Interjero akimirkos, pakibusios laike ir erdvėje

Žieminės saulės spindulių apšviestos, išryškėja ir viena ant kitos šešėlius meta interjero detalės ir aksesuarai, grakščiai atspindėti danų fotografės Ditte Isager, gyvenančios Niujorke, nuotraukose. Šiaurietiško stiliaus dalelytės, besipuokuojančios savo savybėse ir besimaudančios aplinkos energijose, laiko panešioti medžiagų paviršiai ir saulės pablukintos spalvos, – visa tai, lyg kempinė vandenį, sugeria stebėtojo dėmesį.

Kai net judėjimo simbolis – sukti laiptai, tampa statiškai nejudria ir laike sustingusia metaline konstrukcija medinėmis pakopomis, – pradeda judėti visai kitos detalės: kiek prasiveria durelės spintelėje ant lieknų kojelių, pagalvėlė stengiasi nukristi po lova, prie pirmos laiptų pakopos chaotiškai būriuojasi batai, bateliai, krepšiai ar dar kas tai, sunkiai beįžiūrimo: ” – Kuri ar kuris lipsim pirmas?”

Isager-collectors-1

” – Ar girdi šurmulį kambaryje?”

Keturios stačiakampės spintelės kojos, keturios kėdės aplink apvalų stalą, kvadratiniai langai vertikalioje plokštumoje bando chaotišką išsidraikiusią gyvybę išlaikyti trimatėje erdvėje ar tarp keturių sienų, bet: ” – ..esu, kas esu, esu ten, kur esu, ir esu taip, kaip esu… kodėl?..” – nes laisvės nesulaikysi ir neuždarysi!

Isager-collectors-4

Kai kėdė tampa pagalvėmis ar pagalvėlės minkštu foteliu.

Isager-DAY-111

Džeržgiantis triukšmas ir tyli ramybė. Vienoje pusėje ginčijasi, stumdosi, prašo ar reikalauja pasislinkti, užstoja vienas kitą, lipa ant kojyčių, neleidžia išsižioti ir be perstojo kalba, kitoje – tyla, ramybė, šviesa ir beribė erdvė. Bet be netvarkos gyvenimas būtų šykščiai vienpusis ir šviesiai tobulas. O kartais mums reikia ne tik tobulos tvarkos, bet ir tobulos netvarkos. Ar gali viena egzistuoti be kito? Ar viena kas yra svarbiau, nei kita?

Ar minimaliai pilna erdvė yra svarbiau negu maksimaliai tuščia?

Ar vaivorykštėje raudona spalva yra svarbesnė už žalią, purpurinė negu geltona?

Isager-FH-5

Kiek interjero detalių gali aprėpti protas, kiek širdis? Ar protas tik renka detales, o širdis duoda atsakymus?

Isager-FH-14

Vieni žiūrime į gyvenimą iš arčiau, kiti iš toliau… Ar tau patinka ši melodija, o šis akordas?

Isager-ochre-7

Pasigėrėkime interjeru iš toliau, pasidžiaukime detalėmis iš arčiau, Taip ir jauti – zoom in… zoom out.

Isager-ochre-2

Vidaus erdvės elementai chaotiškame judesyje ir statiškoje tvarkoje, – tarpusavyje išlaikydami chaoso pusiausvyrą ir tvarkos harmoniją.

Isager-ochre-15

Ir jeigu tu gali pažiūrėti, ir jeigu tu gali pamilti, – tu gali suprasti..