Kieto kuro katilai: kaip pasirinkti geriausią?

Tinkamas kieto kuro katilo pasirinkimas yra atsakingas darbas. Įranga perkama dešimčiai ir daugiau metų, tad natūralu, kad verta ir būtina investuoti šiek tiek laiko, kol rasite tokią kokybę, kuri ne tik atitinka, tačiau net ir pranoksta Jūsų poreikius.

namas ziema sniegas

Lenkiški kieto kuro katilai dažnai pristatomi kaip pats geriausias pasirinkimas, puikiai gebantis suderinti geros kainos bei aukštos kokybės santykį. Žinoma, vien kilmės šalis negali būti svarbiausias kriterijus renkantis namų apšildymo sistemas. Žemiau nurodysime dar kelis aspektus, kurie detaliau charakterizuoja įrangą.

Įrangos galia

Vienas svarbiausių kriterijų yra katilo galios pasirinkimas. Šį aspektą reikia vertinti nustačius – kokio plotą pastatą reikia apšildyti ir kaip greitai jis turi įšilti. Kuo galingesnis – tuo namai bus šiltesni, tačiau tai reikalauja daugiau sąnaudų. Skaičiuojama, kad 1 kW apšildyti naudojamas 10 kv. m, kai yra 2,5 metro aukščio patalpos. Jeigu pačiam apskaičiuoti keblu – tarkitės su profesionalais.

Naudojamas kuras

Lenkiški kieto kuro katilai veikia naudodami granules arba malkas. Nors pastarasis variantas pasirenkamas vis rečiau, tačiau dėl pigumo vis dar perkamas. Tiesa, mes norime pabrėžti patogumo faktorių, o granulės yra kur kas praktiškesnis variantas.

Karšto vandens išgavimas

Vieni kieto kuro katilai veikia su rezervuaro pagalba ir pasirūpina, kad namuose visada būtų karšto vandens, kai tik įranga veikia, tuo tarpu kiti netiekia karšto vandens, tad papildomai turi būti perkamas boileris. Svarbu apgalvoti visus niuansus, kad jaustumėtės ramus suderinęs smulkmenas.

Degimo laikas

Degimo laikas skaičiuojamas vieno užkrovimo metu. Nepamirškite, kad jeigu norite žiemos metu namuose puikiai jaustis ištisą parą – reikia įvertinti kaip dažnai kuras turi būti pilamas. Šiuo metu inovatyvūs lenkiški kieto kuro katilai veikia be pertraukos net iki 36 valandų.

Katilo dydis ir pastatymo vieta

Dar prieš perkant katilus reikia turėti projektą, kuris taip pat lemia ir katilo dydį. Smulkmena, tačiau įranga nėra maža, tad ne visada ji tinka toje vietoje, kur žmogus nori laikyti. Gerai, kai namuose yra rūsys. Tačiau ką daryti tokiu atveju, kai jo nėra?

Greitesniam pasirinkimui visada labiausiai verta pasitarti su vadybininkais, kurie patars, koks kieto kuro katilas Jums labiausiai tinka.