Kokių spalvų ir linijų įkvėptas buto interjeras Niujorke?

Turbūt ilgai nereikia spėlioti kokio dailininko darbų įkvėptas yra šio buto interjeras? Jeigu ir nežinome ar neprisimename dailininko vardo ar pavardės, tai pagrindinių spektro spalvų – geltonos, raudonos ir mėlynos linijos baltoje erdvėje, šiek tiek galima įžiūrėti ir juodo tinklelio užuominas, sufleruoja apie jo darbus. Vieno iš dailininko darbų reprodukcija stovi ant lentynos svetainėje, nesenai „Namų dizainas” tinklaraštyje paminėtame buto interjere. Jei neprisiminėte ir neradote – tai olandų dailininkas Piet Mondrian. Architektas ir kritikas Joseph Giovanni dailininko darbų motyvais dekoravo vieno kambario butą Niujorke.

Architektas buto vidaus erdvių puošimui naudoja architektūrinius interjero elementus – sienas, lubas, sijas. Tam tikros, daugiausia siauros plokštumos yra nudažytos geltona, raudona, mėlyna spalvomis. Tokiomis spalvomis daugiausia operavo dailininkas Piet Mondrian. Šviesa, skleidžiama dienos šviesos lempų, paslėptų lubų, sienų nišose – tai dar viena išraiškos priemonė, naudojama buto interjero erdvėms atskleisti.

” – Norėjau, suaktyvinti visą erdvę šiomis spalvomis, – sako architektas, pažymėdamas, kad 39.5 m2 studijoje iš kiekvieno kampelio, galima gėrėtis spalviniais akcentais. – Judant aplink ir sąveikaujant su erdve, „paveikslas” piešia pats save.”

Nuotraukos Eduard Hueber

mondrian linijos ir spalvos buto interjeremondrian linijos, spalvos buto interjere, apšvietimas

mondrian linijos, geltona, raudona, apšvietimas bute
mondrian linijos ir spalvos buto interjere, bendra erdvė

Už stumdomų durų slepiasi nedidelė virtuvė. Stumdant duris, galima sustiprinti geltonos ar mėlynos spalvos akcentus bute.

mondrian linijos, spalvos, virtuvė už stumdomų durų

dvell