Namas, pastatytas ant uolų San Juan saloje, Vašingtono valstijoje

Namo pavadinimas yra „Pierre”, kas prancūzų kalboje reiškia akmuo. Namas, tiesiog išaugantis iš uolų. Namo vidaus ir lauko detalės, židiniai, kriauklė vonios patalpoje išskaptuoti uolose. Akmens nuolaužos panaudotos, liejant betonines grindis. Gyvenamas namas pastatytas San Juan saloje, Vašingtono valstijoje, JAV. Namo projektas laimėjo IIDA Interjero Dizaino Apdovanojimą už projektus įgyvendintus 2012 metais. Namo  ant uolos autorius – architektas Tom Kundig, dirbantis Olson Kundig Architects. Keletas autoriaus minčių:

Architekto darbas yra – sužinoti kiek įmanoma daugiau, kaip klientas planuoja naudotis savo namu, sklypu ir panašiais dalykais – ir sugebėti paversti visas šias idėjas ir įkvėpimus architektūra. Pavertimo procesas tampa intuityviu. Galutinis rezultatas iš tiesų yra atradimas ir, panašu, kad netikėtas. Pasitikėjimas tarp architekto (visos projektavimo komandos, rangovų ir meistrų) ir aišku, kliento – yra esminis dalykas. Pati įdomiausia dalis yra, kai mes atsitraukiame ir leidžiame klientui išeiti į priekį, perimti iniciatyvą ir leidžiame kliento asmenybei atsiskleisti.  

Žole apaugęs namo stogas, padeda namui susilieti su aplinka ir išnykti gamtoje.

žolė ant namo stogo

Lyg ir perduodama namo žinia: ” – Atsiradau čia, nes buvau laukiamas.” Lyg išaugintas uoloje namas.

uolos, namo fasadas betono siena, foto ant sienos

medinė siena, lentyna knygoms

Akmuo įsiskverbęs ir persmelkęs namo vidaus erdves. Akivaizdu, kad jis čia valdovas. Aišku, dėka subtilios ir švelnios autoriaus pagarbos gamtos dalelėms.

Uola namo interjere pilkos spalvos interjere

Kriauklė, išskaptuota akmenyje.

kriauklė išskaptuota uolojenamo fasadas, lauko baldai kieme

uola, namo fasadas

Architects and Artisans

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *