Dizaineris Rimantas Špokas – keli interjero darbai

Gyv. namo interjeras ,,Viskas tvarkoje“ Vilniuje, Visoriuose (aut. Rimantas Špokas, studija www.rimartus.lt)

Rusenant židiniui, pro didelius langus stebint Vilniaus pakraščio gamtovaizdį, gurkšnojant arbatą, vartant žurnalą smagiausia prisėsti geltonąjame krėsle. Čia mėgsta įsitaisyti ir naujakurių svečiai. Žvilgsnis krypsta į kakavinių atspalvių svetainę, stabteli ties griežtų formų virtuvės baldais ir nuslysta grakščiu laiptų linkiu. Erdvu, šviesu, tvarkinga.

Antrąjame namo aukšte atsiveria įstrižais lubų skliautais įrėminta erdvė, skirta poilsiui ir mankštai. Čia pat tėvų miegamasis su vonios kambariu ir drabužine bei vaikų kambariai. Modernus, saikingas, mėlynai pilkas dvylikamečio sūnaus kambarys, panašus – tik rusvų ir švelnių tonų septyniolikmetės sesers kambarys. Paauglių skoniui įtinka bendras vonios kambarys: pilkų akmenėlių ir ryškiai raudonos spalvos sintezė. Šeimininkų miegamąjame atmosferą kuria egzotiški tapetų raštai, sodrių atspalvių audiniai. Paslaptingumo įspūdį sustiprina sieninių šviestuvų skleidžiama šilta šviesa.

217 m² ploto name yra viskas, ko reikia jaunai, energingai ir darniai miestiečių šeimai.

1_svetaine7_laiptai2_svetaine

3_svetaine4_koridorius5_miegamasis
6_vonios_kambarys

Buto interjeras ,,Su dviračiu“ Vilniaus senamiestyje (aut. Rimantas Špokas, studija www.rimartus.lt)

2012 metais užbaigtas projektas, kurio pagrindinis akcentas – dviratis. Tai skandinaviškam stiliui ir dviračių sportui prioritetą teikiančio trisdešimtmečio, IT specialisto namai Vilniaus senamiestyje.

Beje, šiuose namuose dviračių net keletas. Tik vieniems lemta tūnoti sandėliukyje, o štai kitam ,,teko garbė“ tapti būsto puošmena. Jo vieta ant sienos. Taigi šeimininkui dviratis visada po ranka. Kaip ir grafiti tapybos pamargintas miesto gatvės grindinys, kuriuo galima prasilėkti net neišeinant iš namų…. (Mėgstantiems tikslumą: tai ne fototapetas, o profesionalaus meninko darbas pagal kompiuteriu šio buto interjero dizainerio sukurtą piešinį).

Įrengta erdvė vyriška, lakoniška, kai kur netgi šiek tiek asketiška. Vis tik sodrūs rudi, švelnūs balti ir rusvi atspalviai, natūralūs medžio baldai interjerą daro jaukiu. Namų aplinka rami, saikinga ir stilinga. Pailsus galima įsitaisyti patogioje sofoje ar sėdmaišyje, jaukioje ir šviesioje virtuvėje sukrimsti obuolį, panaršyti naujienų internete, prisėdus prie niekuo neįpareigojančio darbastalio, ant plačios lovos prigulti, snustelėti.

1_dviratis_ant_sienos_72dpi1_svetaine

2_svetaine3_detale
4_virtuve
5_miegamasis6_vonios_kambarys

Dizaineris Rimantas Špokas (dizaino studija Rimartus)