Penkiakampis namas pagal Kazuya Morita Architecture Japonijoje

Ar Jūs kada nors galvojote apie penkiakampio namo projektą? Vieną iš penkiakampio namo koncepcijų realizavo  Kazuya Morita Architecture ramiame kaimelyje netoli Nagoya, Japonijoje. Pagrindinė penkiakampio namo projekto idėja, tai penkios sienos, penki fasadai vietoj tradiciškai keturių sienų ar fasadų. Pagrindinės namo vidaus apdailos medžiagos – medis ir baltai dažytas tinkas. Dideli langai beveik visose sienose praplėčia namo erdvę.

Penkiakampis savo forma yra artimesnis apskritimui negu kvadratas, stačiakampis. Penkiakampis savo forma artėja į apskritimą. N-kampis turbūt būtų begalinis artėjimas į apskritimą, iki bus nors mažiausias kampelis tai bus artėjimas į apskritimą. Praktiniu požiūriu namų aplinkoje tinkamesnė forma turbūt būtų kvadratas, stačiakampis. Architektūriniu požiūriu formos gali būti bet kokios: funkcionalūs ir estetiški formų deriniai ar kompozicijos erdvėje ar plokštumoje. Kuri forma namų aplinkoje tinkamesnė bioenergetiniu požiūriu? Pabandykite pajausti save, stovintį,-čią stačiakampėje erdvėje taip pat penkiakampėje, šešiakampėje ar apvalioje erdvėje. Ar jaučiate skirtumą? Jei turite galimybę apibrėžkite atitinkamas formas ant žemės ar grindų. Pabandykite suvokti, užfiksuoti mintyse formas, kuriose apibrėžtas stovi ar sėdi Jūsų kūnas? Kurioje formoje Jūs jaučiatės ramiau, patogiau, saugiau?

Kinų filosofijoje išskiriamos penkios stichijos: medis, ugnis, žemė, metalas, vanduo (Wuxing), kurias galbūt simbolizuoja penki namo kampai. Feng šui praktika taip pat remiasi penkiomis stichijomis ar penkiais pagrindiniais elementais. 

Pasižvalgykime po penkiakampio namo vidaus erdves.penkiakampio namo interjero koliažas

penkiakampio namo bendra erdvėpenkiakampio namo bendra erdvė 1

penkiakampio namo bendra erdvė 3penkiakampio namo bendra erdvė 2penkiakampio namo bendra erdvė 4
penkiakampio namo bendra erdvė 5penkiakampio namo vonios kambarys lentyna sienoje penkiakampio namo interjere
penkiakampio namo maketaspenkiakampio namo idėjos vystymosi diagramapenkiakampis namas vakare

Modresdes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *