Kuo šis namas simbolizuoja šeimyninius santykius?

Namas lyg geležies rūdos uolienos gabalas, kyšantis iš po samanų, miško glūdumoje ar lyg laivas, savo pirmgaliu skrodžiantis medžių viršūnėmis. Tai tik kelios asociacijos, kurias sukėlė  namo, suprojektuoto yh2_Yiacouvakis Hamelin, Architects, mažame miestelyje Saint-Hypolite (Kanada), nuotraukos. Pastatas yra vaizdingame regione, kuriame savaitgaliais ramybę randa kai kurie Monrealio gyventojai.

Namas pastatytas šiek tiek ant kalvos, tankiai medžiais apaugusioje miško teritorijoje. Netoliese teka nedidelis upelis. Žingsniuojant mišku, tolumoje ryškėja organiška linijų kompozicija, matomai įkvėpta kraštovaizdžio, supančio statinį. Pro medžių šakas prieš akis atsiveria surūdijusios geležies spalvos pastato korpusas, padalintas į tris blokus, kuriuos jungia stikliniai koridoriai. Galima spėti, kad namo vidaus erdvės yra suskaidytos į tris skirtingas funkcines zonas. Pirmame bloke, išsidėsčiusiame dviem lygiais, yra paauglių ir bendras šeimos kambarys. Viduriniame bloke yra svetainės kambarys, draugiškai atsiveriantis į lauko terasą. Paskutiniame bloke, šiek tiek izoliuotame nuo kitų namo dalių, yra šeimos miegamieji.

Kiekviena atskira forma savo proporcijomis yra susijusi su kitomis. Nors pastato architektūra yra sudaryta iš atskirų masių, visas namas kaip ant siūlelio suvertas. Tiesinė ašis orientuoja ir organizuoja formas, projektui suteikdama tvirtą erdvinę patirtį, tuo pačiu, tiesioginį ir kintantį kontaktą su aplinka. Įstrižai į žemę įsminganti, surūdijusio metalo spalvos siena, jungianti ir vizualiai suvienijanti tris atskirus blokus, kurie, kiekvienas atskirai, kad ir apjungti bendros sienos, išlaiko savo individualumą. Siena įneša vienybę į namo formas ir padėti integruotis į gamtą.

Namas savo formomis galima sakyti simbolizuoja šeimą. Šeima tai dviejų žmonių sąjunga, žmonių kurie, būdami atskiromis asmenybėmis, turinčiomis daugiau ar mažiau skirtingus interesus, savitą pasaulio suvokimą, kiek tai besiskiriančias vertybes, nusprendžia gyventi po vienu stogu. Vaikai, gimstantys iš noro gyventi kartu ar dėl kitų priežasčių, tampa gražiais šios tarpusavio bendrystės vaisiais. Vienas iš pagrindinių darnios šeimos privalumų turėtų būti, bendraujant su kitu žmogumi, sugebėti išlikti savimi, išsaugoti savo identiškumą. Taip pat sugebėjimas neužgožti savo partnerio. Ši savybė, savo Aš išsaugojimo ir kitam galimybės suteikimo būti Savimi, liečia taip pat vaikų ir tėvų santykius. 

„- Leiskite būti savimi” – namo blokai,

Tarpusavio šeimyniniai įsipareigojimai, yra tai kas riša atskirus individus šeimoje – kaip siena, apjungianti atskirus namo blokus.

yh2-geometrie-noire-10 (1)  yh2-geometrie-noire-07yh2-geometrie-noire-11

yh2-geometrie-noire-01yh2-geometrie-noire-02yh2-geometrie-noire-03
yh2-geometrie-noire-05yh2-geometrie-noire-06yh2-geometrie-noire-13
yh2-geometrie-noire-14
yh2-geometrie-noire-12

Yiacouvakis Hamelin, Architects

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *