Kaip suteikti jaukumo ir patogumo lauko erdvėms?

Lauko erdvė – neatsiejama namų dalis. Tie, kurie turi galimybę tokia džiaugtis, puikiai žino, kaip smagu ir gera laiką leisti lauke, gryname ore, ypač šiltuoju metų laiku. Tai puiki vieta šeimos ir draugų susibūrimui, šventėms ar tiesiog poilsiui. Tačiau, siekiant, kad joje būtų tikrai jauku ir patogu būti, būtina ją aprūpinti tam tikrais daiktais, baldais ir aksesuarais. Šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie padės suteikti jaukumo ir patogumo lauko erdvėms. 

Pasirūpinkite kokybiškais ir patogiais lauko baldais

Nesvarbu, ar lauko erdvėje turite terasą, pavėsinę ar tiesiog laisvą sodo erdvę, itin svarbus ir jaukumo jai suteikiantis elementas yra kokybiški bei patogūs lauko baldai. Jei suteikia patogią sėdimą vietą, poilsiui, susibūrimams ar paprastam laisvalaikio leidimui. Naudinga pabrėžti ir tai, kad lauko baldų pasirinkimas yra be galo platus. Galimos įvairios baldų variacijos, kurias kiekvienas pasirenka pagal savo poreikius ir norus. Galima rinktis lauko kėdes ir stalą, o taip pat, lauko baldų komplektus su sofomis, suolais ar krėslais. Teigiama, kad daugiausiai patogumo ir jaukumo gali suteikti lauko sofos.  Tiesa, renkantis būtina įsitikinti, kad lauko baldai yra tikrai kokybiški, patvarūs ir atsparūs įvairiausioms lauko sąlygoms. Lauko baldai yra gaminami iš įvairiausių medžiagų: medžio, metalo, plastiko, pintų vytelių. Pigiausi ir lengviausi – plastikiniai, stilingiausi – pinti lauko baldai. Tuo tarpu, mediniai ir metaliniai lauko baldai pasižymi ne tik stilingais ir jaukiais dizainais, bet ir išskirtiniu patvarumu. 

Puikus lauko apšvietimas 

Siekiant lauko erdvės suteikti dar daugiau jaukumo, būtina pasirūpinti ir tinkamu jų apšvietimu. Lauko apšvietimas būtinas vakarams, kai norisi jaukiai ir smagiai laiką praleisti su šeima ar draugais. Puikiu pasirinkimu gali tapti paprastos lemputės ar jų girliandos. Tai nebrangus, tačiau, labai efektyvus apšvietimo pasirinkimas, kuris suteiks jaukumo, padės sukurti malonią atmosferą, suteiks erdvinį apšvietimą. Terasoje ar pavėsinėje puikiai pasitarnaus ir lauko šviestuvai. Jie gali būti tiek pakabinami, tiek pastatomi, o tinkamų pasirinkimas priklauso nuo erdvės dydžio ir jūsų poreikių. Tiesa, tiek vienu, tiek kitu atveju, naudinga įsitikinti, kad šviestuvai ir girliandos yra pritaikyti lauko naudojimui. Tik tokiu būdu bus garantuotas jų saugus naudojimas. Pravartu paminėti ir tai, kad lauko šviestuvus ir girliandas reikėtų kabinti ar statyti šalia stalo bei kėdžių. Lauko girliandos, taip pat, puikiai atrodys ir pakabintos medžiuose, jei tokių sode ar lauko erdvėje turite. 

Šilumos šaltinis – vėsiems vakarams 

Vasarai pasibaigus nereikėtų uždaryti ir lauko erdvių naudojimo sezono. Atvėsus orams, lygiai taip pat, norisi laiką leisti lauke, gryname ore. Na, o tam, kad nebūtų šalta ir lauko erdvėse būtų užtikrinamas jaukumas, naudinga pagalvoti ir apie lauko šildytuvų pasirinkimą. Tinkami ir lauko naudojimui pritaikyti šildytuvai leis šiltai, jaukiai ir smagiai vakarus ar dienas leisti lauke. Galima rinktis pakabinamus, pastatomus, sieninius šildytuvus. Jie gali būti dujiniai, elektriniai, infraraudonųjų spindulių. Tiesa, būtina atminti, kad lauko šildytuvą ar šildytuvus reikėtų rinktis pagal erdvės dydį. Tokiu būdu bus užtikrinama efektyvi ir tinkama šiluma, aplinkoje. Labai svarbu šildytuvus pastatyti ar sumontuoti saugiai, užtikrinti jų stabilumą, kad būtų išvengiama nelaimingų atsitikimų. Negana to, karštomis vasaros dienomis galima pasirūpinti ir lauko ventiliatoriais, kurie leis pailsėti nuo alinančio karščio. 

Pasirūpinkite lauko erdvės privatumu 

Jei gyvenate arti kaimynų, tikrai turėtumėte pagalvoti apie privatumo suteikimą lauko erdvėms. Tokiu būdu, galėsite visiškai atsipalaiduoti ir jaustis laisvai, savo kieme. Tam puikiai gali tikti tvorelė ar augalų siena. Taip pat, puikiai pasitarnaus ir pertvaros ar uždangos, kurios suteiks privatumo. Taip galėsite jaustis jaukiai ir saugiai, žinodami, kad nepageidaujamos akys nestebės jūsų. 

Papildomos dekoracijos – patogumo ir jaukumo užtikrinimui

Pasirinkus tinkamus lauko baldus, apšvietimą, šildymo sprendimus, naudinga nepamiršti ir jaukumą bei patogumą lauke garantuojančių dekoracijų bei aksesuarų. Ko gero, dažniausias pasirinkimas – įvairios lauko baldų pagalvėlės. Jos suteiks ne tik jaukumo aplinkai, bet ir patogumo sėdinti, ilsintis. Jei lauko erdvėje naudosite kėdes – lauko kėdžių paminkštinimai taip pat puikiai pasitarnaus. Jie leis patogiai ir minkštai sėdėti, nevargins kūno. Žinoma, svarbūs yra ir įvairūs augalai, kurie padės suteikti lauko erdvei natūralią išvaizdą, jaukią atmosferą. Pasirūpinkite lauko daiktadėžėmis, kuriose galėsite laikyti pagalvėles ar pledus. Naudinga lauko erdvę papildyti ir žvakėmis, kurios, taip pat, prisidės prie jaukumo sukūrimo. 

Tikime, kad atsižvelgę į šiuos kelis patarimus, tikrai susikursite jaukią, patogią ir smagią lauko erdvę, laisvalaikio leidimui. Na, o Varle.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti visko, ko reikia jaukumo ir patogumo sukūrimui, lauko erdvėje. Tik čia rasite žemas kainas ir šaunias akcijas!