Kaip išsirinkti virtuvės plautuvę?

Virtuvėje plautuvės yra vieni pagrindinių gaminių, aplink kuriuos nuolat vyksta veiksmas. Tam, kad patogiai galėtume nuplauti produktus, išplauti indus ar tiesiog prisileisti vandens, labai svarbu pasirinkti tinkamą prekę. Jų pasirinkimo įvairovės dabar netrūksta – norėdami lengviau priimti pasiteisinsiantį sprendimą, turėtumėte atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius aspektus.  

Pasirinkite tinkamą medžiagą

Atsižvelgdami į tai, iš kokios medžiagos yra pagaminta virtuvinė kriauklė, galime spręsti apie tam tikras jų ypatybes. Ieškantiems palankiausio kainos ir kokybės santykio, turėtų patikti nerūdijančio plieno plautuvės. Jos pasižymi puikiu atsparumu ir nėra paveikios smūgiams, temperatūrų svyravimams ir valymo priemonėms. Nerūdijančio plieno paviršių bus lengva prižiūrėti, o nukritę indai iš karto nesuduš. Tiesa, reikės susitaikyti su kiek didesniu triukšmingumu ir kuklesne stilistine įvairove.

Akmens masės plautuvės, dar kitaip žinomos kaip granitinės, pasižymi elastingesniu, švelniu paviršiumi ir dėl to puikiai sugeria krentančio vandens garsus. Nors akmens masės kriauklėms prireiks kiek didesnių išlaidų, kokybė bus nepriekaištinga – šios kriauklės nėra paveikios karščiui, smūgiams ar įbrėžimams. Priežiūra taip pat nekels didelių rūpesčių. Išskirtine tarnavimo trukme pasižymi keramikinės plautuvės, kurios gali pasiūlyti aukščiausią higienos lygį ir net po ilgo naudojimo atrodo tarsi ką tik įsigytos. Jų dizainas visuomet alsuoja lengva prabanga ir elegancija. Visgi, tokie gaminiai yra vieni brangiausių.

Pagalvokite, kokio dydžio plautuvė bus reikalinga

Niekuomet nesuklysite, jei pasirinksite didesnę ir gilesnę virtuvės kriauklę – tuomet joje patogiai galėsite išplauti net ir didesnius indus. Visgi, šis aspektas priklauso nuo galimybių: jei virtuvė nėra didelė, tikėtina, kad viso stalviršio nesinorės paskirti tik šiam gaminiui. Būtent dėl to reikėtų iš anksto pagalvoti, kiek vietos plautuvei galėsite skirti. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurios iš jų turi nusausinimo plokštumas ar yra aprūpintos keliais dubenimis – ar tokios detalės bus reikalingos, priklausys tik nuo asmeninių Jūsų poreikių.

Išsirinkite tinkamiausią montavimo būdą

Virtuvės plautuvės gali būti montuojamos trimis būdais: iš viršaus, iš apačios ir lygiai su stalviršiu. Daugiausiai galima rasti pirmojo tipo modelių – jų populiarumą lemia itin paprastas montavimas. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad tarpelyje tarp kriauklės ir stalviršio dažnai susikaupia purvo nuosėdos, tad šią ertmę reikės pavalyti papildomai. Paprastesnė priežiūra, tačiau kiek sudėtingesni pirminiai montavimo darbai laukia pasirinkus iš apačios ar lygiai su stalviršiu tvirtinamas virtuvės plautuves. Tiesa, šiais atvejais būtina įsitikinti, kad stalviršis yra nepaveikus vandeniui.

Apgalvokite dizainą

Virtuvės plautuvė neabejotinai tampa bendro interjero dalimi, todėl labai svarbu, kad jos stilistika sutaptų su vyraujančia aplinka. Dabar galima rinktis iš įvairiausių skirtingų  atspalvių, tad jeigu pageidausite, toks gaminys netgi galės tapti interjero puošmena. Šis kriterijus yra labai individualus ir priklauso nuo Jūsų asmeninio skonio. Platų įvairių dizainų virtuvės plautuvių pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Atkreipkite dėmesį į gamintoją

Nors šių gaminių kokybė ir kitos funkcinės savybės priklauso nuo medžiagiškumo, tiek šiems aspektams, tiek ir kainai įtakos gali turėti prekinis ženklas. Gerai žinomos kompanijos visuomet asocijuojasi su patikimumu, todėl tokiai produkcijai esame linkę teikti pirmenybę. Visgi, šiek tiek pasidomėję mažiau žinomomis įmonėmis, taip pat galite atrasti patikimų prekinių ženklų – tikėtina, kad jų siūlomas virtuvės kriaukles įsigysite dar geresnėmis kainomis.

Įvertinę visus šiuos niuansus, turėtumėte lengvai nutarti, kuri virtuvės plautuvė labiausiai tinka Jūsų namams. Svarbiausia, kad ji lengvai įsilietų į šios patalpos aplinką ir džiugintų savo praktiškumu – tuomet darbai virtuvėje klostysis kur kas sklandžiau.