Tegul nuotraukos kalba apie šiuos žavius namus Švedijoje

Kai švedų interjero dizainerė Marie Olsson Nylander kartu su vyru nusipirko 1970m. statytą namą, jie nusprendė visą apatinį aukštą paversti atvira erdve.

Ryškios spalvos apsigyveno, baltame fone. Kiekvienas aksesuaras ar baldas suskambo vis nauja spalvine gaida.

Bet name apsigyveno ne tik ryškios spalvos. Paveikslai, kėdės, stalai, spintelės atkeliavo iš skirtingų pasaulio kraštų. Kai kurie apiplyšę, saulės ir drėgmės nuvarginti. Vieni iš kaimo, kiti miestiečiai.
Ir tai dar ne viskas. Namo erdvių materialieji gyventojai atvyko iš skirtingų epochų. Ir dar ne viskas. Daugelis iš jų propaguoja skirtingus stilius.

Na ir kaip jie visi sugyvena, sutaria? Ar gynčydamiesi dėl savo spalvų, tūrių, medžiagų išgyvena vienoje erdvėje? Ir lyg ir malonu būti tų visų originalų, atvykėlių draugijoje..

Kiekvienam ar daugeliui orkestrų diriguoja dirigentai. Interjero detalėms diriguoja dizaineris. Išradingai, laisvai, be kompromisų.  Eklektiškas baldų, detalių miksas nuostabiai skamba šiose erdvėse. Kodėl? Nors baldai, šviestuvai yra skirtingų laikmečių, stilių, jie tobulai skamba spalvų, faktūrų, proporcijų dermėse.

Užeikime ir pasižvalgykime po šias, stebuklingai skambančias erdves.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_16

Italų gamybos 1960m. sofa ir prancūziška spinta. Norėjosi parašyti, kad geriausias ir originaliausias kambaryje yra šviestuvas su apkabinėtais popieriaus lapais, bet pamačiau staliuką.. Toršeras.. Akys tiesiog pastebi vieną gražų daiktą ir lyg ir nesiryžta žiūrėti toliau. Kaip ir nejauku, o jei pamatys dar ką nors gražesnio, įmantresnio.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_8

Paviršiai, medžiagos, formos tiesiog maudosi baltoje sienų, lubų ir grindų jūroje. Baltai dažytos grindys sukuria efektą, kad būsto erdvės yra nesibaigiančios. Sienos, lubos ir grindys atrodo susimaišo viena su kita, lyg ir sukurdamos buvimo po atviru dangumi efektą.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_6

Melsva spintelė – paveikslas ar meno kūrinys pati savaime. Skanu, Skanu, Skanu, gal taip geriau apibūdinti spalvas, paviršius šiame name.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_7

Toršeras lyg milžiniška stalinė lempa iškyla iš už sofos, apkrautos įvairiaspalvėmis pagalvėlėmis. Paveikslas, kabantis ant sienos su mongolų, japonų ar kiniečių tautybės piliečių veidais praplečia interjero geografines ribas. Jos akivaizdžiai nesibaigia ties Baltijos jūra ar Norvegija. Atkreipkite dėmesį į rytietiškus moters, atvaizduotos ant vazos, bruožus. Medinis stalas, tiksliau medinės lentos paguldytos ant dviejų tąšų sugrąžina mus atgal, galbūt į netoliese esantį švedišką miškelį.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_1

Šiuolaikinės kėdės iš plastiko ir senoviškas medinis stalas. Dešimtys ar šimtai metų skiria šiuos baldus, bet kaip kėdės savo lenktomis nugarėlėmis dera su stalo kojomis. Žodžiais sunku išreikšti grožį ar estetinę kokybę.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_2

Darbo kambarys, atkreipkite dėmesį į kabantį šviestuvą.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_3_0hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_11 Marie-Olsson-Nylander-House-12

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_9

Lengva ažūrinė kėdė ir sunkus, masyvus stalas. Masių kova, besitransformuojanti į ore tvyrančią estetikos bangą.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_15

Tapyba interjero detalėmis.

hemma_hos_Marie_Olsson_Nylander_13

Res7Res62funkar-bara-som-liten

The Designer Pad