Kokia spalva dažyti miegamojo lubas, kokiomis plytelėmis klijuoti vonios kambario sienas, kokie baldai labiausiai tiktų svetainės kambariui? Šie ir panašūs klausimai iškyla, dekoruojant savo namus ar visuomeninės paskirties patalpas.
Ką mes darome tokiu atveju? Vieni krapštome pakaušį ir ieškome idėjų „savo galvoje”. Kiti ieškome žurnaluose, knygose. Dabar, turbūt, dažniau ieškome ir randame įvairiausių interjero dekoravimo idėjų ir pavyzdžių interneto puslapiuose.
Peržvelkime, kokie gali būti idėjų interjerui atradimo ar išvystymo būdai:
- Primityviausias idėjų atradimo, tiksliau, panaudojimo būdas būtų: ” – Aš noriu savo svetainėje tokio interjero, kaip šioje nuotraukoje. Padarykite man būtent taip.” Tai būtų daugiau ar mažiau kopija ar kopijavimas.
- Kiek subtilesnis būdas būtų, patikusią detalę, baldą pritaikyti savo kambario, buto ar namo interjere. Nukopijuojame idėjos atraižėlę ar kito kambario dekoro detalių gabaliuką savo kambario interjere.
- Gana subtilus būdas idėjoms atrasti – laisvų asociacijų metodas. Matytos spalvos paveiksle virsta sienų spalvomis virtuvėje, rudens lietus nuotraukoje pasiūlo pasirinkti „lyjančią” kiliminės dangos faktūrą miegamąjam kambariui. Bevaikštant lauko pievoje: ” – Kokie gražūs žiedai.. O, dabar jau žinau, kokie šviestuvai bus mano svetainės interjere!”
- Dar vienas būdas – atrasti ir išvystyti idėjas pačiai ar pačiam. Tai nėra būdas ar pasiūlymas ieškoti idėjų „savo galvoje”. Kur jų ieškoti?
Koks tai būdas – išvystyti idėjas patiems? Aptarkime šiek tiek išsamiau.
Įsivaizduokime, kad yra kokia tai informacijos duomenų bazė, nematoma biblioteka, apie kurios egzistavimą daugelis net nežino. Kai kurie girdėjo apie ją, bet nežino kelio iki jos. Treti žino kelią, bet nežino įėjimo durų kodo. Ketvirti įeina, apsvaigsta nuo informacijos duomenų įdomumo ir užmiršta, ko jie atėjo į biblioteką. Su šia mistine biblioteka yra susiję daugybė įvairiausių gandų. Kad ją atrasti ir pasiekti egzistuoja daugybė kliūčių, bet ją pasiekus, atsiveria kitos galimybės.
Kaip atrasti kelią į šią minčių ir idėjų biblioteką?
Na iš tiesų, tai vienokie ar kitokie keliai, vedantys į Save, į savęs transformaciją, kurios eigoje žmogui tampa prieinama, kokia tai ieškoma informacija. Kartais ji atrandama ne iš karto. Kartais ją reikia pastebėti.
Tais keliais ir takeliais gali būti – įvairiausi tobulinimosi kursai, įvairios Meditacijos formos, Joga, Taiči, veiklos susijusios su religinėmis ir dvasinėmis patirtimis. Visa ta veikla, kuri keičia žmogų ir leidžia jam prisiliesti prie amžinojo žinių šaltinio.