Ėjimas iš karštos gatvės į vėsų kambarį yra vienas iš gyvenimo malonumų. Daugeliu atvejų negalėtume to patirti be oro kondicionieriaus. Nors tradiciškai jie dažniau siejami su viešosiomis ar komercinėmis erdvėmis, požiūris keičiasi – žmonės noriai juos įsirengia ir savo namuose. Ortakiniai kondicionieriai padės ne tik karštomis vasaros dienomis – šaltuoju metų laiku kondicionieriumi galėsite šildyti namus. Ekspertai Namams24 pasakoja, kaip išsirinkti tinkamą oro kondicionierių.
Kokių funkcijų galima tikėtis?
Nors oro kondicionieriai dažnai asocijuojasi su vėdinimu ir vėsinimu, tačiau jie ir valo, ir sausina orą, turi kelis veikimo režimus. Bet kaip žinoti, koks kondicionierius jums labiausiai tinka? Yra keli pagrindiniai atrankos kriterijai. Norint tiksliai apskaičiuoti reikiamą reguliatoriaus galingumą, naudojamos specialios formulės. Įvertinkite visą patalpoje naudojamą įrangą, patalpos sandarumą, langų plotą, ar patalpa yra pirmame ar paskutiniame aukšte. Šiuos skaičiavimus gali atlikti tik ekspertai, tiksliai nustatantys kiekvieno kriterijaus poveikį.
Kokio tipo oro kondicionierių pasirinkti?
Svarbu išsirinkti jūsų poreikius ir norus atitinkantį tipą. Pagal šį standartą kondicionieriai skirstomi į kategorijas. Sieniniai oro kondicionieriai, kaip rodo pavadinimas, montuojami ant sienos.
Kasetinio tipo oro kondicionieriai dažniausiai montuojami ant lubų ir yra vos matomi. Daugiausia naudojami didelio ploto atvirose komercinėse erdvėse. Oras gali būti tiekiamas iš kelių krypčių.
Palubinis oro kondicionierius montuojamas ant lubų. Tai gali būti geras sprendimas, jei kambaryje nėra pakabinamų lubų, nes tomet negalima įrengti kasetinių ar kanalinių oro kondicionierių. Kanalinių oro kondicionierių iš išorės nematyti. Ortakiai nukreipiami po kambarį, o šaltas arba karštas oras tiekiamas per įleidimo groteles. Išties, tokio tipo kondicionierių trūkumas yra tas, kad nėra automatinio valdymo, oras paimamas iš vieno taško, todėl temperatūra įvairiose vietose skirsis, be to, montavimas reikalauja ypatingo meistro kruopštumo.
Grindinio tai ant grindų pastatomi įrenginiai. Dažniausiai įrengiami palėpės stiliaus kambariuose.
Ar oro kondicionierius skleidžia papildomus garsus?
Kiekvienas, kuris žino, kaip veikia ventiliatorius, žino, kad pučiant jis skleidžia garsą. Nors tai yra svarbus kriterijus, dažnai ventiliatoriai yra beveik negirdimi. Nė vieno iš Lietuvoje parduodamų kondicionierių garsas neviršija ES standartų, todėl nesijaudinkite, kad triukšmas girdėsis kaimynams. Kartais atostogaudami šiltuose kraštuose, žmonės įsijungia kondicionierius viešbutyje, ir tai būna gana triukšminga, ir mano, kad kondicionierius yra triukšmingas prietaisas. Tačiau Lietuvoje jie užpildyti freonu, o viešbutyje sistema užpildoma glikoliu. Jie yra ir visai kitokių galių – jei namui užtenka 5 kW-7 kW, didesniuose viešbučiuose jie gali siekti iki 800 kW. Taigi namų oro kondicionieriuose garsas nėra problema.