Nuo interjero tuštybės iki tolerancijos ir supratimo, 3

Žmogui suvokus, kad dažnai originalios architektūros namas, interjeras namuose yra tik statuso visuomenėje rodiklis, vidujai tampa tuštoka.. Kalbame apie žmogų, peržengiantį statuso siekimo ar garbės troškimo pakopą gyvenimo žaidime ar mokykloje.

Jeigu į meną, interjerą, architektūrą pažiūrėti iš „virtuvės” pusės, iš dailininkų, dizainerių, architektų pozicijų, kūryba daugeliu atvejų yra tik klientų „tuščių” poreikių ir pageidavimų tenkinimas: „- Noriu gražios sofos. – Aš padėsiu įsigyti.” „Noriu prabangaus interjero. – Mes suprojektuosime.” Tai tik gyvenimo teatrų butaforinių aksesuarų kūryba ir gamyba. Net pati kūryba taip pat yra daugiau ar mažiau statuso visuomenėje ar už jos ribų – ”Aš esu menininkas” išraiška. Tai vėl kita tušybės išraiškos forma. Menininkui suvokus, kad daugeliu atvejų jo kūryba yra tik žmonių ar savo paties tuštybės tenkinimas, viduje tampa nyku ir tuštoka.

Suvokus tai, – tiek meno, interjero, architektūros puoselėtojo ar mylėtojo, tiek menininko ar kūrėjo pozicija į gyvenimą, į kūrybą, į materialias vertybes tampa gana apatiška ar pesimistiška. Kaip ir „gyvenimas” praranda prasmę. Žmogus praranda visą „savo” visatą. Šalia jos nėra jo, iš tiesų nėra ir vaikų, nėra ir namo, kuriam pusę ar visą gyvenimą buvo taupyti pinigai..

..bet Žmogus išeina iš „matricos”. Palaipsniui apsipranta su „netektimi”, Iliuzijos ar Miražo praradimu. .

Kiek susivokęs ir susitaikęs, susipratęs, kad fizinė visata ir jos elementai, tai tik – žaidimo aikštelė ar spektaklio vykimo vieta, Žmogus ar tiksliau ‘Aš’, ar dar tiksliau ‘aš – esu’ gali jau sąmoningai pasirinkti, kokį gyvenimo žaidimą jis norėtų žaisti. Jis gali tapti architektu ar interjero dizaineriu, ji gali įsigyti nuostabaus dizaino sofą – lovą, ar puikius namus, bet tai įgauna jau kitą prasmę. Žmogus tampa sąmoningu, jis,-i supranta, ką daro. Supranta, kad kiekvienas veiksmas sukelia kokias tai pasekmes. Žmogus atsako  jau ir už veiksmą, ir už rezultatą. Žmogus tampa sąmoningu ir Atsakingu. Žmogus gali pasirinkti tokią gyvenimo eigą, tokį žaidimą, kokį nori žaisti, ir jis daugiau ar mažiau gali žinoti, kaip žaidimas vystysis, gali mintyse pražaisti keletą gyvenimo eigos variantų. Žmogus nebėra – gabaus architekto, minimalistinių interjerų dizainerės ar gražių daikčiukų mylėtojos, ar namo ant ežero kranto savininko – figūra šachmatų lentoje, kurią likimas, gyvenimo aplinkybės ar „kažkas tai” stumdo. Jis pats sąmoningai stumdo ar sąmoningai leidžia kitiems ar gyvenimo aplinkybėms stumdyti savo pasirinktą statusą atstovaujančią figūrą (tiksliau bestatusę. Žmogus kiekvienu atskiru momentu daro tai, ką mato reikalinga daryti tuo metu).

Taigi iš Aukštesnės būties pozicijų (jokių pozicijų iš tiesų nėra, tai yra neįvardijama) pažvelgus, kūryba yra tuštybės realizacija ir praktiškai bet koks kūrinio kūrimas ar įsigyjimas yra beprasmis. Bet tik suvokus tai, tik tuomet žmogus gali kurti, daryti ką nors sąmoningai. Iki tol žmogus yra tik gamtinių ar kokių tai kitokių impulsų varoma mašina. ” – Mano vaikas taip gražiai piešia. – Mano dukra tikrai bus dainininkė, ji turi puikią klausą. – Kaimynas profesionalus stalius. – Draugas gimęs vadovauti”. Tai tik daugiau ar mažiau nesąmoningi gamtos, aplinkybių ir tėvų suteikti impulsai; gamtos ar gyvybės, kaip besivystančios gyvenimo medžio šakos ir šakelės. Ar tiksliau – žmogaus Karma, gera ar bloga, lengva ar sunki. Užu Karmos – Gyvenimas.

Kad tai suvokti, – vieniems iš mūsų reikia kurti, kitiems – tai įsigyti, tretiems – tai stebėti.

Pasižvalgykime po svetainės interjerus nuotraukose.ornamentuotas minkštas staliukas svetainėjeraudona siena, pilka minkšta dalis svetainėjelangas per visą sieną svetainėje

balti baldai užuolaidos svetainėjemelsva sofa, žalsvos pagalvėlės, kėdė svetainės kambaryjerusvi baldai, rausvi žiedai paveiksle svetainėje
ornamentinis veidrodis virš židinio svetainėjedvi kėdės, du paveikslaiTamsiai mėlyna siena svetainėje
medis, balta spalva svetainėjeruda, mėlyna, balta spalvos svetainėjetamsiai ruda odinė sofa svetainėje
rudas odinis fotelis, židinys svetainėjegeltona, pilka, balta spalvos svetainėježemiškos spalvos svetainėje
rudos sienos, baltos lubos svetainėjedekoratyvinės vazos ant židinio svetainėjemelsva, pilka, oranžinė paveiksle svetainėje
žemiškos spalvos svetainės interjere