jūsų namus erdvesniais, svetingesniais ir harmoningesniais.

Atviras grindų planas ar bendra namų erdvė yra puikus būdas sukurti darnesnį ir labiau tarpusavyje susietą namų interjerą. Kruopščiai planuodami ir atkreipdami dėmesį į smulkmenas, galite sukurti atvirą ir vieningą erdvę, kuri jūsų šeimai ir svečiams taps patogia ir jaukia namų aplinka.

Derinkite medžiagas ir tekstūras

Skirtinguose kambariuose naudokite derančius tarpusavyje medžiagas ir jų paviršius, kad sukurtumėte vienybės jausmą. Panašios medžiagos skirtinguose kambariuose sujungs jūsų erdves į bendrą visumą.

namo interjeras - medžiagos, tekstūros

Kiekvienas žmogus turi daugiau ar mažiau išvystytus bendros visumos ir atskirų detalių suvokimo pojūčius. Ir jei, sakykim, vienas kambarys ”iškris” iš bendros medžiaginės schemos, žmogus intuityviai tai jaus: ” – Žinai, kažkas ne taip mūsų kaimynų name, gražu, brangu… bet kažko tai trūksta… aš tų dalykų nesuprantu, bet ten kažkas ne taip.”

Naudodami tekstūras pagalvokite apie bendrą nuotaiką ir jausmą, kurį norite sukurti savo namuose. Norėdami atrodyti natūraliai ir organiškai, galite pasirinkti tokias medžiagas kaip mediena, akmuo ir natūralūs audiniai. Norėdami jaustis elegantiškai ir šiuolaikiškai, galite rinktis metalo, stiklo ir aukštųjų technologijų audinius.

Apsvarstykite galimybę savo namuose naudoti tekstūras tiek didesniu, tiek mažesniu masteliu. Pavyzdžiui, galite naudoti akcentinę akmens sieną savo svetainėje ir įterpti panašių akmenų į virtuvės ar vonios kambario grindis. Jei svetainėje yra židinys dekoruotas natūralia mediena, vonios kambario sienoje ar virtuvėje gali atsirasti medinės lentynėlės.

Tarpusavyje derančios tekstūros tai dar vienas paprastas ir efektyvus būdas apjungti namų erdves.

Įkomponuokite meno kūrinius

Meno kūrinys gali būti vienijantis elementas, susiejantis skirtingus kambarius bendra interjero tema ar stiliumi. Meno kūriniai gali atlikti pagrindinį vaidmenį sujungiant skirtingus kambarius, sukuriant vienybės ir darnos jausmą jūsų namuose. Tai gali būti paveikslai, skulptūros, nuotraukos ar kitos meno formos.

namo interjeras, meno kūriniai

Vienas iš būdų panaudoti meno kūrinius erdvėms suvienyti – pasirinkti kūrinius, atspindinčius bendrą spalvų paletę, temą ar stilių. Pavyzdžiui, jei jūsų svetainėje yra neutralių spalvų schema, galite pasirinkti panašių tonų meno kūrinius, kuriuos galite pakabinti kituose kambariuose, pavyzdžiui, miegamajame ar namų biure. Meno kūrinys taps spalvos estafetės perdavėju į kitą kambarį. Arba galite pasirinkti kūrinius, kurie yra susiję bendra savo tema, pvz., gamta, kelionėmis ar, sakykim, impresionizmu.

Kitas būdas panaudoti meno kūrinius erdvėms apjungti – suderinti rėmelius ar kitus meno kūrinio pateikimo elementus. Pavyzdžiui, galite naudoti panašius paveikslų rėmelius visuose savo namuose.

Kai renkatės meno kūrinius, kad apjungti namų erdves, pagalvokite apie kūrinių išdėstymą ir grupavimą. Galite sukurti sieną-galeriją ar eksponuoti keletą mažesnių meno kūrinių grupių arba pakabinti kūrinius centrinėje namų vietoje, kuri matoma iš kelių kambarių. Atidžiai apsvarstykite savo meno kūrinių eksponavimo vietą, nes tai gali būti tas lašelis Jūsų namų interjero dizaino jūroje, kurio pakaks jūsų namų bendrai interjero temai įgyvendinti.

Jei mėgstate turėti savo namuose jus įkvepiančius meno kūrinius ar jų reprodukcijas, o galbūt esate vaizduojamojo meno kolekcionierius, tuomet šiek tiek paeksperimentavę, galite sukurti įspūdingą interjerą ne tik atspindintį jūsų asmeninį stilių, bet ir pakylėtą į meno erdves.

