Amerikietiškas interjeras – 7 jo požymiai

Šiandien pateikiame itališkų baldų salono Ail Design, straipsnį apie amerikietišką interjerą.

Amerikos nereikia pristatynėti ir reklamuoti. Tai šalis ir jos žmonės, kurie sugeba save kuo puikiausiai pateikti ir parduoti visomis įmanomomis teigiamomis prasmėmis. Amerikiečiai kone geriausiai pasaulyje išmano kaip reikia teisingai sudominti savo siūloma idėja, produkcija ar netgi gyvenimo būdu, kas tai bebūtų – muzika, kinas, prekė, paslauga arba netgi filosofija.
Kas yra neutralu, per daug santūru – amerikiečiu manymu jau mažai įdomu, nuobodu. Viskas privalo būti drąsu, ryšku (nepainioti šio žodžio su „gašlu“ ar „neskoninga“), išskirtina. Išskirtinumas tikrąja to žodžio prasme, o ne vien dėl sąvokos! Taip pat amerikiečiai pasižymi itin puikiu skoniu.
Šiandien aptarsime išskirtinę ir vieną ryškiausių interjero krypčių – amerikietišką interjerą.

1. Šiltos, šiltų spalvų grindys

Amerikietiško interjero požymis numeris vienas – šiltos, jaukių, gražių spalvų grindys. Raudonmedis, vyšnia, šiltasis tikas, amerikietiškas riešutas ir kitos medienos rūšys savyje turinčios rusvumo / gelsvumo – yra visuomet pirminis amerikiečių pasirinkimas kai kalbama apie grindis.
Toks pasirinkimas turi begalę privalumų. Visų pirma – tai namų jaukumas, šiluma, nuotaikos praskaidrinimas, esant bet kuriam orui už lango! Grindys interjere užima gana nemažai vietos, todėl savo spalva atitinkamai įtakoja kambario atmosferą.
Dar reikia būtinai paminėti, kad „šiltos“ – rusvos / gelsvos grindys paryškina bet kurių, netgi neutralių spalvų baldus. O neutralių spalvų baldai (ypatingai minkšti baldai, foteliai ir miegamo lovos) juk pasirenkami labai dažnai dėl savo „neatsibosiančio“ tonažo ir praktiškumo. Todėl, jeigu kurdami interjerą, baldams ketinate rinktis žemės, neutralias spalvas, būtinai pamąstykite apie šiltų, rusvų atspalvių grindis. Amerikiečių patirtis garantuoja – daugelis svetainės, valgomojo ar miegamojo baldų ant jų atrodys gražiau, įspūdingiau.

a1f

a1b

2. Aukšti, balti, išraiškingi plintusai

Galbūt mažai kas susimąstė, bet tokie plintusai, šiuo metu labai populiarūs Europoje, atkeliavo būtent iš Amerikos. Jų idėja ir paskirtis itin paprasta ir geniali: atskirti ir išryškinti santykį tarp grindų ir dažytų / tapetuotų sienų. Toks paprastas sprendimas suteikia ypatingo žavesio tiek grindų, tiek sienų dangai ir spalvai, vėlgi paryškindamas visą interjerą!

a1i

a1ka1n

3. Kontrastas

Šis požymis be abejo seka iš ir kartu po antrojo. Amerikiečiai ypatingai vertina ir supranta kontrasto svarbą. Priešingų spalvų / atspalvių (tarkime juoda-balta, šilta-šalta) daiktai, interjero detalės ir baldai, sąveikaudami tarpusavyje, visada atrodo prabangiau ir įspūdingiau, nei derinant viską pagal „kuklųjį“ scenarijų, pavadinimu – „kad viskas derėtų“.

a1r


Amerikiečių manymu, jeigu norite, kad jūsų stilinga sofa nesusilietų ir „neištirptų“, pasirinkite ją priešingos spalvos nei grindys. Kontrastas „juoda-balta“ nebūtinas, bet mintis suprantama…
Jeigu sofa ir grindys jau seniai pasirinktos, situaciją galima kardinaliai pagerinti priešingos spalvos kilimu, sudarančiu kontrastą tarp minkštų baldų ir grindų.
Anot amerikiečių, neutralios spalvos sofą taip pat visuomet galima ir greičiausiai netgi būtina papuošti ryškiomis, skirtingų spalvų pagalvėmis su raštu arba be jo.

a1z
Neutralaus atspalvio siena atrodys gerokai gyviau su ryškiu paveikslu ir panašiai. Tokių pavyzdžių apstu. Prabangiam interjerui kurti visuomet tiesiog būtinas protingas, skoningas kontrastas!

4. Stiklas, metalas, chromas

Stiklą, chromuotą / blizgų metalą amerikiečiai supranta ir vertina kaip ypač prabangias ir aristokratiškas medžiagas! Geriausiuose Amerikos interjeruose visuomet sutiksime valgomojo stalus, kėdes ir staliukus būtent šiame medžiagiškume.
Verta pastebėti, kad stiklas ir metalas – ne tik prabangiausios, tauriausios medžiagos, bet ir interjere kuo geriausiai besiderinančios su viskuo – medžiu, tekstile ir skirtingomis jų spalvomis.

a1t
Jums iš tiesų svarbus išskirtinumas? Tuomet vietoje medinio, pasirinkite stalą su metalinėmis chrominėmis kojomis ir permatomo stiklo stalviršiu. Jūsų svetainėje ir valgomajame kaip mat įsivyraus prabangos, aristokratizmo atmosfera!

5. Vidutinio dydžio arba didesni šviestuvai prie minkštų baldų ir lovos

Bene kiekviename prabangiame amerikietiškame interjere, iš abiejų sofos ar miegamojo lovos pusių būtinai pamatysime gana didelius šviestuvus su įspūdingo dydžio apvaliais arba kvadratiniais gaubtais.
Šioje vietoje nereikia ypatingo komentaro – puikus išskirtinumas ir tiek!

a1s

6. Ryškios, pagyvinančios detalės

Apie tai jau buvo minėta, bet toks paprastas ir sumanus amerikiečių sprendimas idealiai tinka netgi mėgstantiems visišką interjero neutralumą.
Pasak amerikiečių, interjeras gali būti ir ramaus spalvų tonažo, bet kambariai tiesiog atrodys gerokai išskirtiniau, jeigu bus papuošti taip svarbiomis ryškiomis detalėmis – gražių spalvų turinčiais paveikslais, pagalvėmis, vazomis ir panašiai. Detalės, kad ir kokios ryškios jos bebūtų niekuomet netraukia ypatingo dėmesio, neapsunkina, tačiau amerikietiško stiliaus interjere sudaro bendrą geros nuotaikos, išraiškingumo, gyvumo atmosferą! Būtinai pasinaudokite šiuo patarimu.

a1va1w

7. Raštai

Amerikiečiai savo interjere plačiai naudoja raštus ir tekstūras, kartais tai nėra įprastos gėlės ar objektai, bet greičiau interpretuoti, modernizuoti graikų/romėnų motyvai. Viena arba dvi sienos svetainėje ar valgomajame papuoštos specialiu tapetu dar labiau pagyvina, paryškina gretimų sienų spalvas, teigiamai įtakoją šalia esančių baldų bei kitų interjero daiktų išvaizdą, praturtina interjerą!

a1a

Gyvenkite gražiai bei kurkite drąsiai kaip amerikiečiai!