Namuose, kaip gatvėje

Vyriškai industrinis palėpės interjeras, kurį sukūrė interjero dizaino ir architektūros studija Nordes iš Minsko. Viengungiškas – nelabai matosi vietos antrąjai pusei, tuo labiau vaikams. Laikinas – kai kurių detalių, panašu, kad niekas net ir nesiruošia išbaigti ar privesti iki įprastų namų dekoro „standartų”. Maištingas – nesusitaikymu su esama padėtimi ir protestu dvelkia lofto dekoras ir apdaila.

Miestiškumu persisunkusį lofto intejerą būtų įdomu perkelti kur nors į kaimo vietovę, šalia čiurlenančio upelio ar ošiančio miško. Dar aukščiau pakeltume kontrastų kartelę. Nors matomai šio buto gyventojui tai nėra aktualu. Net, grįžus į namus, rasti kiek ramesnę ir jaukesnę aplinką, paliekant už durų gatvės šurmulį ir miesto simbolius, panašu, kad nėra jokio noro. Tegyvuoja gatvė, vieša erdvė, miestas!

industrinis loftas svetaine virtuveindustrinis loftas svetaine plytu sienos

Saulės nušviesta bendra svetainės ir valgomojo erdvė. Pro buto langus, kitoje gatvės pusėje matome namo fasadą, dekoruotą beveik tokiomis pačiomis plytomis, kaip ir sienos kambario viduje.

industrinis loftas svetaine valgomasis dideli langai

Geltona, turbūt iš kokios tai gamyklos partempta spintelė po televizoriumi.

industrinis loftas svetaine geltona spintele

Prie masyvaus valgomojo stalo stovi trys kėdės. Savo raudona spalva, nors šiek tiek vietomis ir nusitrynusia, skelbiančios maištingumo nuotaikas kambaryje.

industrinis loftas raudoni laidai lempos virs staloindustrinis loftas odine sofa

Pilka spinta panaši, o gal tai ir yra – paprastai darbo vietose naudojama, užrakinama spintelė darbutojams. Metalinė spintelė pritaikyta viešų erdvių įspūdį propaguojančiame lofto interjere.

industrinis loftas svetaine metaline spinta

OSB plokštės, medinės grindys ir lubos suteikia neišbaigtumo įspūdį buto erdvėms. Galbūt siekiant parodyti, kad vyriškas gyvenimas, kiek bemaištautum, vieną dieną turėtų išsivystyti ar evoliucionuoti į šeimyninį.

industrinis loftas virtuve

Originali sulankstoma siena ir virtuvės kaip nebūta.

industrinis loftas virtuve uzdaroma siena

Gatvės menininko Dolk iš Norvegijos revoliucijos simbolio – Che Guevara grafiti reprodukcija ant OSB plokštės kambaryje dar labiau sustiprina maištingą energiją buto erdvėse. Kubos revoliucionierius, nesiskutęs ir su cigaru burnoje, juokiasi iš daugelio idealizuojamo, paties savęs atvaizdo ant krūtinės. Banksy irgi yra nupiešęs panašų grafiti, – kuris pirmas?

industrinis loftas koridorius grafiti osb plokste

Grafiti kultūra klesti vonios ir tualeto kambaryje, nuplėšdama uždangą, skiriančią grubų ir vulgarų, viešą ir paprastai nemokamą WC miesto centre, stoties rajone ir išpuoselėtą bei kvepiantį tualetą namų aplinkoje.

industrinis loftas tualetas

Metalinė, šalta kriauklė, vonia, dušas, klozetas sustiprina viešos erdvės įspūdį. Stoties kvartalo simbolizmui išreišti, ant grindų, prie vonios guli kilimėlis – tikra ar įsivaizduojama Niujorko geležinkelio stoties tranzitinio bilieto kopija.

industrinis loftas vonia

ir.. kam tas veidrodis: ” – Tu atrodai puikiai.”

industrinis loftas vonia be veidrodzio

Šis butas, kaip striukė, kurios abi pusės geros, gal tik spalvos skiriasi ir galima ją nešioti išverstą bet kuria puse. Bute turbūt nėra chalatų, greičiausiai nėra ir šlepečių. Kaip lauke, taip ir viduje.