Ementalio sūrio skylutės ir laiptų dizainas

Unikaliais laiptais butą papuošė kroatų architektė Biljana Jovanovic, įsikūrusi Budapešte (Vengrija). Įkvėpimas laiptams matomai kilęs iš Ementalio sūrio, dar kitaip vadinamo Šveicarišku sūriu. Skylučių formos kiekviename sūrio gabalėlyje vis kitokios, jų formos nesikartoja. Gamta dizainerė nekuria dviejų tokių pačių produktų.

Jaunai ir kūrybiškai šeimai su dviem mažais vaikais Ementalio Laiptai savyje turėjo suderinti kelias, namuose reikalingas funkcijas. Pirma ir tiesioginė laiptų funkcija, tai suteikti ryšį tarp pirmo ir antro aukštų. Antra, vizualiai padalinti namų bendrą erdvę – į virtuvės, valgomojo ir gyvenamojo kambario erdves pirmame aukšte. Trečia, laiptai savo formomis galėtų būti labai smagūs vaikams – „sūrio skylės” sukurtų begalines erdves žaidimams.

Projektas buvo įgyvendintas ir angų laiptuose, panašių į skyles Ementalio sūryje, bei baltos spalvos lubose, sienose, grindyse, laiptuose ir beveik visuose balduose dėka, formos erdvėse tapo neįtikėtinai lengvomis. Laiptų pakopos išdėstytos žaismingais zigzagais. Trikampio formos pakopos taip pat išsprendžia laiptų statumo problemą.emmental9emmental1

emmental4
emmental6emmental5emmental7
emmental8emmental3

Baltos laiptų turėklų plokštumos – žaidimų aikštelė, pati savaime mobolizuojanti vaikų vaizduotę; kabanti laiptų konstrukcija su daugybe išpjautų angų ir angelių atskiria virtuvę nuo svetainės, suteikdama tam tikrą privatumą, bet tuo pačiu neizoliuoja erdvių. Įdomus ir vizualiai dinamiškas sprendimas, asimetriškai išdėstant laiptų pakopas. Lengvas ir mielas baltumas.