Mažo buto interjeras – erdvės maksimizavimas

Yra daug išradingų idėjų ir įvairiausių būdų kaip projektuoti, optimaliai išnaudoti erdves ir dekoruoti mažų butų interjerus. Pažiūrėkime kaip su erdvės optimizavimo problema mažame bute susidorojo JPDA Architects.  Buto plotas – 46m2. Ne toks jau ir mažas lietuviškais gyvenamosios erdvės standartais, tačiau atkreipkite dėmesį į originalią buto erdvės išplanavimo idėją: praktiškai vieno aukšto bute yra suprojektuojami, ”suspaudžiami” du buto aukšai; iš vieno aukšto buto suprojektuojamas butas per du aukštus.

Principą – viename buto aukšte projektuojame kaip ir du aukštus, – galima pritaikyti bet kuriame bute ar name. Idėja ypač tinka panaudoti senamiesčio butuose ar namuose, kuriuose yra aukštos lubos. Būdamas studentu, lankiausi originaliame, nebeesančiame bute, Gedimino pilies kalno papėdėje. Vientisa buto erdvė, vienas didelis kambarys buvo suskaidytas į atskiras kambarių erdves. Atskiru bloku buvo įrengtas darbo kambarys ir biblioteka su daugybe knygų, virš kurio buvo įrengtas, kaip ir antras aukštas bute, kuriame buvo įrengtas miegamasis kambarys.

Grįžkime prie nagrinėjamo nedidelio buto interjero. Ekonomiškumas, funkcionalumas, privatumas buvo pagrindiniai kūrybiniai impulsai nedidelio buto – studijos projektavimo procese. Miegamasis kambarys, suprojektuotas buto palėpėje, sukuria erdvę kambariui – spintai „po savimi”. Stalčiai, lentynos, įrengtos pačiose netikėčiausiose vietose, sumažina galimybę apgriozdinti mažo buto erdves ir suteikia galimybę išlaikyti šviežų ir švarų interjerą. Kiekvienas buto kvadratinis ir kubinis centimetras efektyviai išnaudotas. Medinės interjero apdailos detalės suteikia jaukumo buto interjerui.

laiptai mažame bute - studijoje

Buto šeimininkai taip pat dirba bute, tad buvo suprojektuotas ir įrengtas biuras namuose ar namų ofisas. Architektai artimai bendravo su klientais interjero projektavimo proceso metu. Rezultatas – šiuolaikinis, švarus, glaustas mažo buto interjeras, nedidelėse buto erdvėse apjungiantis namų ir biuro erdves.

Taip pat pasižiūrėkite ar prisiminkite originalų erdvių išplanavimo būdą, anksčiau aprašytame buto interjere.

svetainė mažame bute - studijoje

namų biuro erdvė mažo buto svetainėje

stalas namų ofiso erdvėje

miegamasis mažame bute - studijoje

stalčiai laiptų pakopose

vrtuvė mažame bute studijoje

virtuvės erdvė po laiptais

dušo kabina mažame bute - studijoje

tualetas, dušo kabina mažame bute

mažo buto erdvinis modelis

mažo buto erdvinis modelis1

mažo buto erdvinis modelis2

JPDA Architects  

1 komentaras apie “Mažo buto interjeras – erdvės maksimizavimas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *