Nesu prancūziško interjero dizaino specialistas, bet kiek paieškojus informacijos apie namą Geraldton miestelyje, Australijoje, galima atrasti, kad name jaučiasi prancūziško dizaino įtaka. Nelabai suprantu taip pat, kuo skiriasi Provansas, Vintažinis, ar lietuviškas kaimiškas stilius. Provanso stiliaus pavadinimas lyg ir kilęs iš vietovės pietryčių Prancūzijoje ar žodžio provincialas: ta prasme, negyvenantis mieste. Vintaginis – kilęs iš anglų kalbos žodžio, kuris reikštų senoviškas, nemadingas, galbūt ir kaip geras, išlaikytas vynuogių vynas.
Panašu, kad šie stiliai, tai – senelių ar prosenelių spintelių, kėdžių, stalų ir kitų baldukų; paveikslų, nuotraukų puikaus pritaikymo šiuolaikiniuose namuose pavyzdžiai. Prisiminiau dar kažką panašaus. „Rustic” – medžiotojų ar miško trobelių stilius JAV šiaurės rytuose. Lyg ir nesvarbu kurioje šalyje baldai buvo sukurti ar pagaminti, visus šiuos stilius daugiau ar mažiau sieja tai, kad vidaus erdvėms papuošti yra naudojamos kiek ankstesnio laikmečio detalės. Namams suteikiami tam tikri senovės, istoriškumo motyvai. Atsiranda lyg ir interjero „gylis” ar išmatavimo laike dimensija.
Skirtingi tik pavadinimai ir vietinės buities, papročių, tradicijų įtakos. Vieni namai gali suspindėti prancūziška istorija kiti angliška, treti, belgų ir italų „fusion`u” (angl. mišiniu). Provansas tuo būdu gali taptų prancūzišku vintage, Vintažinis stilius – lietuvišku senoviškų detalių idealizavimo vidaus erdvėse stiliumi. Kaip dažnokai įvyksta, lietuvių kalboje nėra tikslaus lietuviško atitikmens. Senoviškas, kaimiškas stilius, bet tai neatspindi visų šių terminų niuansų. Kadangi puošyboje naudojamos įprastinės, dažniausiai ne prabangios buities detalės, tai yra daugiau liaudies kūryba, paprastų žmonių meno rūšis. Ar įprastinė buitis, kuri tampa meno forma..
Šachmatų stalas, kurį namo šeimininkas sukūrė iš vietinės medienos. Tobula ramybė.
XIX a. angliška raudonmedžio sekcija svetainėje, šalia du krėslai taip ir kviečia prisėsti ir pailsėti. Kartais gyvenimas toks sunkus.. didžiulis ritmas. Sustabdykime akimirką ar sustokime akimirkoje.. Apžvelkime kur mes, ką mes veikiame. Ar tikrai rezultatas vertas bėgimo į tikslą?
Keletas belgiškų plakatų, „paelektrizuota” spintelė skalbyklos patalpoje.
Prancūziškos skrybėlės ant senoviško skrybelių didintuvo.
Rėmeliuose ant sienos seni prancūziškų žurnalų moterims puslapiai.