Kilimų raštai – vaizdai pro lėktuvo langelį

Beveik kiekvienas iš mūsų esame skridę lėktuvu. Dažnai, kylant ar besileidžiant lėktuvui, nors viena akimi žvilgterėjam pro langelį, kaip atrodo vis mažėjantis ar didėjantis miestas, namai, daržai, gatvės, aplink miškai, laukai, keliai, upeliukai. Ar kada kilo mintis, kad tai lyg žemės kilimo raštas?

Kanadoje gimusiai dizainerei Liz Eeuwes, besižvalgant pro lėktuvo langelį į gamtos ir žmogaus išraštuotą žemės paviršių, kilo mintis. Kodėl gi šių žemės raštų nepanaudojus kuriant kilimus? Dizainerė pradėjo eksperimentuoti su įvairiomis kilimų gamybos technikomis ir 2009 rugsėjį pateikė savo pirmąją kolekciją „Landscapes” Londono „100% Design”. Tai buvo tie patys ar panašūs vaizdai, matomi pro lėktuvo langelį.

„Terre De Hommes” yra antroji kilimų kolekcija (nuotraukos žemiau), įkvėpta oro temos. 6 kilimų kolekcija savo dizainu jau nebe taip tiesiogiai atkartoja vaizdus iš paukščio skrydžio, ir dizaino idėjos kilmę ne taip lengva suprasti. Kolekcijos kilimų dizainas tampa atviresnis asmeninei interpretacijai.

Kiekvienas kilimas yra pagamintas specialia rankų darbo technika. Taip pat kilimo paviršius yra lyg išdrožinėtas. Mažinant tam tikrose kilimo raštų vietose plauko aukštį, šie raižyti kilimai sužavi išskirtinės estetikos apdaila, kurių paviršius taip pat suteikia turtingą lytėjimo patirtį.

Raštuoti kilimai, lenktos linijos, melsva rudaRaštuoti kilimai, apvalios geometrinės formosRaštuoti kilimai, stačiakampės geometrinės formos

Raštuoti kilimai, lenktos, stačiakampės geometrinės formosRaštuoti kilimai, apvalios, stačiakampės geometrinės formos
Raštuoti kilimai, įvairios geometrinės formos, spalvos