Namo dizainas, atkartojant gamtos formas

Vienas keisčiausių pastatų pasaulyje – Hang Nga svečių namai, Vietname. Originalus statinys, neatitinkantis įprastinių pastatų architektūros ir statybos taisyklių. Tai ne statyba, bet greičiau tapyba architektūrinėmis formomis ir spalvomis. Tai lyg pasakų namelis, saugomas didžiulės žirafos. Netikėtai, lyg nuo vėjo gūsių nubanguojančios pastato fasadų linijos, langai lyg raganėlių akys, stogai lyg skrybėlaitės, kambariai lyg užburtų gyvūnų karalystės..

Hang Nga svečių namai yra Vietnamo architektės Dang Viet Nga projektas. Pasak autorės, bendras namo dizainas yra įkvėptas gamtos, supančios Da Lat miestą, ir Katalonijos architekto Antoni Gaudi kūrybos.

Nedaug stačių kampų atrastume pastate, tačiau namelis gali pasigirti plastišku natūralių gamtinių formų atkartojimu, sudėtinga organinių formų architektūra ir dizainu. Pastatas savo išore, tai lyg per 5-aukštus savo kamienu ir šakomis išsiraizgęs Banyan medis. Banyan medis paprastai pradeda augti ant kito medžio ir po to, raizgydamasis savo šakomis, keliauja nuo medžio prie medžio. Namas lyg medis auga, stiebiasi savo sienomis, kyla stogais į dangų, saulę. Robinzonas Krūzas, pagal Daniel Defo knygą, būtent šio medžio šakose buvo įsirengęs savo trobelę. Nelygių formų langai, lyg Salvadoro Dali laike išsilydę laikrodžiai, tęsia Gaudi architektūrinio dizaino tradicijas.

Viešbutyje yra dešimt svečių kambarių. Kiekviename kambaryje – teminis dekoras. Skirtingų gyvūnų temai skirtas dekoras vystomas kiekviename kambaryje. Viešbutyje yra kambariai skirti tigro, erelio, skruzdžių, kengūros tematikoms.
Rankų darbo baldai tampa organinių formų, architektūrinėmis detalėmis vidaus erdvėse. Namo akmeninės dekoracijos savo formomis vaizduoja lokius, žirafas, varles, vorus, skruzdes taip pat grybus, voratinklius. Laiptai, koridoriai namo viduje primena tunelius ir uolas.

Pastatatas taip pat yra gausiai lankomas turistų.. o kažkada architektė sunkiai skynėsi kelius projektui suderinti ir realizuoti. „Keisto namo” statybą pradėjo savo ir draugų lėšomis. Na ir jei pastatas būtų kur nors vakarų Europje ar panašiai, tai turbūt būtų tituluojamas ne tik kaip vienas keisčiausių, bet ir originaliausių namų.

strange_house_in_vietnam_33strange_house_in_vietnam_51strange_house_in_vietnam_49

3173550763_99a0409830strange_house_in_vietnam_03strange_house_in_vietnam_05
strange_house_in_vietnam_07strange_house_in_vietnam_08strange_house_in_vietnam_09
strange_house_in_vietnam_23 strange_house_in_vietnam_12strange_house_in_vietnam_29
strange_house_in_vietnam_31  strange_house_in_vietnam_35 strange_house_in_vietnam_36
strange_house_in_vietnam_37 strange_house_in_vietnam_38 strange_house_in_vietnam_40
strange_house_in_vietnam_44

1 komentaras apie “Namo dizainas, atkartojant gamtos formas”

  1. kazkas nerealaus.nei vienos dienos nesinoretu tokiame name gyventi.

Komentarai yra išjungti.