Įtraukite natūralias medžiagas ir elementus

Natūralūs gamtos elementai – augalai, gėlės; medžiagos – mediena, akmuo taip pat gali padėti sukurti vientisą jūsų namo interjerą. Įtraukite gamtos grožį ir nepakartojamas tekstūras, dekoruodami savo vidines erdves.

namo interjeras - augalai interjere

Vienas iš būdų įtraukti natūralius elementus yra naudoti augalus, tokius kaip vazoninės gėlės ar sukulentai, skirtinguose kambariuose. Juos galima įkomponuoti ant palangių, knygų lentynų ar kavos staliukų. Tai suteiks naujų spalvų, tekstūrų ir gyvumo jūsų erdvėms.

Jei nesate didelis gyvų augalų gerbėjas, galite naudoti dirbtinius augalus ar gėles, kurios gali atrodyti labai panašiai ir jų nereikės laistyti. Aišku, gyvosios energijos iš dirbtinio pasaulio atstovų nelabai galite tikėtis.

Kitas būdas įtraukti natūralius elementus yra naudoti tokias medžiagas kaip mediena ir akmuo savo interjero dizaine. Pavyzdžiui, galite naudoti medinius baldus, grindis ar dailylentes keliuose kambariuose arba į savo vonios kambario ar virtuvės apdailą įterpti akmenį ar plyteles. Šios medžiagos gali būti naudojamos norint sukurti ‘arčiau gamtos vaizdą”.

namo interjeras -vaizdas i mišką

Įtraukdami natūralius elementus, pagalvokite apie bendrą vaizdą ir pojūtį, kurį norite sukurti. Norėdami kurti kaimiško (rustic) ir natūralaus stilių linkme, galite pasirinkti grubiau apdorotą akmenį ir medieną. Norėdami atrodyti elegantiškai ir šiuolaikiškai, galite pasirinkti poliruotas akmenis masės plyteles arba metalinius akcentus. Taip pat galite eksperimentuoti su naudojamų elementų dydžiais, masteliu ir stiliais, kad būtų sukurta intriga ar ‘wow’ akcentai. Pavyzdžiui, svetainėje galite naudoti dideles medines sijas, o virtuvėje ar vonios kambaryje – mažesnius medinius akcentus.

Panaudokite veidrodžius

Veidrodis gali atspindėti elementus iš vieno kambario į kitą ir sukurti vizualinį ryšį. Yra daug būdų, kaip į savo interjero dizainą įtraukti veidrodžius. Pavyzdžiui, savo svetainėje galite naudoti didelį veidrodį nuo grindų iki lubų, kad atspindėtumėte valgomojo elementus, arba pakabinkite veidrodį prieškambaryje, atspindintį svetainės dizaino detales. Miegamuosiuose veidrodžiai gali būti naudojami, kad atspindėti natūralią šviesą ir sukurti erdvumo pojūtį.

namo interjeras, veidrodžiai

Kai kambariams sujungti naudojate veidrodžius, pagalvokite apie elementus, kuriuos norite atspindėti. Pavyzdžiui, galite naudoti veidrodį, kad atspindėtumėte patrauklų vaizdą iš vieno kambario į kitą, pavyzdžiui, sodą ar kiemą. Arba galite naudoti veidrodį, kad atspindėtumėte įdomų architektūrinį elementą, pavyzdžiui, židinį ar knygų lentyną.

Be to, kad veidrodžiai atspindi elementus iš vieno kambario į kitą, jie taip pat gali būti naudojami siekiant sukurti vizualinio susidomėjimo ir gylio pojūtį. Pavyzdžiui, galite naudoti keletą mažesnių veidrodžių, kad sukurtumėte akį traukiantį sienos akcentą, arba skirtingų formų ir dydžių veidrodžius, kad sukurtumėte daugiasluoksnį vaizdą.

Dideliems ar mažiems, paprastiems ar prabangiems namams, veidrodžiai yra universali ir efektyvi priemonė sujungti kambarius ir sukurti gražų bei darnų interjerą namuose.

Išlaikykite bendrą baldų ir dekoro stilių

Rinkitės baldų ir dekoro stilius, kurie papildo vienas kitą, kad sukurtumėte darnų vaizdą visame name. Pasirinkę panašaus stiliaus baldus, dekoro ar apdailos elementus, galite būti tikri, kad jūsų kambariai sklandžiai įsilies vienas į kitą, sukurdami harmoningą ir darnų namo interjerą.

namų interjeras bendras baldų, medžiagų stilius

Renkantis baldus, apsvarstykite bendrą stilių, kurį norite pasiekti. Pavyzdžiui, jei siekiate tradicinės išvaizdos, galite rinktis dirbinius, pagamintus iš kietmedžio: ąžuolo ar uosio medienos su elegantiškais raižiniais ir detalėmis. Jei pageidaujate šiuolaikiškesnės išvaizdos, galite pasirinkti elegantiškus ir modernius baldus, pagamintus, panaudojant stiklą, plieną ar plastiką.

