Kodėl deginta mediena ilgaamžė ir kur ji naudojama?

Prieš keliolika metų pas mus įsitvirtinusi savita japoniška medienos apdorojimo ugnimi technologija tapo labai paklausi mūsų krašte,  deginta mediena statiniams ne tik suteikia įspūdingą išvaizdą, bet ir garsėja savo praktiškumu – yra ilgaamžė, palanki sveikatai, draugiška aplinkai ir tuo pačiu nereikalauja didesnės priežiūros. Todėl ji naudojama namų statybai, lauko terasų įrengimui, tvorų tvėrimui ir etc.

degintas medis

Kokias savybes po deginimo procedūros įgyja mediena?

Japoniška technologija taikoma apdorojant spygliuočių medieną. Mūsų krašte populiariausi spygliuočiai – maumedis, pušis ir eglė. Kiekvienas iš šių medžių yra patrauklus savo vidinių raštų savitumu. Po padeginimo jų raštai dar labiau išryškėja, įgauna šiltų spalvų gamą. Po deginimo mediena suanglėja ir struktūriškai pasikeičia, todėl jos paviršius visiškai nepraleidžia drėgmės, kas garantuoja nuolatinį medienos sausumą. Šis struktūros pasikeitimas medieną padaro neįkandama nei vabzdžiams, nei graužikams. Jei po deginimo apanglėjęs lentos paviršius palieka nevalytas, todėl ji išlieka juoda ir egzotiškai atrodo. Dėl šios savybės apanglėjusi mediena darosi vis madingesnė.

Kas nutinka tada, jei nuvalomas apanglėjusios medienos paviršius?

Deginta mediena turi įvairių jos išorės parinkimo galimybių. Jeigu šiek tiek nušveičiamas apanglėjęs medienos sluoksnis, tada prieš akis atsiveria šviesesnių spalvų medienos ruožai, labiau išryškėja jos rievių tinklas, sudarantis įspūdingą ir nesikartojantį raštą. Priklausomai nuo to, kokiu intensyvumu bus deginama mediena, galima išgauti ne tik juodą, bet ir rudą, gelsvą ir pilką spalvas su gausybe jų atspalvių.

Kokią įtaką pastatui ir jo aplinkai gali turėti degintos medienos spalvos?

Nuo esamų degintos medienos spalvų pluošto tiesiogiai priklauso statomų namų fasado arba interjero spalvinis žaismingumas, namų aplinkos vidinė atmosfera. Ypač gerai atrodo degintos medienos lentų grindys kambariuose arba lauko terasoje. Nepakartojama išvaizda apdovanojama ir namų sklypą juosianti degintų lentų tvora bei kiti interjero ir eksterjero puošybos elementai. Degintos medienos spalvų natūralumas mūsų šalies kraštovaizdyje tampa įstabia ir harmoninga jo dalimi, todėl sunku patikėti, jog jis kada nors gali išeiti iš mados.

Kaip paruošiama deginta mediena vartotojams?Deginta mediena plačiai paruošiama statyboms ir mūsų šalyje. Pirkėjams pateikiamos įvairių rūšių degintos medienos lentos ir dailylentės. O jų kaina mažesnė nei importinės šios rūšies medienos gaminių. Pati mediena yra pakaitinama ugnyje, kurios karštis viršija tūkstantį laipsnių. To pasekmė – visiškas medienos porų uždarymas bet kokiems išorės poveikiams. Po padeginimo atsiradę nešvarumai ir degimo liekanos yra nuvalomi, pati mediena nuskalaujama vandeniu. Galutinis degintos medienos paruošimo naudojimui veiksmas – jos padengimas natūralia alyva, kuri visiškai netepa, o tik atgaivina medienos spalvas ir ją pačią dar labiau apsaugo nuo aplinkos poveikio. Jei nusprendėte įsigyti degintos medienos gaminių, kaip tai padaryti sužinosite apsilankę interneto svetainėje adresu: https://sugibanwood.com/.