Po truputį šylant orams, pradedame galvoti ir apie vasariškus karščius, kurie pasijaučia net ir mūsų namuose. Tiesa, nuo jų gali išgelbėti oro kondicionieriai, užtikrinantys kur kas gaivesnę aplinką. Kaip ir bet kokie kiti prietaisai, jie turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų – įvertinę juos visus, kur kas lengviau nuspręsite, ar šį sezoną verta pasirūpinti oro kondicionieriumi.
Oro kondicionierių privalumai
Tokie prietaisai labiausiai mėgstami dėl šių privalumų:
· Vėsesnė aplinka. Patalpų atvėsinimas yra pagrindinė kondicionierių funkcija – dėl to net ir labai karštomis dienomis namuose galima mėgautis gaiviu oru. Be to, šie prietaisai pagerina jo kokybę, iš aplinkos pašalindami žiedadulkes, dulkes ir kitus alergenus. Sumažėjus drėgmei, sumažėja ir pelėsių atsiradimo rizika, o mažesnė temperatūra saugo elektronikos prietaisus nuo perkaitimo.
· Geresnė savijauta. Žemesnė temperatūra namuose turi įtakos ir mūsų savijautai – galime jaustis produktyvesni ir kur kas efektyviau dirbti ar maloniau leisti laisvalaikį. Energijos neturėtų pritrūkti net ir tuomet, jei namuose nuspręsite pasportuoti. Be to, sumažės dehidratacijos rizika ir bus užtikrinama geresnė miego kokybė – vien jau dėl to ženkliai pagerės ir psichinė, ir fizinė mūsų sveikata.
· Paprastas naudojimas. Tokie įrenginiai yra labai paprastai naudojami: temperatūrą, režimus ir kitus nustatymus dažniausiai galima valdyti nuotolinio valdymo pulteliu. Gamintojai pasirūpino, kad kondicionieriai lengvai įsilietų į namų aplinką, tad puoselėjamo interjero jie tikrai nesugadins – priešingai, galės jį subtiliai papildyti. Daugeliui iš jų neprireiks ir daugybės vietos, o mobilūs kondicionieriai bus lengvai perkeliami į skirtingas patalpas.
· Funkcionalumas. Svarbu paminėti, kad dažnai tokie prietaisai gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti patalpas – tai įvertinsite laukdami šildymo sezono pradžios ar vos tik jam pasibaigus. Taip pat rūpinamasi, kad šios įrangos naudojimas keltų kuo mažiau papildomų rūpesčių, tad dažnai galima tikėtis ir papildomų funkcijų ar kitų privalumų.
Kondicionierių trūkumai
Reikėtų turėti omenyje, kad gali tekti susidurti su tokiais trūkumais:
· Neigiamas poveikis kvėpavimo takams. Jį gali turėti greiti drėgmės ir temperatūros pokyčiai. Taip pat gali išsausėti oda, gleivinės ir akys. Tačiau jeigu reguliariai vėdinsite kondicionuojamas patalpas, laikysitės visų gamintojų montavimo ir naudojimo instrukcijų, palaikysite vidutinę drėgmę ir maždaug 21-25 laipsnių temperatūrą, sveikatos problemų turėtų pavykti išvengti. Kūną ir kvėpavimo takus padės apsaugoti ir šiek tiek šiltesni drabužiai, pavyzdžiui, jaukus megztukas.
· Triukšmingumas. Kaip ir bet kokie kiti prietaisai, šie taip pat skleidžia triukšmą, kuris gali blaškyti dėmesį ir trukdyti susikaupti. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad kiekvienas prietaisas skleidžia skirtingą triukšmo lygį, tad apie šį aspektą pravartu pagalvoti iš anksto. Kuo mažesnis kondicionieriaus triukšmingumas (šis rodiklis matuojamas decibelais), tuo didesnė tikimybė, kad apie jo egzistavimą galėsite pamiršti.
· Papildomos išlaidos. Ne paslaptis, kad oro kondicionieriams reikalingos investicijos, o ir po to jiems nuolatos bus reikalinga elektros energija. Visgi, jeigu rinksitės aukštesnės energetinės klasės modelius, pirminės išlaidos netruks atsipirkti. Be to, gamintojai nuolat ieško būdų, kaip sumažinti energijos poreikius. Pavyzdžiui, itin mėgstami Daikin kondicionieriai, kurie giriami ir dėl išmanių, funkcionalių, kokybiškų bei patogių sprendimų – tam žymi kompanija pasitelkia pažangiausias, šiuolaikiškas technologijas. Iš arčiau su šiais oro kondicionieriais susipažinsite Pigu.lt el. parduotuvėje.
Akivaizdu, kad daugelio oro kondicionierių trūkumų įmanoma išvengti – tuomet bus galima mėgautis likusiais privalumais. Jei namuose norisi džiaugtis gaivesniu, produktyvumą užtikrinančiu oru, apie tokį pirkinį iš tiesų verta pagalvoti.