Nedidelio buto projektas Bostone

Bandant pritraukti jaunus žmones į Bostoną, miesto administracija skatina nedidelių butų projektų vystymą. Pagal senesnes miesto savivaldybės taisykles, projektuotojams buvo galima kurti ne mažesnes nei 41.8 kvadratinių metrų ploto gyvenamąsias erdves. Pakeitus gyvenamojo būsto taisykles, buvo sukurta nauja, „inovacinio būsto” kategorija ir mikro-butų plotas galėjo būti 34.8 kvadratinių metrų.

Šis tipo būstas yra skirtas miesto gyvenimo būdą praktikuojantiems žmonėms. Gyventojai galėtų skirti savo butus miegui, kartais nedideliam darbui atlikti, o pramogautų bendros paskirties erdvėse, restoranų ir barų zonose pastato viduje arba už pastato ribų. Transportavimui gyventojai yra raginami nuomoti automobilius, važiuoti autobusais ar dviračiais.

Mikro-apartamentuose būtų išlankstomos sofos, prie sienos pakeliamos ir pritvirtinamos lovos, išsiskleidžiantys stalviršiai virtuvėje, kuriuos būtų galima naudoti kaip darbo stalus. Priklausomai nuo buto projekto, patalpų aukštis būtų iki 2.74 metrų. Dideli langai su vaizdais į miestą, gyvenamąsias ir miegamąsias erdves skiriančios stumdomos durys vizualiai padėtų sukurti didesnių erdvių efektą.

Galbūt šios koncepcijos galėtų būti įgyvendintos ir kituose miestuose ir šalyse. Gal būt kas nors iš svetainės lankytojų susidomės šio nedidelio buto išplanavimu ir ką nors panašaus įgyvendins savo bute ar nedideliame name.

Originali idėja yra sanmazgo blokas, kurio vienoje pusėje yra integruota virtuvinė įranga, kitoje pusėje įrengtas miegamasis.

mikro butas

Iliustracija Boston Innovation District