Interjero dizainas ar interjero architektūra?

verslo patalpos, holo interjeras

Kartais sunku atrasti ribą tarp interjero dizaino, interjero dekoravimo ir interjero architektūros. Galbūt ribos iš viso nėra, ir tai yra vienas kitą pakeičiantys… bet visgi norisi rašyti tik iš dalies vienas kitą pakeičiantys terminai.

Aukščiau esančioje nuotraukoje matome verslo patalpų holą. Pabandykime išskaidyti patalpos interjerą į sudedamasias dalis, lyg ir žaidžiant architektūros, dizaino ir dekoro terminų ribose.

Architektūra: masyvi kolona; banguojančios gipso kartono lubos, su apšvietimu iš po atskirų lubų dalių; nubanguojanti sienos linija ir vinguriuojantis tamsios spalvos grindų takelis, šviesių grindų plote.

Dekoras: puošnios gipso kartono lubos, originalus apšvietimas lubose ir sienose, medžio apdailos siena, grindyse skirtingų spalvų medienos piešinys, grindų apvadai iš metalo ant sienų ir kolonos.

Dizainas, šiek tiek poetiškai: nubanguojanti grindų linija, atsikartojanti ir lygtai pratęsianti savo kelionę sienos bangose ir besimaudanti banguojančių lubų spinduliuose, prilaikomų masyvios baltos kolonos, žieduotos kaip ir sienos plieniniais apvadais.

Taigi interjero dizainas, – tai lyg ir bendra idėja: koks? kaip?

Interjero architektūra yra daugiau susijusi su architektūrinėmis ar konstrukcinėmis pastato formomis ir sudedamosiomis dalimis: sienomis, lubomis, grindimis.

Interjero dekoras, – tai kai patalpa, konstrukcinės ar architektūrinės pastato formos yra papuoštos, kai jos yra pagražintos kokiomis tai dekoro detalėmis ar pritaikant kokius tai dekoravimo būdus.

Vidaus erdvių papuošimas paprastai linksta architektūros link arba interjero dizaino, ar dekoro link, didelių masių ar smulkesnių detalių link.

Liko nepaliesti baldai ir kitos smulkesnės pastatų vidaus detalės, kurios praplėstų mūsų nagrinėtas sąvokas.

Apie tai kitame straipsnelyje.

Sėkmės!

 

1 komentaras apie “Interjero dizainas ar interjero architektūra?”

  1. juokinga, bet kartais tikrai atrodo kad interjerai per daug moteriski, tokie lengvuciai grakstuciai taip ir norisi priminti kad vyras ten irgi!!! gyvens. kazkaip nesazinga kad atsovauja tik viena puse 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *