Namas Islandijoje

Namas Islandijoje, esantis netoli poliarinio rato ribų. Yra vietų ir šaltesnių, negu gyvename mes.

Apvalūs, oranžiniai šviestuvai valgomąjame priminė namo interjerą Olandijoje, kurio bendroje erdvėje efektingai išryškėjo oranžinis stalas, gražiai įsikomponavęs gana tapybiško interjero aplinkoje. Islandiškas namas ne mažiau išraiškingas. Oranžinės spalvos motyvą valgomąjame sustiprina užtiesalai ant kėdžių, oranžiniai stačiakampiai, puošiantys kilimą, patiestą po stalu.

Namo aplinka patraukli, gal net su kiek tai neapčiuopiamais siurealizmo bruožais. Šilta aplinka, bet laikas nuo laiko prabėga mintis: ” – Bet lauke tai tikrai šalta.” 

Valgomąjame galime atrasti nemažai skirtingų detalių. Gal tai neleidžia sušilti. Vis dėmesį patraukia kita: paveikslas, lyg bareljefas ant sienos; laikrodis, lyg metalinė saulėgraža; kitoje pusėje vyriškio veidas paveiksle; šviesaus medžio sijos palubėje; du visiškai skirtingi foteliai, stovintys už stalo galų, vienas lyg moteriškas savo gracija ir lengvumu, kitas labiau vyriškai kresnas ir stambus; ant stalo krepšys su žaliuojančia gėle. Yra ir daugiau detalių, kurių nepaminėjome, ir kurios ne mažiau svarbios bei įnirtingai kovojančios dėl dėmesio, lyg islandiškas šaltukas, negailestingai kandžiojantis nosį.

medinis namas du oranziniai sviestuvai islandijoje

Grindys, galbūt tai šlifuoto akmens plytelės, kurių formos atsikartoja paveiksle ant sienos. Pilko medžio siena – šviesiai geltonos sijos, dėmesio šaltukas grybšteli ir už ausies.

medinis namas svetaine odine sofa islandijojemedinis namas svetaine zidinys islandijoje

medinis namas paveikslas bugnai islandijojemedinis namas atviras dusas islandijoje

Vaizdas iš terasos nepakartojamas.

medinis namas islandijoje eksterjeras

Žole apauginti namo stogai tęsia islandiško namo žeminės tradicijas.

medinis namas islandijoje

gossiprocks