Be panašaus stiliaus baldų pasirinkimo, atsižvelkite į savo baldų apdailą, furnitūrą. Baldų apdailos derinimas visuose kambariuose gali padėti sukurti darnią išvaizdą ir pojūtį taip pat. Pavyzdžiui, galite pasirinkti panašios spalvos gobeleno arba panašaus tipo metalo furnitūrą: šlifuotą nikelį, chromą ar bronzą.

Kitas būdas sukurti darnų vaizdą panaudojant baldus, yra naudoti panašius audinius ar apmušalų medžiagas visuose kambariuose. Pavyzdžiui, ant kėdžių, sofų ir pufų galite naudoti audinį, kuris būtų suderintas su pagalvėlių ir užuolaidų spalvomis ir raštais.

Išlaikydami vientisą baldų stilių ir dekorą visame name, galite sukurti harmoningą ir darnų interjerą, kas suteiks jūsų namams stilingumo aureolę.

Pasirinkite neutralią paletę dideliems daiktams

Rinkitės neutralias spalvas dideliems daiktams, kurie bus matomi iš kelių kambarių. Pasirinkę neutralią spalvų paletę dideliems daiktams, pvz., sofoms ar užuolaidoms, galite išlaikyti interjero vientisumą namuose. Neutralios spalvos: balta, kreminė, smėlio, pilka ir juoda, gali tapti universaliu fonu, talpinančiu savyje įvairius dizaino stilius ir spalvų schemas.

namo interjeras neutrali palete dideliems daiktams

Renkantis neutralias spalvas dideliems daiktams, apsvarstykite, kaip jie bus matomi iš vieno ar kito kambario. Pavyzdžiui, jei jūsų namuose yra bendra erdvė-atviras grindų planas galite pasirinkti neutralias sofos ir užuolaidų spalvas, kurios bus matomos iš svetainės, valgomojo ir virtuvės. Jei turite tradicinį išplanavimą, galite pasirinkti neutralias lovatiesės ir užuolaidų spalvas, kurios bus matomos iš miegamojo ir gretimos svetainės.

Be neutralių spalvų pasirinkimo dideliems daiktams, apsvarstykite galimybę naudoti neutralias spalvas kitiems elementams, kurie bus matomi iš kelių kambarių, pvz., grindims, sienoms ir kilimams. Tai gali padėti lengviau pritaikyti akcentines spalvas ir raštus panaudojant pagalves, meno kūrinius ir aksesuarus.

Naudokite kilimus erdvėms apibrėžti

Kilimų ir kiliminių takų panaudojimas, kad apibrėžtumėte atskiras erdves, išlaikant vientisą viso namo erdvę. Kiliminiai takai gali tarnauti kaip vizuali riba, atskirianti vieną erdvę nuo kitos, tuo pačiu užtikrinant vizualinį tęstinumą tarp kambarių.

namų interjeras kilimas apibrėžia erdvę

Rinkdamiesi kilimus ir kiliminius takus, atsižvelkite į bendrą stilių ir spalvų schemą, kurią norite įgyvendinti. Pavyzdžiui, jei siekiate tradicinės išvaizdos, galite rinktis elegantiškų raštų ir sodrių spalvų kilimus. Jei pageidaujate šiuolaikiškesnės išvaizdos, galite pasirinkti švarių linijų, neutralių spalvų ir paprastų raštų kilimus.

Renkantis kilimą ar kiliminį taką, kurie papildytų jūsų bendrą stilių, atsižvelkite į dydį ir matmenis. Pasirinkite tinkamo dydžio kilimą, kuris savo forma ir matmenimis puikiai apibrėžtų erdvę ir neatrodytų nei per mažas, nei per didelis.

Kitas būdas naudoti kiliminius takus ir kilimus erdvėms apibrėžti – skirtinguose kambariuose pritaikyti skirtingas tekstūras ir raštus. Pavyzdžiui, galite pasirinkti ilgo plauko, gauruotą kilimą savo svetainei ir aptakų, plokščio pynimo kilimą savo valgomajam. Skirtinguose kambariuose derindami skirtingas tekstūras ir raštus, galite sukurti darnų vaizdą, kartu išsaugodami erdvių atskyrimo jausmą.

namo interjeras bendra erdvė, du aukštai

Apibendrinant galima teigti, kad norint sukurti darnų ryšį tarp atskirų patalpų namuose reikia – turėti omenyje bendrą namo erdvių visumą ir sugebėti išlaikyti dėmesį detalėms. Laikydamiesi bendros spalvų schemos, atkartodami dizaino elementus ir pasirinkdami vienas kitą papildančius stilius bei medžiagas, galite sukurti harmoningą interjerą savo namuose. Galutinis rezultatas bus ne tik estetiškas, bet ir pridės jūsų namui vertę. Šiek tiek pastangų bei kūrybiškumo ir galite paversti savo gyvenamą vietą gražiais ir darniais namais, kurie taip pat bus funkcionalūs ir stilingi.

namo interjeras - rustic stilius

foto: Home-designing