Namas Ispanijoje – mediena, akmuo, balta spalva

Akmeninės verandos grindys, akmens mūro siena, medinės konstrukcijos veranda – besimaudančios žaliuose gamtos atspalviuose. Tai panašu į kaimo sodybą, bet ar iš tiesų yra taip?

Taip pat, nagrinėdami šio namo interjerą ir eksterjerą, pasvarstysime kas yra tiesioginės ir netiesioginės interjero elementų asociacijos.

Tiesioginės interjero detalių asociacijos

Puiki lauko terasa iš masyvių akmens plokščių, pilkšvomis spalvomis, kiek rombinėmis formomis lyg atsispindi stogo čerpėse.

Veranda – pušies medžio kolonomis ir sijomis, lauko baldų stačiakampėmis formomis kontrastuoja su dviem apvaliais pufais, lyg ir bandančiais atitrūkti nuo matematiškai tikslių formų terasoje.

Kiek toliau matome pagrindinę namo konstrukciją iš akmens, vienoje pusėje taip mielai besislepiančią po vijokliniais augalais, kitoje – lyg ištirpstančią miško perspektyvoje.

Tai tiesioginės interjero detalių ar formų asociacijos. Tai yra papildančios ar priešpastatomos viena priešais kitą interjero detalės yra vienoje vizualiai suvokiamoje erdvėje.

Atverkime didžiules stumdoms duris ir užeikime į pastato vidų.

Netiesioginės interjero detalių asociacijos

Viduje pušinę medienos apdailą netikėtai pakeičia baltai dažyti langų ir durų rėmai, baltos medinės sijos ir lubos. Jungiamuoju tilteliu išlieka akmeninė siena, smėlio spalvos, jūros dumblių kilimas. Griežtos lauko baldų formos virsta minkštu foteliu ir putliomis sofos pagalvėlėmis. Apvalus krepšys lyg ir netyčia paliktas prie židinio atkartoja pufų verandoje formą.

Tai sukuria netiesiogines interjero formų asociacijas interjero stebėtojo mintyse – pufai verandoje, krepšys svetainėje.

Trys tamsios spalvos cilindriniai šviestuvai, kabantys erdvėje, tamsūs vertikalūs žaliuzių laikikliai sukuria kontrastą horizontaliai gulintiems vyno buteliams. Vaizdas už lango – lyg paveikslas, kurio pirmame plane gėlių puokštė permatomo stiklo vazoje, žalsvas termosas… Gal šeimininkas greit grįš su puoduku… Knyga atversta.

Augalo žaluma, baldų ir lubų baltuma, akmens siena, medinės grindys. Ar gali būti natūraliau ir tikriau?

Neseniai gurkšnota kava ar arbata valgomąjame. Medinė apdaila apsilanko ir namo viduje tapdama baro kėdėmis.

Kitoje namo pusėje dar vienas eksterjero šedevras. Dvišlaitis stogelis dengia valgomąjį lauke. Pintų vytelių šviestuvas pratęsia savo egistenciją pintų vytelių kėdėse. Tiesiog galima pajausti žolės kvapą, akmens dulkeles nosyje, medžių šakų ir lapų šiurenimą.

Jums arbatos ar kavos?

Žavus, dviejų aukštų namas, su puikiomis terasomis – grožėkitės kiek širdis geidžia gamtos aplinka. Pirmame aukšte įrengta svetainė, virtuvė, valgomasis. Antrame – miegamasis ir vaikų kambariai. Visgi tai miestas – kaime, gal taip galima būtų pavadinti namo interjero stilių.

Dar viena eksterjero detalė – veidrodiniai langai terasose. Būtent gamtos žaluma atsispindi tiek vienos, tiek kitos terasos langų ir durų stikluose, tapdama natūraliomos užuolaidomis, denginčiomis didžiulius langus.

EL MUEBLE