Patarimai, kurie padės įrengti nuostabų vaikų kambarį

Sukurti erdvę, kurioje jūsų mažylis galėtų saugiai žaisti ir ugdyti savo įgūdžius nėra lengva užduotis. Dar sunkiau atnaujinti kambarį vyresniems vaikams, nes jų norai ir užgaidos dažnai neatitinka jūsų finansinių galimybių. Vis dėlto, klaidinga manyti, kad norint atnaujinti vaikų kambarį gali prireikti didelės sumos pinigų. Daug baldų ir dekoro elementų galite pernaudoti ir naujame kambaryje. Galbūt jums tereikia tik įnešti daugiau spalvų į kambarį, kad jis atrodytų žaismingesnis. Šiame straipsnyje tikrai rasite  įkvėpimo kuriant gražų ir funkcionalų vaikų kambarį!

Išlaikykite paprastumą

Daugelis tėvų daro klaidą stengdamiesi į vaikų kambarį sutalpinti kuo daugiau įvairių daiktų. Stenkitės išlaikyti kambaryje minimalizmą. Tai suteiks vaikui daugiau erdvės nevaržomai judėti ir žaisti su draugais. Atminkite, kad kuo mažiau daiktų turėsite kambaryje tuo lengviau ir greičiau jį galėsite sutvarkyti! Įrengdami kambarį mažiems vaikams stenkitės išlaikyti spalvų ir dekoro akcentų neutralumą. Vaikui paaugus jis pats galės nuspręsti kokių pakitimų nori savo kambaryje atsižvelgiant į pomėgius, mėgstamas spalvas ir kita. 

Erdvė žaidimams

Žaidimai yra svarbūs kiekvieno vaiko raidoje, nes jų metu jie ugdo skirtingus savo gebėjimus. Dėl šios priežasties, kiekvieno vaiko kambaryje privalo atsirasti erdvė skirta jo pomėgiams. Šiuo metu rinkoje gausu netikėtų nesunkiai įrengiamų žaidimo elementų. Galite sukurti laipiojimo sieną, įrengti nedidukę čiuožyklą ar net pakabinti supamą krėslą vaiko kambaryje. Tai ugdys vaiko savarankiškumą ir leis atsiskleisti jo pomėgiams. Nepamirškite, kad aktyvūs žaidimai padeda vaikui iškrauti energiją, todėl jis lengviau užmigs atėjus nakčiai. Jeigu abejojate ar kambario interjero dizainas leis į vaikų erdvę įterpti netikėtų žaidimo elementų pasikonsultuokite su savo srities specialistais. Interjero dizaineriai vizualiai suplanuos kiekvieną kambario kampelį, tad efektyviai išnaudosite net ir patį mažiausią kambarį. 

Daiktų sandėliavimas

Daugelis vaikų turi begales žaislų, skirtingų drabužėlių ar kitų svarbių daiktų, kuriuos reikia sutalpinti viename kambaryje. Norėdami užkirsti kelią didžiulei netvarkai pasistenkite iš anksto apgalvoti, kur sandėliuosite visus vaikų daiktus. Rinkitės funkcionalias spintas su daug lentynų ir stalčių, kad sutalpintumėte visus būtiniausius daiktus. Po vaiko lovą plastikinėse dėžėse galite laikyti sezoninius drabužius ar mažiau naudojamus žaislus. Rekomenduojama įrengti vaikui pasiekiamas lentynas ant kurių tvarkingai sudėsite knygas ir mėgstamiausius vaiko žaislus. Tai vaikui suteiks daugiau savarankiškumo. 

Eksperimentuokite su spalvomis ir tekstūromis

Vaikai labai mėgsta ryškias, akį traukiančias spalvas. Tai žadina jų smalsumą, siekį domėtis dar nematytais aplinkos objektais. Galbūt šiuo metu jūsų dukrytė labai žavisi rožine spalva, bet vargu ar po kelerių metų jai vis dar patiks ta pati spalva. Perdažyti visą kambarį gali brangiai kainuoti, todėl verta ieškoti kitų būdų, kurie leis be vargo į kambarį įnešti daugiau spalvų. Investuokite į žavias kambario dekoracijas. Pavyzdžiui margas kilimas, užuolaidos ar pagalvės gali nesunkiai būti pakeičiamos. Neutralių spalvų sienas galite dekoruoti vaiko mėgstamiausių herojų plakatais. 

Taigi, sukurti žavingą ir funkcionalią erdvę mažyliams nėra lengva! Visada stenkitės su vaiku ieškoti kompromiso dėl kambario dizaino. Straipsnyje aptarti patarimai tikrai padės greitai ir neišleidžiant daug pinigų įrengti ar atnaujinti vaikų kambarius.