Betoninės lubų sijos vibruojančioje buto erdvėje, San Paule

Bute San Paulo mieste, Brazilijoje, projektuotame žymaus architekto Oscar Niemeyer, buvo trys miegamieji, svetainė, virtuvė ir kitos pagalbinės patalpos. Architektai Felipe Hess ir Renata Pedrosa rekonstravo 140m2 bendro ploto apartamentus, paversdami butą šiuolaikiškai atvira erdve palėpėje. Iš seno buto išplanavimo liko tik karkasas, kolonos ir lubos su betoninėmis sijomis. Buto erdvės viena siena atskirtos į bendro naudojimo ir privačias zonas. Vienoje sienos pusėje įrengta virtuvė. Sienai prasitęsiant į svetainės zoną, nišoje yra įrengta lentyna įvarioms smmulkmenoms, relikvijos sudėlioti, žemiau įmontuotas betoninis suolas. Kitoje sienos pusėje miegamojo zona. Sienos nišoje įrengtos rūbų ir patalynės spintos. Buto vidaus erdvėse atidengti grubūs betono paviršiai. Kur ne kur baltos sienos, gipso kartono lubų gabalėliai, kiek pridengia gražiai nuogą betoninių lubų konstrukciją. Plačių lentų grindys ir medinės lentynos, įneša į buto interjerą šiek tiek šilumos ir jausmingumo. Betoninės detalės neša pagrindinę dekoro naštą vidaus erdvėse, perteikdamos šiuolaikinio gyvenimo nutaikas.

apartment-in-sao-paulo-by-felipe-hess-and-renata-pedrosa-photo-by-fran-parente

Copan-Apartment-floor-plan-588x419-1

Jei nereikalingas privatumas, suvėrus transformuojamą pertvarą, atsiveria bendra svetainės ir miegamojo erdvė.

Image000033

apartment-in-sao-paulo-by-felipe-hess-and-renata-pedrosa-photo-by-fran-parente 1
Image000023 (1)

Dar viena niša sienoje su lentynomis CD kolekcijai, apačioje ilga spintelė, kurios stalčiuose plokštelių kolekcija.

spintelė, lentynos sienos nišoje

    betoninis suoliukas po lentynomis

Virtuvėje, betono sala plūduriuoja baras ir valgomasis stalas.

betoninis baras, valgomojo stalas

Sienos nišoje šaldytuvas ir baltos virtuvinės spintelės. Virš betoninio baro stalviršio kybso du raudoni šviestuvai, primenatys nors ir ne raudonus, bet du masyvius šviestuvus anksčiau aprašytame palėpės interjere.

du raudoni šviestuvai virš baro

Plieninės  sustumiamos durys – pertvara, atskirianti miegamąjį nuo bendros svetainės, virtuvės, valgomojo erdvių, gali likti atvira, padidindama erdvę, arba uždaryta, kai reikia privatumo.

trys kėdės miegamąjame

Galinė betono siena prie lovos yra originali išlikusi pastato siena, su daugiau nei 50 metų gyvenimiška patirtimi. Ant sienos fotografo Roberto Wagner diptikas.

betoninė siena, lubų sijos, paveikslas miegamąjame

langai per visą sieną miegamąjame

Vonios kambaryje yra tualetas ir kriauklė atviroje erdvėje, bei didelė stiklinė dušo kabina, kaip antikvarinį eksponatą sauganti vonią.

betoninė kriauklė, balta voniastiklinė vonios dušo kabina su vonia, dviračiaistiklinė vonios dušo kabina su vonia

blog.gessato

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *