Namas ant jūros pakrantės, suprojektuotas Henri Gueydan Architect & Ciel Rouge Creation, netoli Tokijo, Japonijoje yra vadinamas Vila Rounde. Lietuviškai tai reikštų apvali vila. Namas – kompleksas, kuriame įrengtas privatus muziejus, svečių namai, poilsio zona. Kaip akmenys, radę vietą pakelėje, ar medžiai, suteikę užuovėją krūmeliams ir žolynams, namas tapo gamtos dalimi. Šalia ošianti jūra yra nuostabiame derinyje su organiškų formų namu. Apvalios pastato formos atlieka ne tik estetinę funkciją. Plastiškų formų sienos sušvelnina žvarbinančių vėjų, būdingų Japonijos pakrantėms, poveikį. Sodas ant stogo sukuria vienybės su aplinka jausmą, pabrėžia projekto ekologiškumą ir natūralumą.
Namas suprojektuotas ir pastatytas būti vienumoje su gamta. Galbūt tai gyvenamos erdvės koncepcijos pavyzdys ateities kartoms. Subtiliai stilingas, draugiškas aplinkai ir orientuotas į ateitį.
Lyg ir ne šio pasaulio unikalumas. Namas kiek primena skraidančios lėkštės formas ar ateivių iš kitų planetų namus. Panašu, kad plastika, – tai dizaino ar architektūros elementas, kuris labiausiai asoscijuojasi su ateiviškais objektais.
Namas išsiskiria savo organinėmis formomis ir savo „įsistatymu” į žemę, o ne ant jos, kas yra būdinga daugumai šiuolaikinių statinių. Projektas asocijuojasi su kalvoje išskobta vila Šveicarijoje.
Kitas dalykas, kodėl organinių formų namas patrauklus, yra tai, kad namas buvo suprojektuotas ir pastatytas, siekiant būti vienovėje su gamta. Daug yra šiuolaikinių namų, pastatytų ant jūrų ir vandenynų krantų, kituose gražiuose gamtos kampeliuose, tačiau daugelis iš jų yra skirti žmonėms matyti gražius vaizdus, o ne būti vienumoje su supančiu vaizdu.
Dar viena smagi architektūrinė ir gyvenimiška detalė. Ant namo stogo, pasipuošusio žolyte ir krūmeliais, namų savininkai ir svečiai gali pasivaikščioti, degintis saulėje ar atsipalaiduoti, mėgaudamiesi vėjais ir vaizdais į jūrą.
Yra tiek daug bruožų, kuriais namas išsiskiria iš savo amžininkų. Visų pirma, pastatas yra pastatytas puikioje vietoje, tobulai įsiliedamas ir tapdamas kraštovaizdžio dalimi. Apvalių formų langai, angos, jei grįžti prie palyginimų su daiktais, egzistuojančiais mūsų civilizacijoje, asocijuojasi su lėktuvais, sklendžiančiais erdvėje, ar laivais, skrodžiančiais vandenis. Ir vienu ir kitu atveju, mes nebe ant žemės. Kitos substancijos – vanduo, oras. Plastika, lengvumas.
Namo formos taip pat buvo padiktuotos klimatinių vietos sąlygų: atšiaurūs vėjai žiemą ir karštis vasarą. Savo išorinėmis sienomis pastatas yra kalvos šlaite. „Nugara visada šilta” – taip galėtume pasakyti. Namo vidinės sienos atsiveria į jaukų vidaus kiemelį. Žiemą šiluma yra akumuliuojama galinėse sienose, vasarą sienos ne taip greitai įšyla. Vidinis kiemas saugo nuo vėjų, taip pat tai gera natūrali ventiliacija vasarą.
Derinyje su kraštovaizdžiu. Puiki aplinkos architektūra.
Savo interjerais pastatas fokusuoja dėmesį į eksterjerą.
Baldai minimalūs, tik atlikti būtiniausias funkcijas patalpose. Namo viduje yra didelės tuščios – „bebaldės” erdvės. Didžiuliai langai, akivaizdu, kad dėmesio centras yra gamtos grožis.