Industrinis interjeras name Gerosios Vilties iškyšulyje

Daugelis turbūt esate girdėję apie Gerosios Vilties iškyšulį, Pietų Afrikos Respublikoje. Geografiškai įspūdinga vieta. Tai beveik labiausiai į pietus nutolusi Afrikos žemyno dalis. Pasirodo, anksčiau iškyšulys buvo vadinamas Audrų iškyšuliu, ir tik vėliau pavadinimas buvo pakeistas. Kad ir per audras, bet visgi apiplaukus iškyšulį, buvo galima pasiekti Indiją. Tai buvo daugelio keliautojų svajonė. Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

Ir tai buvo mūsų „litratūrinis tiltelis”, kuriuo mes persikelsime į brutaliai nuostabią prancūzų fotografo Jean–Marc Lederman vilą netoli Llandudno miesto, Gerosios Vilties iškyšulyje. Namas buvo paprastas, mūrinis dviejų aukštų statinys. Tačiau aplinka ir vaizdai, atsiveriantys pro namo langus, buvo įspūdingi. Iki pradedant namo rekonstrukciją, fotografas, visus metus gyveno ir studijavo šviesos judėjimą ir žaismą namo erdvėse.

Pirmiausia buvo rekonstruotas rūsys, įrengiant fotostudiją.

Pažvelkime į bendrą namo erdvę. Natūraliai pilko betono sienos, lubos ir grindys – industrinis interjeras, kertiniai jo taškai ar plokštumos. 1960-ųjų dzaineriški baldai – tai tuomet vystėsi gamyba.

Minkštas kampas įrengtas keliomis pakopomos žemiau. Betono sienos papuoštos šiuolaikiniais afrikiečių dailininkų paveikslais.

Įsikrausčius ir apsigyvenus name, po kelerių metų, antrame aukšte įvyko gaisras. Siaubinga nelaimė… Tačiau šeimininkas panaudojo tai kaip privalumą. Apdegusios lubos ir sienos buvo paliktos kaip interjero dekoro elementai.

Audra – Geroji viltis, Gaisras – Interjero dizaineris. Štai kokios paralelės iškyla šiame name.

Straipsnelio autoriui iškyla asmeninės asociacijos. Kažkada, man dar būnant paaugliu, mama papasakojo istoriją. Prieš man gimstant, mama ir tėtis svarstė, pavadinti mane Audriumi ar Giedriumi? Tapau Giedriumi. Kai sužinojau šią istoriją, buvau kiek tai nusivylęs, kodėl mano vardas ne Audrius? Aš norėjau būti ir save mačiau Audriumi. Vienokiais ar kitokiais būdais stengiausi būti Audrišku, net nežinodamas, kad buvo galimybė gyvenimą gyventi Audriumi. Tik, įpusėjus trečiai gyvenimo metų dešimčiai ir įvykus gana kardinaliems perversmams dvasiniame pasaulyje, supratau, kodėl aš esu Giedrius.

Laiptų pakopos yra iš Bali salos tikmedžio, turėklai – jūros vandens ir druskos nugludintos medžių šakos.

Medinis, ilgas stalas, pagalvėlės taip pat pagamintos Balyje. Pastatytos ar kabančios ant sienų skuptūros ir skulptūrėlės primena, kad namas yra Afrikoje.

Prabangios vilos lauke buvo sukurta terasa su baseinu. Gruboko primityvizmo apraiškos interjero detalėse, eksterjere virsta plastika ir begaline erdve.

Mechant Studio