Kalvio dirbtuvių rekonstrukcija

Vienoje iš Graikijos salų, buvo senos kalvio dirbtuvės, įrengtos 1930 metais statytame name. Laikui bėgant, kalvė tapo niekam nebereikalinga. Pastatas nuklydo užmarštin ir tapo apleistas. Gyvenimo paliktą pastatą gamta taip ir būtų priglaudusi savo glėbin, jei ne grupė Danijos architektų, atradusių ir pavertusių buvusias kalvio dirbtuves šiuolaikiškais atostogų namais.

Vietoj to, kad nugriauti seną pastatą ir pastatyti naują, talentingų Danijos architektų trio nusprendė atnaujinti erdvę, leisdami pastato erdvėms alsuoti praeitimi; sienoms, luboms, grindims, detalėms išsaugoti istorijos prisilietimus. ” – Mes tikrai bandėme išlaikyti namo autentiškumą, sako Dorte, vienas iš architektų ir bendrasavininkų. Netobula pasakoja pastato istoriją, ir mes buvome atsargūs, kad nepašalinti to, kas buvo ten, sielą.”

Istorijos apgyvendinta erdvė ir puiki namo rekonstrukcija.

Suskilinėjusių lubų sijos, menančios karštį, suodžius ir šviesaus medžio pertvara, kurioje įmontuota lova. Šalia šviesios medienos stalas. Ar galite įsivaizduoti kalvėje šviesaus medžio baldus?

kalvio dirbtuves rekonstrukcija lova sijos lubos

Ar girdi baltoje tyloje skambančius didžiulio kūjo garsus, ar jauti karštyje alsuojančio metalo dvasią?

kalvio dirbtuves rekonstrukcija koridorius

O virtuvė, o laiptai!

kalvio dirbtuves rekonstrukcija virtuve laiptai

Suodžiai tapo švara, karštis – vėsa, triukšmas – tyla, – bet kalvio dvasia gyvena baltose sienose, aptrintose pilkose grindyse, metalinėse detalėse, lubų sijose.

kalvio dirbtuves rekonstrukcija vaizdas virsus
frenchbydesign

Kelionė po praeitį ir prisiminimus, prie kurių prisilietė architekto mintis, sumanumas ir pagarba.