Namo priestatą suprojektavo Aaron Neubert Architects (ANX) iš Čikagos, JAV. Namo priestato projektas pavadintas Platano (medžių rūšis) namu. Kodėl Platano medžio namas? Atsakymą rasite žemiau esančiose namo priestato nuotraukose.
Senas žmogus – sausėjantis, džiūstantis kūnas, jaunas ar pačiame žydėjime kūnas ir gležnas kūdikio kūnelis. Senas žmogus – išmintis ar beprotybė, jaunas – kelyje į klestėjimą ar susinaikinimą, vaikas – gležna gyvybės užuomazga. Jūs nelabai kaip bepažeisite lazdą, lentgalį ar sausą šaką. Kad ir ją laužysite ar daužysite į sieną. Išmintis tik stebės, žiūrės į Jus, laužantį ar daužantį lentgalį. Sausai šakai nebeskauda. Likusi tik išmintis. Idėjos, kurias suvokusieji gali panaudoti. Kurie ne, meta sausuolį į upę, ir lentgalis plaukia pasroviui, vis tiek pergyvendamas kokias tai transformacijas: tapdamas užtvankos dalimi, kitame upelio vingyje ar vaiko sukonstruotu laiveliu su įsmeigta plunksna. Jaunas, į klestėjimą orientuotas žmogus veržiasi į ateitį, daugiau ar mažiau nelabai kreipdamas dėmesio, jei ir užlipa kam nors tyčia ar netyčia ant kojos. Jis, ji dar nežino, kad ateities projekcija yra tik jo prote. Vaikas visu savo buvimu yra čia ir dabar. Jis net nežino, kad tai yra mano, o tai yra kažkieno tai kito.
Žemiau esančioje namo fasado nuotraukoje kelių medžių kartų ko-egzistencija. Šalia medinės sienos greičiausiai ką tik pasodinti krūmeliai, gėlės. Neužlipkite ant jų. Jauni augalai erdvėje laikosi tik gyvybės dėka. Jų projekcija materialioje visatoje, jų šakelės dar gležnos. Pavasarį negerai vaikščioti ant žolės.. ypač su batais. Aplink pastatą subrendę medžiai, mielai įkvėpiantys šiltą orą ir sugeriantys saulės šviesą.. Ir lentelės namo priestato fasade. Sausose lentelėse gyvybės beveik nebėra, tik patirtis ir prisiminimai: ” – Mane šildė saulė, prausė lietus ir džiovino vėjas. Paukščiai suko lizdus mano šakose. Imkite mane ir naudokite. Panaudokite mano stiprybę ir patirtį. Ir, kas sugebės, perskaitykite mano prisiminimų knygą..”.
Prieikime arčiau prie namo.
Dar arčiau.
Užeikime į namo priestato vidų.
Medis savo kamienu tiesiog įsiskverbia į miegamojo kambario erdvę. Tai šeimininkų ar tėvų miegamasis – „master bedroom”. Amerikietiško namo modelis ar standartas – tėvų ar šeimininkų miegamasis plius svečių ar vaikų miegamieji kambariai.
Puikūs vaizdai pro miegamojo kambario langus.
labai grazu LIKE.