Pasivaikščiojimas po skandinavišką butą

Trinktelėjo buto durys. Batų porelė tvarkingai padėta šalia grakščių kėdutės kojyčių, tambure. Pilkai, rudas grindų ornamentas mielai pasidalino grindų lopinėliu su batukais. Ant tamburo grindų tvarkingai išsidėstę rombai, trikampiai, kvardratai – į kuriuos įsminga vertikaliai baltos lentelės koridoriuje ir kuriuos baltas slenkstis atskiria nuo gelsvos spalvos grindų lentų, nuvilnijančių horizontaliomis bangelėmis.

Balta ir vėsi patalynė lovoje už sienos miegamąjame. Šalia lovos, tik spustelėk mygtuką ir užsidegs šviesa. Apvalaus gaubto šviestuvėlis prie lovos pasiruošęs ir laukia, kada galės atlikti savo užduotį. Na bet tiek to, apsiverskime ant kito šono.

miegamasis koridorius
Jau šviesu, ir diena, įsiskverbusi pro kampinius langus, apsigyveno miegamąjame, kuris draugiškai dalijasi buto erdve su darbo kambariu. Turbūt galima taip pavadinti prie lango stovintį stalą ir biuro kėdę ant ratukų – namų biuro atributai, ar ne tiesa?

Palieskime rankomis juodos spalvos pertvarą su stikliniais langais, ištįsusiais iki pat lubų.

Apvalus veidrodis ant sienos lyg akutė, apžvelgianti kambario detales.

Neužmirškime ir originalios pakabos rūbams. Estetika, lengvumas, grožis!

darbo kambarys miegamasis

Atsigręžus atgal, pamatome, kad kambarys – altruistas dalijasi savo erdve ir su vaikų kambariu. Tai galima atpažinti iš esančios kitoje kambario dalyje dviaukštės lovos, į kurios antrą aukštą galima pakliūti juodomis kopėčiomis. Mankšta ir pramoga vaikams, puiki detalė estetikos ir dizaino mėgėjams.

Praktiškos spintelės įrengtos po lovos apačia.

vaiku dvieju aukstu lovos

Nuostabos duoklė fotografui, pagavusiam krintančius erdvėje kamuoliukus ar obuolius.

Ar yra erdvė tarp erdvių? Ar yra erdvė tarp durų?.. – erdvės gal ir nėra.. Ar yra laikas tarp durų? – gal ir nėra, bet yra momentas, sustingęs bei pakibęs erdvėje ir laike, ar tarp laiko ir erdvės. Ar yra ten energija – panašu, kad ne, nes kamuoliukai nukristų ant žemės..

O kur tu gyveni – erdvėje ir laike bei maudaisi energijų jūroje? O ar gali laikas nuo laiko pakibti erdvėje ir laike, kur nėra energijos, atsidurti tarp „durų” ar už jų.. – atrasdamas čia ir dabar.. o džiaugsme!

spintele stikliniai langeliai koridorius

Ir visa matanti akutė, žvelgianti iš sienos.

akis siena

Gražiai išdėlioti paveikslai ant sienos, gėlė ir smulkmenos ant lentynėlės, minkšta dalis – kampas, pagalvėlės ant jo, fotelis, apvalus staliukas, pilkas kilimas, baltos užuolaidos ir visas šis interjeras galbūt yra tik MIRAŽAS. Prisimenate sukryžiuotus pirštus, kaip paveiksle ant sienos dešinėje, – aš meluoju.

paveikslai siena

Moteris ir tigras už nugaros paveiksle ant sienos virtuvėje – šiek tiek siurrealu ar

EXT
REM
ALU

tigras mergina paveikslas virtuve

Visa tai atsispindi veidrodiniame rutulyje – lyg 360 laipsnių akutėje. Ir gyvenimas vistiek tęsiasi, ir galima gėrėtis gražiomis detalėmis, mielomis smulkmenomis, brangiais daiktais.

Ar būtina tai turėti? Galbūt, bent jau kol supranti, kad nebūtina..

veidrodinis rutulys stalas

Foto : Jonas Berg

Stadhem